Jump to content

Реставрация на класиката


И.Иванов

Recommended Posts

Ако знаеш в какъв филм ще се вкараш... не е истина.

1 съвет от мен ако може?

Демонтирай си ти мотора от донора. В противен случай се обричаш винаги да ти липсва някой чарк и комплекта да е непълен и да докупуваш и ... така.

п.п. Ако имаш късмет може да те уредиме съвсем скоро с 5 степенна кутия от Б3 на доста изгодна цена. :lol:

Я ми кажи 1 брой десен стоп може ли да се намери от някъде, че моя донор е с по-малките стопове от тея като твоето???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам един ама е ляв. Иначе в Стара Загора няма от къде да се намери. Обиколил съм навсякъде. С какъв двигател и скорости е въпросния донор :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.2 5-так с к-джетроник, новото е 2.2 карбуратор.

С дръжката май ще те вредиме :)

Изглеждаше добре за годините си, и въпреки изгнилия десен праг, заден капак и др. дреболии ще го взема!

Имам ги тея части в перфектно състояние без точка ръжда. А и моето все пак си стои под един навес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, като гледам май ще имам доста части за теб. Новото е със зелен салон, ръчка на стъклата, таблото без оборотомера и т.н.

Я дай един списък какво ти трябва, за да видя какво мога да ти заделя?

Дай и подробна снимка на дръжката, която ти е необходима?

И малко подробни снимки на таблото - как го направи да свети в тоя цвят, като запази червеното на стрелките???

Редактирано от Iltcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Търся предна лява врата и преден ляв калник за същото AUDI 100-81г.ако може да се намери нещо пуснете едно Л.С!Благодаря предварително и се извинявам за SPAMA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. никелираните дръжки на предните втари, евентуално и задна дясна(петлетата много им се чупят на доста години са, сменям фи с голфови, но не издържат)

2. емблемата, предната ако става

3. плафона

4. на шофьорската врата бравичката, че моята съм я побългарил малко

5. лявата лайсна с капачето на задната броня, ако е от тоя модел.

IMG_0783.jpg

За таблото съм почистил светловодите, оригиналните крушки смених със светодиодни(продават ги със същото захващане) и допълнително сложих по още един светодиод, имаше място някъде там :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, ауди ентусиасти!

Реших и аз да се включа в темата, тъй като съм притежател на С2 81ва 2.0 Дизел. Имам го по наследство. Бих казал запазен, но си има доста работа по него.

Автомобила не е много за снимки в момента - за съжаление седи в един гараж, и чака да го оправям - от 2-3 години не е каран. Хубавото е, че поне е на сухо.

Ще съм ви изключително признателен ако споделите дали се намират все още резервни части за този модел. Имам голямо желание да се заема със съживяването на този автомобил, и ще ми е полезна всякаква информация свързана с поддръжката и намирането на резервни части за него!

Благодаря, и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Здравейте, ауди ентусиасти

За ламарините забравяш да ги намериш нови, макар че, в немския ибей съм виждал нови калници и други ламарини на безбожни цени. По ходовата част продават 90% от частите, понеже да идентични повечето с Б2 и Ц3, но и някои, които са си само за Ц2 също ги има. За двигателя не знам за дизела, но за 1.6 бензин има всичко, понеже и той се вгражда в по-нови коли също, вклщчително и VW. Дай снимки, за да гледаме ПРЕДИ и СЛЕД :hilezh: Успех.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, отново!

Благодаря за насоките - това което ми разказа, ще ми е от полза. По спомен - някой от частите по двигателя действително бяха от VW.

Ламарините допусках че ще са скъпи, и рядкост. Къде е най-доброто място, където да започна да търся панели за този автомобил?

Също исках да попитам, части за интериора, намират ли се? Бих искал да го запазя възможно най-оригинален. Тук-таме има неща за подмяна.

И последно - някой дали има представа, възможно ли е да намеря в интернет книжката, която навремето е вървяла към колата? На Англииски, или немски например.

За снимки преди и след - смятам че е рано. Засега съм на етап "оценка на състоянието и проучване"

Редактирано от reslickade
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята книжака я имам, ако има нещо вътре, което те интересува, ще направя нещо на ксерокс. По интериора освен по моргите... Ламарините търси някой по-талантлив тенекеджия, който има време и желание да ги прави от нула. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Здрасти, отново!

Благодаря за насоките - това което ми разказа, ще ми е от полза. По спомен - някой от частите по двигателя действително бяха от VW.

Ламарините допусках че ще са скъпи, и рядкост. Къде е най-доброто място, където да започна да търся панели за този автомобил?

Също исках да попитам, части за интериора, намират ли се? Бих искал да го запазя възможно най-оригинален. Тук-таме има неща за подмяна.

И последно - някой дали има представа, възможно ли е да намеря в интернет книжката, която навремето е вървяла към колата? На Англииски, или немски например.

За снимки преди и след - смятам че е рано. Засега съм на етап "оценка на състоянието и проучване"

към reslickade

Какво по ламарините и интериора ти трябва???

Аз обикалям още 1 и май скоро ще ми станат три Ц2-йките.

Дай списък???

И.Иванов - левия ти стоп в какво състояние е и продаваш ли го?

Машинка за врата - имам!

Дръжки - имам, но са само 2 броя хромирани. Другите са пласмасорлък.

Лайсни - ИМАМ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да предложа и аз нещо понеже виждам че сте доста "зарибени" цък тук .

Ами това е...малко са им скъпи частите, но поне се намират...

Дано да съм ви от полза и успех в начинанията, похвално е че се занимавате с това. ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
И.Иванов - левия ти стоп в какво състояние е и продаваш ли го?

Машинка за врата - имам!

Лайсни - ИМАМ!

IMG_0990.jpg

Ето го стопа, според мен не става , иначе си е с панела за крушките. Ако те кефи може да разменим за лайсната(зелената стрелка) и капачето накрая(липсващото на снимката, с бялата стрелка) и машинката за шофьорското стъкло. Или дай цена за тези два артикула :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста години го имах същото.БРАВО!!! За съжаление моето отдавна вече не съществува. Единственото с което мога да съм помощ са малко ламарини,един фар и два мигача. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам за Ц2 ката предна решетка с емблемата и 5Т пише, защото моето беше 200Т задните и двата стопа ги имам, като нови са без драскотини и тем подобни цялото вътрешно табло заедно с подлакатника и задната цяла седалка и облегалка ако имате интерес пишете и утре мога да кача снимки на абсолютно всичко, което имам за тази класика !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Качвай, освен тук другаде не знам дали ще можеш да им намериш клиенти :steinigung:

колега радвам се че и ти си се захванал да правиш твоята С2-ка.като гледам май ти си единствения с такъв автомобил.

гледам че си писал за ламарини,аз имам купе което след изрязване и на десния панел ще го режа поетапно че неми трябва.ако имаш нужда от нещо пиши.дюшемето е здраво праговете също с няколко думи като цяло е здраво.имам и салон,табло,километраж,волан фарове перфектни заедно с мигачите.ще се радвам да видя още една жива легенда на пътя.успех ти желая и се радвам че си от хората който ценят този автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега радвам се че и ти си се захванал да правиш твоята С2-ка.като гледам май ти си единствения с такъв автомобил.

гледам че си писал за ламарини,аз имам купе което след изрязване и на десния панел ще го режа поетапно че неми трябва.ако имаш нужда от нещо пиши.дюшемето е здраво праговете също с няколко думи като цяло е здраво.имам и салон,табло,километраж,волан фарове перфектни заедно с мигачите.ще се радвам да видя още една жива легенда на пътя.успех ти желая и се радвам че си от хората който ценят този автомобил.

Моето вече е готово, другия колега - reslickadе, с Ц2-ка, питаше точно за ламарини, който сега тръгва по моя път :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
IMG_0990.jpg

Ето го стопа, според мен не става , иначе си е с панела за крушките. Ако те кефи може да разменим за лайсната(зелената стрелка) и капачето накрая(липсващото на снимката, с бялата стрелка) и машинката за шофьорското стъкло. Или дай цена за тези два артикула :steinigung:

Прав си - не става тоя стоп.

Лайсната смятай че е твоя. Подарък. Тряя само се разберем как да ти я пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...