Jump to content

Recommended Posts

Ще си пастирам колата тия дни и съм се спрял на Туртул Вакс,но на ОМВ-то има два модела зелена и червена.А знам,че има значение дали е металик или акрил.Мен ми трябва за металик.Коя е мойта паста де? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито една от двете. Търси си някоя професионална, ако нямаш машина да става и за ръчно пастиране. Като марки 3М (бяла, универсална), или G3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам една AUTO GLYM за сваляне на мъртвия слой. Това е за коли дето боята е станала като латекс. После има по-финни пасти за да не стои на облаци. И накрая една PROTECTA, която е за консервация. Ако колата ти е металик, няма нужда от сваляне на мъртвия слой обикновено :)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от такива самоделки нищо не става, фани машинка поне на повече обороти...

А иначе и аз съм за 3М - вземи 2 или 3 вида и жулИИИИ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е. Стига да знаеш номера, щото си има една-две тънкости..и доста часове работа :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си 200мл дадоха ми ги за 10лв в едно магазинче за бои. Стига съвсем спокойно. Ама беше накрая това шише и ми го дадоха направо него.

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та даже и броните :hilezh:

Нали се оплакваше, че нямало какво да правиш по цял ден и вече няма какво да правиш по колата, виде ли сега, че има още мноого да се прави... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35лв. е цялата туба на 3М.Аз лично преминах на Максолен преди около 5-6 м. и мога отговорно да заявя,че са по-добри в повечето аспекти на полирането.Разхода е почти 2но по-малък,не цапат,не хвърчи паста по цялата кола, която и след 3 години не можеш да махнеш ако изсъхне,не прави холограми,има повече блясък,по-евтини са и много други подробности.

П.П.На ръка се полира по-добре отколкото с машина, колкото можеш с валяка и четката да боядисаш колата по-добре сравнено с пистолет!!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се оплакваше, че нямало какво да правиш по цял ден и вече няма какво да правиш по колата, виде ли сега, че има още мноого да се прави... :hilezh:

перфекционизмът е лошо заболяване, колега :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам някой има ли представа имали ограничен брои пастиране на една кола,в смисъл не изтънява ли покритието на лака(за металик),и през колко време се пастира.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябва първо според мен да уточним за какъв препарат говорим.

Аз ползвам предимно препарати които са като мляко и нямат никакви абразивни частици.Лятото като имам време почти всяка седмица я минавам.

Но ако е с абразив мисля,че не трябва да се прекалява.

Разглеждах брошура на 3М и там са описани 5 стъпки,но аз ще ползвам само два вида от показаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене като ми влезе мухата си пастирам колите на ръка с 3М.Тази година мисля да дам някъда да ги пастират.Иначе на ръка цялата процедура ми отнема 7-9 часа,ма то ми е приятно и минават неусетно.Ефект има и то голям,но е караткотраен -3-5 миенета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно братле, аз за 7-9 часа трябва да ям поне 2-3 пъти...

Немога да повярвам, как толкова време си пастирате колите на ръка, и аз много си я обичам ама това вашето е болестно състояние вече :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо всички се мятат на 3М при положение че има доста други по-добри марки в този бранш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип си ползвах Тротъл вакс, ама тоя път викам дай да пробвам нещо професионално - но ако боята е запазена е все тая :respekt:

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове аз не ви питам машинно или ръчно да я правим,а за пасти за ръчно.Аз знам къде да идем за 100 кинта да я извадат кат нова ма според мен мойта кола си е за целостно(все пак е на почти 20 години и е тъмен цвят).Аз гоним повече ефект да пази боята както е сега и да лъщи.Пък и мизерията нема се фаща толкова.Досега мисля,че съм си пастирал колите само с Търтъл Уакс ма беше в синя тубичка.Ма не моем се сетим кострнурка или сонакс беше тая тубичка.Ма знам най-важното и то е,че тъмна кола кат моята не се пастира на слънце

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно братле, аз за 7-9 часа трябва да ям поне 2-3 пъти...

Немога да повярвам, как толкова време си пастирате колите на ръка, и аз много си я обичам ама това вашето е болестно състояние вече :hilezh:

хаха,може би съм пропуснал да кажа,че колата си я мия на 2 дена,особено в зимните месеци,честичко с четка за зъби се чисти мотора,абе мания си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...