Jump to content

Recommended Posts

Ти ако искаш не го сменяй изобщо ве. Особено ако е Магнатека :littleangel:

Жокер 1: Магнатек 5W-40 НЕ Е СИНТЕТИКА :bia:

Относно Лики-Молито - хммм... нека и други споделят ;)

Жокер 2: Изобщо не се казвам Йовчо :bia:

А и няма основание да ми викаш така ;)

Написъл си страшни ралти пак, ама ще го отдам на на факта, че е рано събота....

П.П Сигурно е минерално :bussi::hilezh::stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не е точно минерално. :littleangel:

Модифицирано минерално... допълнително накъсване на молекулите води до създаване на този продукт. Лики Моли не крият тези факти, примерно :hilezh:

Такива за маслата им с HC на етикета - (от hydro-cracked)

Ама CASTROL.... на времето почват да продават това нещо като синтетика, заради което MOBIL ги съди. В Магнатек 5W-40 няма нито естери, нито PAO (нали помниш че ти обяснявах какво е PAO??)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно минерално. :stupid:Модифицирано минерално... допълнително накъсване на молекулите води до създаване на този продукт. Лики Моли не крият тези факти, примерно :hilezh:Такива за маслата им с HC на етикета - (от hydro-cracked)
Аве престани с тея Лики Моли ве, тва е ултратъпо масло! В Германия струва 3,98 евра...... :littleangel: П.П Звънни като идваш в Пловдив да ти подаря една туба Кастрол /че се опасявам че винаги си карал със смотан такъв/. Тва съвсем сериозно!
Ама CASTROL.... на времето почват да продават това нещо като синтетика, заради което MOBIL ги съди. В Магнатек 5W-40 няма нито естери, нито PAO (нали помниш че ти обяснявах какво е PAO??)
Помня единствено че снощи се запознах с една в един бар и сега е в спалнята, а аз пиша тук :bussi:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и мобил1 в USA е 7 долара литъра... ама тука се продава по 35 лв. и нагоре :bussi:

Смятай кви надценки са :hilezh:

Баси тази трябва за нищо да не става, щом тука ти е по-интересно :littleangel:

Какво ли не прави алкохола... :bia:

И Кастрола който карам е ЕEDGE 0W-40... както и MAGNATEC 10W-40.. с тва съм заредил косачката на вилата :stupid:

Все пак не казвам нищо лошо за CASTROL, само за това че ти си мислиш че си карал със синтетика :bia:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта четворка пък пей с тоя TITAN sin mc ,щом повдигачите не се обаждат значи добре , незнам мои да има нешто по добро ама в България май нема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

"Титан" не оправда очакванията ми след рекламата му.Налях "Титан"syn ms 10w40 и след около 5000-6000км. започнаха да потропват повдигачите в началото,при запалване.Сега след още 3000км. си тракат добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, от четене по форуми, Titan-a е масово масло и не блести кой знае с какво...

Карам такова ( Titan sin mc ) вече 10.000 км, не е лошо, но не е и нещо особено.

Двигателя ми е по шумен. Има и по-добри масла...

Редактирано от Veselin Milev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се отвори безмислена тема :respekt:

Това масло било хубаво, онова още по хубаво, а пък еди кое си боклук щото производителите не му разбирали, нямали база, изходни продукти и т.н. Пък ето това видиш ли направо имало магични свойства. Все си мисля, че в техниката чудеса няма, както и никой още не е изобретил магическата пръчка.

Ако човек не разбиращ от материята за която пита, се нуждае от компетентен съвет (подчертавам КОМПЕТЕНТЕН), това да разчита на помощ от форума си е чист автогол. Би могъл да се ошашави от разнопосочността на мненията. Да, верно, демокрация сме, всеки има право да говори каквото си иска, но нали в крайна сметка целта е да се помогне на човека. Общите приказки и гръмки изказвания не вършат работа. За справка-политиците ни по телевизията.

Редактирано от Vlado_193
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да ви кажа как чух за тази марка - търсех си масло за автоматика (Мерцедес 722.6) и се оказа, че това Fuchs е едно от 3-те официално одобрени. А тази кутия е изключително капризна откъм масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, купувате масла, които ви лъжат че са хубави (никой не знае колко точно докато не се опарите), радвате се че ви е евтино, ама после сте недоволни. Какво всъщност искате бе хора? Хубаво и евтино - митове и легенди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да ви кажа как чух за тази марка - търсех си масло за автоматика (Мерцедес 722.6) и се оказа, че това Fuchs е едно от 3-те официално одобрени. А тази кутия е изключително капризна откъм масло.

Аз съм с такава кутия и именно заради това си взимам само оригинално от Балкан Стар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такава кутия и именно заради това си взимам само оригинално от Балкан Стар!

Тва май беше някакъв Мобил1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва май беше някакъв Мобил1

Може не знам!

Търсих в интернет и прочетох ЕДИНСТВЕНО масло с ориг мерц номер еди къв си....

и си взех от там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, чиста работа. Какъв цвят е? Червено вероятно?

Нямам представа!

Тубичките са сиви, обаче вътре не съм го виждал!

Аз купих колкото ми каза майстора, той каза че са останали 700 грама, ама аз му ги подарих и не съм го видял....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата..................Откакто съм купил колата(около 50х.км.) карам само с това масло и съм много доволен.Още на Б-тройката ми хареса.Със няколко други марки бях пробвал и след 5-6хил. започваха да се чуват повдигачите,а понякога и още по рано.Откакто съм с това масло чукане няма. Сега последният път сложих за проба Q8 10/40 но е още на малко километри и нямам впечатления.

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова го платих с филтъра,вече 1000 км. съм минал с него.И шума от хидр.повдигачи който го имаше преди смяната,изчезна окончателно.Двигателя жужи просто кеф ми прави

здр. искам да ти кажа, че този шум, които си имал и е изчезнал, не е изобщо от качественото ти масло, а трябва да помислиш за смяна на повдигачи, колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Принципно немските масла не са много добри, понеже немците нямат нефт. Правят ги от стари отработени масла. За тва и цената им е ниска.

Извинявам се предварително за разархивирането на тази безкрайна тема,но се почувствах длъжен да опровергая част от това мнение.Немците може да нямат нефт,но не са глупави и специално тези от Fuchs Petrolub AG,за да компенсират тази липса са си построили завод за моторни масла и петролни продукти в Русия.За да не съм голословен ето това е официалния сайт на руския им филиал:fuchs rusia.

Между другото вече на трета кола съм с тяхно масло и не смятам да го сменям с друго.Съпоставката между цена и качество ме устройва напълно.Не задължавам никого да ползва продукти на фукс,просто споделям мнение.

P.S. Не случайно за пореден път Даймлер-Крайслер обяви Фукс за официален партньор. :bia:

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също сложих такова масло Titan syn mc 10W40,не мога да кажа дали е добре или не ,но определено мотора стана по-тих,може би защото е ново,знам ли..относно цена не мисля,че е от най-ефтините 54 лв 4Л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път карам с такова масло Fuchs Titan 10-40 но и на кола, която все още непознавам(това и беше първоначалната смяна на масло). При първоначално палене след повече часове престой, чувам повдигачите за секунда. Двигателя иначе работи тихо, особено когато не е загрял съвсем, като позагрее добре имам чувството че по-шумничко работи. Изминал съм 5 000км. и съм долял близо 500гр. масло. Чудя се при следващата смяна, която ще е скоро какво да сипвам. Доста хора ми препоръчаха да мина на 15-40. Мисля да сменя и марката масло.

Редактирано от m_a_r_t_o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йовчооооооо, Йовчоооооо.......... :flehan:

Бате не им се ядосвай.....ние си знаем кое е маслото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...