Jump to content

Спирачни дискове


Recommended Posts

Колеги някой има ли опит с тази марка дискове(ZIMMERMANN) Защото имам и вектра на,която купих преди 6-7 месеца два нови предни диска-БЕНДИКС и вече тресът! А трябва и на аудито да купувам,че са на весник! Някои приятели казват,че за вектрата, по-добре било да си намеря втора употреба,но прави! Защото новите били ментета и бързо давали фира,а тя е служебна и се кара много. За GMските чувам страшни цифри!!! Дайте акъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех такива дискове за предните спирачки на а6-та от Коко, над 10к км вече и 5-6 месеца нямам никакви проблеми с тях.

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката Цимерман за съжаление е добре позната на знаещите, но не и на редовите автолюбители. Причината е, че не се провеждат скъпи рекламни кампании както Брембо напр.

Относно проблема с дисковете Бендикс искам да те предупредя да търсиш проблема не само в тях, а и в себе си или монтьора направил смяната.

Колата на колегата ми е вече повече от 60 хил. км. с Бендикс и то 312 ммм и всичко е ОК. Разбира се зависи и откъде си ги взел. :flipoff:

Бендикс е реномирана фирма за спирачни системи и едва ли биха доставили в своя опаковка некачествени дискове. За накладките им единствената забелжка е, че са "меки" и това ги прави по-лесно износващи се, но като спиране са отлични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цимерман са много добри дискове от 4 години ги продавам и досега нямам рекламация а за бендикс с тях също не съм имал проблем. Както казва коко накладките са малко меки и при някои коли се чува и леко свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което чета ме обнадеждава,но става дума за кола,която минава 10000км на месец!!! И 90-95% в градско каране,това ще рече,че тези дискове нямат покой! За личен автомобил ,ОК той нее подложен на такова натоварване и кара доста по-дълго като време. За това ми трябва нещо качествено,да реша проблема за по-дълго време. Коко какъв може да е проблема в монтажа според теб? Когато ги смених,смених и нови накладки,почистих идеално всеки един детаил и всичко си дойде на мястото,дет се вика като у дома си!

Редактирано от odzhakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такива и съм много доволен.А това,колко минаваш градско за месец мисля,че няма да има много разлика в износването от"водещите"марки.

Щом Коко казва значи е така. :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа,но мога само да ти съчувствам за цената,която са те одрали в порше!!! Там свалят кожи всякакви,мани-бегай,бегай-мани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

когато ми трябваха Зимерман Коко нямаше и взех едни испански "ХолдРоуд" доволен съм вече 20к км , накладките са Лукас- никакъв шум при спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Цимерман и на 2000км и се изкривиха...

бях си купил преди цимермана на старата кола(Б4-ка) Брембо.......,пирфектни и...скъпи.Дотук добре.Карах ги доста време,за моите мерки им навъртях доста километри(над 20-тина хиляди),като не ги жалех изобщо.....Та,наложи се да мина същото лято известен планински проход,колата беше с прясно разработен след основен ремонт двигател,окачването беше като топка стегнато и се сещате,че изобщо не я жалех,пък и бяхме само пущове в колата.....,излишно е да споменавам,че на слизане от прохода вече миришеше яко на феродо.За съжаление мааалко преди да свърши надолнището запраска зверски дъжд,ама проливен и аз с цялата си тъпота се набухах в някаква яка локва(направо локвище) и.......При следващото спиране с вече изсъхнали спирачки колата едва я удържах в пътя,силно тресене и вибрации.Брембото така и си отиде на боклука и се обзаведох с Цимермана,поведение същото като брембото,но на доста по-поносима цена,колата така отиде при новия собственик.

Редактирано от NIKO
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги някой да изрази мнение за фирма"DELPHI"много съм любопитен,защото аз не съм я чувал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така стана и при мен. :steinigung:

Жоро, не търсете проблема само в дисковете. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Цимерман са много добри дискове от 4 години ги продавам и досега нямам рекламация а за бендикс с тях също не съм имал проблем. Както казва коко накладките са малко меки и при някои коли се чува и леко свирене.

колега интересувам се от предни вентилирани дискове зимерман за пасат в5 или пасат 4 бензин 125к.с. 98г. цени и за накладки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...