Jump to content

ВНИМАНИЕ!!! "Цифрови" грабежи на вещи от автомобили


ma4x

Recommended Posts

Колеги ПАЗЕТЕ СЕ! Не оставяйте нищо ценно в колите си. В района на съдебната палата работи група, която отключва автомобили и след грабежа ги заключва отново. Като не говорим за разбиване на ключалки, ами прихващане и копиране на сиганал от вашето дистанционно!!! Вече на двама мой близки изчезнаха лаптопите от багажниците в растояние на една седмица! Единия автомобил е бил паркиран посред бял ден до съдебната палата, а другия срещу Гранд Хотел София (там няма камери на СДП). Най-притеснителното е, че по време на единия от грабежите, на 5 метра от автомобила е имало патрул. Но как да заподозреш някой, който си отключа колата и после си я заключва... :hilezh:

Моля ви кажете, ако знаете начин, как да се предпазим от подобен проблем!!! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДЕБНЕНЕ МУ Е МАМАТА - ША ПАДНЕ ЕБАНЕ АМА ИСКА ЧАКАНЕ И ПОСЛЕ ТЕ ЩЕ СЕ МОЛЯТ ДА ИМА ПАТРУЛ НАБЛИЗО ДА ИМ СПАСИ КОЖИТЕ, ЧЕ АЗ ЩЕ ГИ БИЯ А ДРУГ ЩЕ ГИ ЕБЕ! :bia: АКО ИСКАТЕ МОЖЕМ ДА НАПРАИМ НЕЩО ПО ВЪПРОСА, ОТ МЕН ЩЕ ГИ УРЕДЯ СЪС СРЕДНА ТЕЛЕСНА :hilezh: ДА ГИ ВИДЯ ТИЯ СОФИЙСКИ ТАРИКАТИ.

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление повечето "модерни" крадци са различни от наркоманите...познавам една такава люлинска бригадка /дотолкова доколкото да не ми пипат колата в квартала/ и там вероятността "клиента" да бъде натупан при опит за саморазправа е доста голям. с полицията са комбина...въоръжени са...имат 2-ма по 130кг+ биячи...абе накратко отивате в "Snake" до Киров-Бош Люлин след 20.00 и това са Вашите момчета. Тая държава никога няма да се оправи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчетата от по 130 кг мога да ги направя смешни (а оръжие и аз си имам) и к`во става с вероятностите :hilezh: вероятността да ударят на костеливо орехче не е малка. Все пак човек не може постоянно да ги дебне, освен ако не си го постави за цел. Дано някой ден да се засечем - то ще се чуе.

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не ти се случва...а крадците да ги навкарат по затворите. при такава ситуация не знаеш какъв е изхода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя патрулката е на 5 метра с единствената цел, ако незнайно как ги заловиш те бързо да ги "арестуват" и пуснат след 15 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не ти се случва...а крадците да ги навкарат по затворите. при такава ситуация не знаеш какъв е изхода...

Нали ще има частична амнистия - 13та - нямало място в затворите от кокошкари! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На младежите - ясно как да им се противодейства, но как да се предпазим от подобна техника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за техниката с която да се противодейства питай някой от разбирачите в отдела техника/електроника а другите методи остави на нас :hilezh:

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя патрулката е на 5 метра с единствената цел, ако незнайно как ги заловиш те бързо да ги "арестуват" и пуснат след 15 минути.

Да това е друга тема, която ми се ще да обсъдим:След регистрирането на кражбата моите познати отиват при пеш-патрула на 5 метра от колата и им казват какво е станало, но вместо очакваната заангажираност, полицаите им казват:

- Обадете се на 166... :hilezh: Явно радиостанциите на БГ полицаите са само за да си разказват вицове... :bia:((((((((В чужбина, ако спукаш гума спират и ти съдействат, а тук трябва да им се молиш да си свършат работата).

Но тук не свършват абсурдите... Обаждайки се на 166 им казват докарайте колата пред районното!????? Тва ми звучи като "донесете трупа в районното". ;) Разбирате, че така шансовете да бъдат открити следи изчезват все повече.

Отиват в районното, което е на 6км, от "местопрестъплението". Там ги чака дебел чичка с куфарче за снемане на отпечатъци. Омазва САМО и ЕДИНСТВЕНО долния ръб на багажника и почва да мрънка, че не му стига светлината под....... уличната лампа... ;) В този момент му казват, че липсва и една дреха от задната седалка, която няма как да бъде взета без да са отваряни задните врати - въпреки това той не снема отпечатъци от дръжките на вратите, нито от тази на багажника, без която няма как да бъде отворен той. След това близките ми загубват още окло 3 часа в бумащина и обяснения.

Нямам думи! :hilezh:

БГ

А вижте какво правят будните хора по света. Хората които не се страхуват от това да се борят за по-добър живот!!!>>>>>>ТУК<<<<<<<

Редактирано от ma4x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме простосмъртни и нямаме право да се оплакваме и да ползваме защитата ни от МВР - жалка истина характерна само за България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме простоСмачкани, простоЗаети, простоПрости, та дори и простоТъпи... Това според мен сме, поне повечето от нас. И фактите сочат, че така си ни е добре. И докато повечето сме такива, останалите /малцинството/ няма шанс. В София вече сигурно живеят 2 000 000 което е повече от една четвърт от всички нас... От къде трябва да се почне? От мнозинството или от малцинството, от проблема или от последиците, от центъра или от периферията? Аз не знам, а и за момента ми излиза по-евтино да не знам. Ако ме оберат, малко псувни и вайкане и продължавам да бачкам за да си възтановя откраднатото....

П.С. изказвам мнение, с което не искам да обиждам никой. Надявам се разбирате какво имам предвид.

Съгласен съм за саморзправата, но не мисля, че това ще доведе до положителна промяна. Мисля, по-скоро това ще ни донесе лично удоволетворение, което е много по-добре от нищо.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата пак отива в една позната посока, много често коментирана напоследък. Колкото и да се напъвате с коментари и каквото и да пишете "Кучетата си лаят, кервана си върви"

Аз да питам, понеже не хванах началото на новините, дали казаха нещо за студентския празник ? Или байрама ли там ква е тая турска лайнарщина е по-важна та и отделиха такова внимание?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви кажете, ако знаете начин, как да се предпазим от подобен проблем!!! :hilezh:

Отключвай / заключвай от непосредствена близост колата а не от 50 метра.

Ако от близо колата не сработи на първо натискане на дистанционното и трябва да го пуснеш и натиснеш пак (повече от веднъж) ... вече си трасиран, записан и гориш при първа възможност.

Това важи само за "скачащ код" - чип в дистанционното тип HCS???, например HCS200.

Останалите се отключват с поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да си направиш собствено дистанционно, което да криптира трафика базирано на двойка частен/публичен ключ и два синхронизирани генератора на псевдо-произволни числа... друг начин нема. Предполагам че по-новите ключове имат по-стабилна защита ама знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДЕБНЕНЕ МУ Е МАМАТА - ША ПАДНЕ ЕБАНЕ АМА ИСКА ЧАКАНЕ И ПОСЛЕ ТЕ ЩЕ СЕ МОЛЯТ ДА ИМА ПАТРУЛ НАБЛИЗО ДА ИМ СПАСИ КОЖИТЕ, ЧЕ АЗ ЩЕ ГИ БИЯ А ДРУГ ЩЕ ГИ ЕБЕ! :hilezh: АКО ИСКАТЕ МОЖЕМ ДА НАПРАИМ НЕЩО ПО ВЪПРОСА, ОТ МЕН ЩЕ ГИ УРЕДЯ СЪС СРЕДНА ТЕЛЕСНА :rolleyes: ДА ГИ ВИДЯ ТИЯ СОФИЙСКИ ТАРИКАТИ.

Има и една друга гледна точка. Един от проспериращите авто-крадци в София е едно много злобно борче, с което сме учили в спортното. Пичът те смразява само с поглед, а камо ли ако се развихри. Мисълта ми не е, че трябва да се примириме заради такива, а просто, че при такова "дебнене", трябва да е добре подготвен/въоръжен човек. ;)

Не винаги гепачът е мършав и плашлив наркоман. :rolleyes:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... ДА ГИ ВИДЯ ТИЯ СОФИЙСКИ ТАРИКАТИ.

Тия "Софийски" тарикати доста често се оказват пришълци от Перник, Сливница и сходни немотията им региони. Така че, полека с тарикатлъка. Да не мислиш, че при вас няма тарикати? Ако пусна линк на АVI от последната сватба, на която бях в Асеновград, ще видиш 15 тарикати на 4 стола под звуците на кръшни зурли... :icon_evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението на проблема е бутилка марково уиски (от черно джони нагоре, да се изкуши) в багажника пълно наполовина. Не трябва обаче да се сипва метилов алкохол вътре, защото етиловият алкохол му е антидот и гепарда няма да пукне. Нещо друго по ваш избор. Ще му е последното празнуване в живота, дано почерпи и приятелите си... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ще му е последното празнуване в живота, дано почерпи и приятелите си... :flipoff:

Ами ако е новото гадже на братовчедка ти и нея също почерпи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...