Jump to content

Реставрация на класиката


И.Иванов

Recommended Posts

Евала колега за перфектната реставрация,която си направил на тази красавица,много жалко обаче че останаха единици такива стари реликви и то още в движение дано да има все повече хора,като теб да ценят тези красавици от доброто старо време а инече имам предна решетка от моето с емблемата и от дясната страна пише 5Т от 200 цата те са еднакви де има и оше подлакатник,седалки,бушони, за интериора имам много части даже и двата стопа отзад си стоят може да ги земеш да видиш как ще ти стоят, огледалата сащо си стоят пиши ми каквото ти трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Евала колега за перфектната реставрация,която си направил на тази красавица,много жалко обаче че останаха единици такива стари реликви и то още в движение дано да има все повече хора,като теб да ценят тези красавици от доброто старо време а инече имам предна решетка от моето с емблемата и от дясната страна пише 5Т от 200 цата те са еднакви де има и оше подлакатник,седалки,бушони, за интериора имам много части даже и двата стопа отзад си стоят може да ги земеш да видиш как ще ти стоят, огледалата сащо си стоят пиши ми каквото ти трябва

Къде се кри до сега бе колега :) Да почвам ли със списъка :lol: Значи:

1. никелираните дръжки на предните втари, евентуално и задна дясна(петлетата много им се чупят на доста години са, сменям фи с голфови, но не издържат)

2. емблемата, предната ако става

3. плафона

4. на шофьорската врата бравичката, че моята съм я побългарил малко

Ако е 200 с четирите фара ли е?

сещам се и други неща, дай снимки малко, ако имаш, някои части от интериора също, някои от лайсните по броните, ако са като моите... Друго в момента от радост май не се сещам. Пусни някоя снимка тук в темата да я видим :)

След леко опаричване скоро ще сложим подобаващо аудио, някои неща от което вече чакат из нас :lol: като например:

basskasa.jpg 12", 400W RMS, специално съм я тапицирал в цвета на мокета в багажника, дано не опада кита по калниците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега

утре ще направя снимки

на абсолютно всички части, които имам и ще ги кача ама добрее и нещо имеил, или скайп да дадеш щото кутията, с прикачени файлове е пълна или кажи как да я изчистя еми моето да 200 ца с 4 фара е броните са различни. Влезни ми в профила там има снимки на колата да си имаш напредстава каква е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хуабва

иначе тая двуцевка си стои точно на място според мен,не я бутай

единствено това перденце някак си ми е странно,но такава дреболия си е абсолютно до индивидуалния вкус на собственика

и все пак дай снимки и на двг-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хуабва

иначе тая двуцевка си стои точно на място според мен,не я бутай

единствено това перденце някак си ми е странно,но такава дреболия си е абсолютно до индивидуалния вкус на собственика

и все пак дай снимки и на двг-то

Двуцевката няма да я пипам добре си е. Ама с тея снимки на двигателя вече ще се изложа :D Чак на мен ми е странно как върви толкова добре за 1.6-85 к.с., верно че има място за нещо по голямо, след 1-ви януари ще му мислим, като няма акциз :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Страхотна кола, браво! :mellow: С желание, постоянство и много труд всичко се постига!

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво, мега маняк си .. личи си от всякъде! Ма от де ги намери тия спортни пружини, по-високи от заводските :flehan:

Предните са заводските,сменил съм само задните, защото бяха поомекнали, отново съм някакви сток, със същите витки и сечение, аз си ги боядисах просто. А стои така високо, понеже двигателчето е много малко и леко :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Леле Колеги много е красива.

Без никакви затруднения бих казал,че се възхищавам на хора като вас :steinigung::):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, реших, че ще съм по голям гъзар с 5-степенна скороста кутия, която изглежда така:

skkutiq.jpg

Та ако някой има информация от къде да си намеря(нядявам се, че пасва на моята кола, защото моята е 4-степенна и изглежда почти еднаква),

нека да дава преложения и идеи. Ето и още една снимка на класиката :rolleyes:

IMG_0367.jpg

Поздрави на всички!

Редактирано от И.Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 100-ца С3 от 1983 до 1988, от 4 цил двигател, дето е с жило на съединителя, става гарантирано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

И аз се присъединявам със положително мнение-Евала и от мене!!!!!! :flipoff: Тези коли заслужават да живеят!!!!! :flipoff:;):) Иначе наистина е по-добре да си я оставиш с оригиналната ск. кутия защото все пак е пресметната за тази кола. Може това,дето върви учудващо добре точно от нея да е и като я смениш да не останеш много очарован.....в смисъл не става да сложиш каквато има,само да е с 5 скорости. В ETKA-та може да поразровиш да видиш кави 5 степенни са монтирвани с такива мотори. :) Като ти се сменя-давай наред-мотори,кутии,периферии и т.н.!!!!!!!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
И аз се присъединявам

Няма да има проблеми със дължината на предавките ако вземе 5 степенна кутия от 1.6 или 1.8 мотор - това мога да го гарантирам!!! На моята Ц2-йка е монтирана 5 степенна от Ц3 с помпи и нямаше грижи докато се движеше. Даже според мен вървеше и по-добре в ниските предавки до 3-та. Облекчаваше доста мотора с 5-тата предавка и така.

И.Иванов - съвсем не си единствения от форума с такава кола. Има поне още 2 за които знам освен моята и се надявам скоро да дадат добри резултати относно реставрацията и връщането на пътя.

Аз май открих своя донор изоставен зад един блок в София, чакам само собственика да се намъдрува с окончателната цена.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има една излишна предна дясна дръжка можеш да ме пишеш в листа с желаещите :hilezh:

Май ще те огрее. Чакай в събота да видя обекта на желанията си отблизо, да огледам в какво състояние е и доста части ще има на битака.

п.п. Няя ли се мяташ на 5-так под капака вече??? Засрами се... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...