Jump to content

Претапициране на волан(не точно)


Recommended Posts

Здравейте,интересува ме някой знае ли дали освен,нов :321: ,да се претапицира или сложи калъф,някакъв начин за освежаване на волана?А и слагането на калъф или претапициране ще го удебели.Става въпрос за кожен,трилъчев,не е много протъркан,просто отгоре му го няма гланца.има ли нещо с което да се мине(боядиса,лакира) и съответно да не цапа ръцете после? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само претапициране :flipoff:

Е днес случайно в един сервиз видях една А3ка и си личеше че волана е лъснат с нещо,имаше мн добър гланц,виждаше се че е правен,нямаше го собственика да го питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не е като нова, то е ясно, но като нямам база за сравнение :flipoff:

Утре, надявам се, ще приложа снимки, за да подискутираме :321:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, става! Аз моя кожен волан точно с боя за кожени якета го минах и стана като нов, даже и скоростния лост намазах, като изсъхне не цапа. Е, естественно след време пак трябва да се маже, все пак гланца на кожата го няма вече.......но за освежаване върши чудна работа. :steinigung: Говорим за леко , а не зверски износена кожа, да поясня.

Редактирано от LiuboG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, то и аз с такова съм боядисал моя, но е временно решение и след качествено почистване на волана, си лъсва износеното. <_<

Ами то е ясно, след като го почистиш го боядисваш пак, аз дето ще се занимавам да свалям волани, аербеци за едно претапицирване....по- добре така. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е ясно, след като го почистиш го боядисваш пак, аз дето ще се занимавам да свалям волани, аербеци за едно претапицирване....по- добре така. :lol:

От къде може да се намери тази боя ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е ясно, след като го почистиш го боядисваш пак, аз дето ще се занимавам да свалям волани, аербеци за едно претапицирване....по- добре така. :lol:

Да,ако може да кажете каква боя сте ползвали и снимки да сложите да видим за какво става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята която аз ползвах е марка SILVER , купих я от МЕТРО, на нея има картинка с кожени якета, но предполагам има и други такива бои. Аз лично си я взех заради коженото ми яке което беше леко протрито по шевовете, но после се сетих че ще стане за волана и ск. лост и въобще за всякаква кожа. Освен черна имаше и кафява и синя май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята която аз ползвах е марка SILVER , купих я от МЕТРО, на нея има картинка с кожени якета, но предполагам има и други такива бои. Аз лично си я взех заради коженото ми яке което беше леко протрито по шевовете, но после се сетих че ще стане за волана и ск. лост и въобще за всякаква кожа. Освен черна имаше и кафява и синя май.

Как става?Лачено или матирано?Колко време съхне,цапа ли ръцете или само ако се намокри?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как става?Лачено или матирано?Колко време съхне,цапа ли ръцете или само ако се намокри?

Благодаря

Лачено става и не цапа, все пак е измислено за дрехи, съхне бързо като боя за обувки общо взето, но периодично трябва да се освежава защото се изтърква. Аз даже минах с боята и пластмасата под волана и заличих една драскотина която я остави един така наречен майстор....Все пак зависи интериора какъв цвят е , моя е много тъмно син , а боята черна и ако не мина целия детайл и си личи малко къде е боядисано. ;)

Редактирано от LiuboG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята която аз ползвах е марка SILVER , купих я от МЕТРО, на нея има картинка с кожени якета, но предполагам има и други такива бои. Аз лично си я взех заради коженото ми яке което беше леко протрито по шевовете, но после се сетих че ще стане за волана и ск. лост и въобще за всякаква кожа. Освен черна имаше и кафява и синя май.

Точно!И аз си взех една тубичка (3лв.) и волана изглежда доста по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Точно!И аз си взех една тубичка (3лв.) и волана изглежда доста по-добре.

Ето един линк от форума на Lexus. :D Мисля,че на всички,които искат да си освежат кожата на волана ще им е от полза: http://us.lexusownersclub.com/forums/lofiv...php/t57087.html ,а също така и на тези с махагонови волани. :2gunsfiring_v1:

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да кажа каква "хитрост" направих от бързане и недомисляне. Още преди 2 год, като си взех колата я чистих основно. И понеже предишната ми кола редовно я чистех отвътре с Meglio, особено, след като е пипана от "майстор" и особено волана, скоростен лост и др., та я подкарах и тая и ебах майката на кожата.

Значи кожата си я има, не е наранена, но боята и отиде, седи като много изтъркана. Отдавна се каня да и подаря нова кожа, обаче се оказва, че винаги има нещо друго по-важно и по-скъпо за правене. Та мисълта ми е, то се вижда, че май нова кожа няма да има, дали ше стане с тия бои, които цитирате, или те са удачни само за малки петънца?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана ти е бил боядисван.

Моя го мих с меглио, вода и прах- където беше боядисвано и износено, отдолу лъсна сиво, където си беше здрава кожата, боята си остана перфектна.

Аз моя веднъж месечно го минавам с боя за обувки, после като изсъхне с кърпички за спортни обувки и каквото има да пада, пада и не цапа ръцете. За около месец експлоатация волана бива, после почва да ме дразни :steinigung:

Само претапициране му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в Събота съм твърдо решен да ползвам боичката от Метро. :steinigung:

Някой да си е имал работа с тези момчета?

http://www.avtointerior.com/volani.html

Редактирано от Tani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам да си земеме кожарските фабрики и ше се заиграем отвътре с волан седалки кори и т.н. и всичко ше е естествена кожа.Само ше ми требва некой да ми направи всичко на човешки цени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да си е имал работа с тези момчета?

http://www.avtointerior.com/volani.html

Много добре ми звучи поне. Аз им се обадих, искат 60 лв (всъщност не знам колко би струвало с нова кожа) и казаха специален грунд и последно поколение бои, гарантират, че няма да ми остава по ръцете.

Силно съм заинтересуван, ако някой е бил при тях, нека даде отзиви.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре ми звучи поне. Аз им се обадих, искат 60 лв (всъщност не знам колко би струвало с нова кожа) и казаха специален грунд и последно поколение бои, гарантират, че няма да ми остава по ръцете.

Силно съм заинтересуван, ако някой е бил при тях, нека даде отзиви.

Аз също говорих с човека ...

Разултатите, показани на снимкаите са наистина впечатляващи, а и човека ме убеди, че е по-добре да се възстанови волана по показания начин, а не да се претапицира с незнайно каква кожа ...

Силно се замислям, дали да не опитам ...

Моля, ако има колеги, които са ползвали услугите на Avtointerior да споделят лични впечатления .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...