Jump to content

Смяна на стъкло


bobby

Recommended Posts

Здравейте, имах една мъничка шупла на стъклото и днес, какво да видя, вече е цепка с шупла и действието е ясно - ще се сменя. Говорих с Коко, който ми препоръча да намеря стъкло, оригинално и да се обърна към Емо (emsi_audi), за да ме свърже с хора, които се занимават с това. Той от своя страна ми каза, че според него ще е по-добре ново да си купя. Вие как мислите? Ако ще е ново, от къде да си го купя, какво да е и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предпочел запазено оригинално.И точно така постъпих.Особено щом се отнася до С5,би трябвало да има свежи.Вече за Б4 е трудно-повечето са издраскани,с язвички от камъчета и избеляли по края.Емси обаче май няма нищо за теб в момента.

Колегата във форума,който се занимава със смяна на стъкла,е с ник Ради.Чуйте се на лично или по телефон-имаше обява за части за 100-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, аз те насочих към Емо, но щом казва така вероятно е 100 % прав.

Имам пълно доверие на Емо и е възможно да не съм ти отговорил макс. коректно. :hilezh:

Аз говорих с друг наш колега на срещата при Емо м.май. :hilezh:

Ей сега виждам, че моя голям приятел Емо - емилиона гледа темата и той ще ти потвърди разговора, но аз не съм специалист.

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ново ама да е оригинално, а пък то е цифра, защото такива мендирлаци внасят, дето е по- добре да е втора употреба, много лесно се чупят от хвърчащи камъчета и ако това се случи при голяма скорост...... :hilezh: Сигурно има и качествени заместители , ама трябва да се търси, ари за заден или страничен джам става кво да е, ама за предно стъкло.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хамериканска технология за възстановяване на шупли и пукнатини по стъклото,преди 3 години един майстор така ми оправи джама,че описвачите от каското не им се верваше,че не съм го сменял.За съжаление съм изгубил тел. на майстора,спомням си ,че се казваше Дико(стъклара) и бръмчи предимно по автобуси....(челните стъкала)

От пукнатината остава само едим белег като капчица вода в/у стъклото(но не е релефна) около 1мм. диаметър.Стуваше 35-40 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз четох предимно лоши мнения за тия от Кобра. Говорил съм с Ради за качествено стъкло, Сигма или Стигма нещо такова, с които попринцип работят Ауди.

P.S. Звъннах на Кобра, от любопитство, предложението им беше 125лв за китайско и 185лв. за Европейско + 24лв. за монтажа и преместване на лепенките. Само това Европейско много общо ми идва, а жената не можа да ми даде по-подробна информация, от тази.

Редактирано от bobby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами айде да се коалираме и заедно да ги сменяме. Колегата Ради ми даде оферта от 185лв. за китайско, 280лв за Сигла и 580лв. за оригинално с УВ защита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Звъннах на Кобра, от любопитство, предложението им беше 125лв за китайско и 185лв. за Европейско + 24лв. за монтажа и преместване на лепенките.

aз карам Б4...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://paintfill-carding.com/carding_bg_bg.html - виж тука въпреки че сигурно е късно за такава манипулация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа значи Боби аз само да уточня че китайското на Кобра гаранция че ще е на по-ниска цена от това китайско което аз ти предложих тъй като то е без уплътнение /забележи отгоре между тавана и стъклото/. Та без това уплътнение става...ела ме ритни - поне според мен лично аз не бих монтирал стъкло без уплътнение, въпреки че има вариянт да остане твоето уплътнение и да стане пак но със старото уплътнение/става, даже не си личи/, също така това стъкло е и без планка за огледалото - лепи се пак твоята старата. Оригинално на Авудитата челните стъгла са марка SIGLА. Предполагам и твоето е такова,аз също бих препоръчал GUARDIAN, които са испански и са на добро качество, вече нагоре по стълбичката като се започне от SECURIT SAINT GOBAIN. SICURSIV. PILKINGTON и разбера се SIGLА - скъпички са си тъй като повечето са на оригинално вграждане на фолксвагени, аудита, беемвета, мерцедеси и т н. само тези марки предлагат стъкла със соларно покритие и такива екстри - съответно затова са и на такава цена. Таа по темата - моето мнение е ако си намериш едно перфектно старо стъкло без шупли,драскотини и някакви дефекти - взимай/разбира се ако е и на добра цена, тъй като и това е от значение/, ако не вече оттук нататък мисля че средната хубост е добре като качество - цена, няма да е соларно, доколкото разбрах и твоето не е, може и GUARDIAN да сложиж, поне аз такова бих сложил на моята. Просто то е добро стъкло за прилични пари. Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам изключително точен стъклар, който освен коректен и разбиращ от работата си е и мобилен. Предлага посещение и смяна на посочен от клиента адрес са София и околностите. Официален дистрибутор на Кобра е и издава техни гаранционни карти. Работи супер чисто и абсолютно безпроблемно пренася стикерите от старото стълкло. При интерес, мога да дам координатите му на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам изключително точен стъклар, който освен коректен и разбиращ от работата си е и мобилен. Предлага посещение и смяна на посочен от клиента адрес са София и околностите. Официален дистрибутор на Кобра е и издава техни гаранционни карти. Работи супер чисто и абсолютно безпроблемно пренася стикерите от старото стълкло. При интерес, мога да дам координатите му на ЛС.

Потвърждавам! А се ползвах от услугите на тоя човек - много е коректен и нямам никакви абележки! 3 дена чаках да намерят хубаво стъкло за А6-та - челно - но мисля си струваше! Миналата седмица ми свалиха задния джам за оправяне на едни гнясове под него и утре ще го качват! Оказа се, че неоригинален няма за Авант, а новия е 580+ лв! За 100 лв ми го свалят и качват с гаранция че, ако се повреди нещо по стъклото или уплътнението ми се поставя здраво на негово място! Без гаранция е 50тина лв ама после :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...