Jump to content

Нафта - от къде зареждам и защо....?!?


Recommended Posts

Абе тая сутрин съм много активен и много развълнуван! (имам си причини :hilezh:)

Та реших да споделя малко професионално впечатления с вас. Дълги години съм в бранша с горива и искам да споделя моето мнение за качеството на горивото у нас, а то не е хич добро. Най-доброто гориво, според мен в момента се предлага от една гръцка фирма, не смея да я цитирам, да не би модовете да баннат темата. Ако някой има различни наблюдения, ще се радвам да обмениме мисли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм нов в дизеловия отбор. Засега сипвам в ОМВ, алпин дизел.

Бях повлиян, от теста на колегите от офроуд клуба и затова това е моя избор. Веднъж сипах и V-power на Shell.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тая сутрин съм много активен и много развълнуван! (имам си причини :hilezh:)

Та реших да споделя малко професионално впечатления с вас. Дълги години съм в бранша с горива и искам да споделя моето мнение за качеството на горивото у нас, а то не е хич добро. Най-доброто гориво, според мен в момента се предлага от една гръцка фирма, не смея да я цитирам, да не би модовете да баннат темата. Ако някой има различни наблюдения, ще се радвам да обмениме мисли...

Вече 5 години или 45 000 км карам само с ГОРИВО от ТУБИ -НЕ ЗНАЯ КАКВО Е КАЧЕСТВОТО НА ГОРИВОТО ВЪВ ВЕРИГИТЕ БЕНЗИНОСТАНЦИИ-но както чувам не го хвалят..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто гориво, според мен в момента се предлага от една гръцка фирма, не смея да я цитирам..............

"EKO-K

- консистенция гелоподобна

- цвят задоволителен

- видим лед в пробата

- дъното е покрито с парафин

остава за проби с добавките"

"След като отсяхме най-добра /ОМВ-Алпин/ и най-зле /ЕКО-К/ изглеждащата проба продължаваме нататък.

Тази на ЕКО ще третираме с добавките, за да видим коя от тях си върши работата.

Тези добавки събрахме. На много от тях пише "антигел", "против замръзване", "до -26 градуса" и т.н.

Ще видим тая работа! "

Някой цитати от експеримента от Офроуд форума!

Предполагам за тази гръцка фирма става въпрос,за друга не се сещам у нас.

Цялата тема ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"EKO-K

- консистенция гелоподобна

- цвят задоволителен

- видим лед в пробата

- дъното е покрито с парафин

остава за проби с добавките"

"След като отсяхме най-добра /ОМВ-Алпин/ и най-зле /ЕКО-К/ изглеждащата проба продължаваме нататък.

Тази на ЕКО ще третираме с добавките, за да видим коя от тях си върши работата.

Тези добавки събрахме. На много от тях пише "антигел", "против замръзване", "до -26 градуса" и т.н.

Ще видим тая работа! "

Някой цитати от експеримента от Офроуд форума!

Предполагам за тази гръцка фирма става въпрос,за друга не се сещам у нас.

Цялата тема ТУК

ЕКО,не бяха ли две различни вериги бензиностанции?Ако е така,нека се разграничат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПЕТРОЛ , доста съм доволна и от вървеж и от разход.

Между другото хора,които работят в Лукойл и Еко Елда са ми казвали да не сипвам от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕКО,не бяха ли две различни вериги бензиностанции?Ако е така,нека се разграничат.

Да Еко Елада и Еко Петролиум,вторите продадоха доста от бензиностанцийте си на първите.

в теста е използвана нафта еко-К(Кинитрон),които са на гръцката верига!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема. Ще я следя с интерес. Аз карам с Алпин/премиум на ОМВ, но сипвам чат-пат и на Еко. Разбира се, нито ОМВ нито която и да е друга бензиностанция дават качество, което дори да се доближи до горивата в Западна Европа, но ми прави впечатление, че с Алпин колата ми харчи с поне 1,5-2л/100 повече, отколкото с Петрол и/или Еко. Но пък с Алпин върви като демон. Докато с Еко и Петро е доста спъната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням в Офроуд форума колегите бяха правили разни тестове с нафтата при ниски температури, помня че резултатите ме потресоха... Аз лично сипвам най-често от Спринта на ОМВ, от скоро почнах и на Лукойл заради 5 - те ст. отстъпка (понеже сипвам големи количества когато зареждам), ама според мен нафтата на Лукойл си е пълен боклук, не че тая на ОМВ е хубава, ама някак си е маалко по-добра. :stupid: И все пак положението с дизеловите горива в нашата скъпа страна си остава плачебно. :flipoff:

Редактирано от MechaN1c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро карам дизелов автомобил и не мога да дам обективно мнение.Чух от много места че Алпин дизела е най-добър и такъв зареждам.Доколкото знам той е на директен внос от Австрия и би трябвало наистина да е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino, според мен "директен внос от Австрия" няма. Иначе би трябвало да струва 2 Евро литъра. Най-много да дойде чат-пат от Румъния. А в повечето случаи според мен Алпин-а си чист Лукойлски боклук с добавки. Имам приятел, който стопанисва едно ОМВ и ми споделя, че редовно им карат "Български" Алпин (разбирай БГ нафта, с добавки)...

Аз бих направил едно сдружение, в което да се привлекат хора, които са склонни и малко повече да плащат, но да има от къде да заредят качествено гориво.

Мислил съм си много пъти, ако поне един направи една ЧИТАВА бензиностанция, на която горивото гарантирано да идва от Германия или Франция, колко лимузини ще има на опашка там... пък нека струва и 4 лв литър нафта... Но вероятно има проблем, за да не е реализиран подобен проект все още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че нямаме хубава нафта на пазара ни е ясно на всички,добре ще е да знаем обаче коя е най-добрата добавка за да си сипваме от нея в пумията която ни продават на бинзинустанцийте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino, според мен "директен внос от Австрия" няма. Иначе би трябвало да струва 2 Евро литъра. Най-много да дойде чат-пат от Румъния. А в повечето случаи според мен Алпин-а си чист Лукойлски боклук с добавки. Имам приятел, който стопанисва едно ОМВ и ми споделя, че редовно им карат "Български" Алпин (разбирай БГ нафта, с добавки)...

Аз бих направил едно сдружение, в което да се привлекат хора, които са склонни и малко повече да плащат, но да има от къде да заредят качествено гориво.

Мислил съм си много пъти, ако поне един направи една ЧИТАВА бензиностанция, на която горивото гарантирано да идва от Германия или Франция, колко лимузини ще има на опашка там... пък нека струва и 4 лв литър нафта... Но вероятно има проблем, за да не е реализиран подобен проект все още...

В момента дизела и бензина на Лукойл са според сайта им със спецификации Евро5. Не я защитавам тая фирма, но мисля, че проблема е как, с какво и доколко разреждат горивото в бензиностанциите. Ако идва директно от петролна база, респективно от цистерна, пълнеща там мисля, че ще бъде достатъчно качествено.

Към автора на темата - мисля, че мнението ти не е много коректно поднесено - изглежда ми като приказка "имало едно време". Хем имаш мнение, хем не го изразяваш, ами общи приказки, гръцка фирма. Аз пък наливах от Еко Ломско шосе 100-октанов бензин уж внос от Гърция и според мен го разреждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Shell V-power diesel + тази добавка http://www.liqui-moly.com/liquimoly/produk.../id/e_5160.html на всеки резервоар . Веднъж на всеки 5000км. слагам от тази - http://www.liqui-moly.com/liquimoly/produk.../id/e_5139.html . Зимно време добавям и тази - http://www.liqui-moly.com/liquimoly/produk.../id/e_5131.html.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както я имам тази кола ( 1 година) си сипвам само ОМВ Алпин/Премиум. 1во защото съм най-доволен 2ро защото ми е до нас и всеки път като излизам минавам от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...къде в Австрия има рафинерия , че не съм запознат ?

Точно до Виена има рафинерия на ОМВ. Според мене горивата на ОМВ са най-добре в момента, и сипвам оттам и бензин, и дизел.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно до Виена има рафинерия на ОМВ. Според мене горивата на ОМВ са най-добре в момента, и сипвам оттам и бензин, и дизел.

Благодаря .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сипвам САМО от туби, защото:

- Виждам КОЛКО сипвам;

- Виждам КАКВО сипвам;

- ПО-ЕВТИНО е;

Ходя на бензиностанция само за да си помпам гумите .... и така вече повече от 2 години.

Много доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...