Jump to content

разход на гориво Audi 100


black series

Recommended Posts

ясно... един авер ми спомена, че имало схема с натискане на копчетата на таблото където е климатроника по някаква последователност и ми излизало но явно за моето няма такъв вариант ... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз с ААР мотор в София 13- 17л.на дълго 9-12 на100 газ.За този кораб даже е малко имаики предвид,че се возим на автомобили с голямоА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AAD е мотора (газаифициран)- извън дава около 10/100 в София нормално е около 15/100. При скромно шофиране по магистрала на по-големи преходи пада до 8/100. Другата крайност е в София по-хладните месеци на по-кратки разстояния е стигала и до 22/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААД-мотор излизах до Англия с нея-7-8 до 130км/ч,с наша газ под 8,5 не съм я падал,градско в Пловдив 11-12-15 зависи от тежестта :bia:НО главоболията и времето,което отделям за учебници и центровки на инжекцията от 1 година струва.........:flehan: Наздраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колеги то е ясно че са наред колите. а къде тогава може да е проблема ..... газта ; лъжат в количество и качество и никои не може да им каже нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите са много. Един който аз усещам и не си давам обяснение е, че на студено ми беднее сместа. Колата ми върви с някакъв странен симулатор който заковава празния ход на 1000 оборота. Докато е топло няма никакви проблеми. Падне ли сутрин под 8 грдуса празен ход няма. Просто трябва да отвия винта иначе гасне. Та сега и въпроса ми как е по-добре за каране на газ? Студен или топъл въздух :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , ако може и аз да се включа с някво мнение по въпроса , и аз карам 100-ца AAD мотора ,нямам газ , само на бензин си я карам , разхода в града си е голям , няма кво да се лъжеме - голяма кола -голям разход .Всичко зависи от това как я настъпвам и на какво разстояние се кара но разход под 12-13 / 100 е просто смешно да се споменава , извънградско си е екстра иначе , 7-8/100 ( както мн казват :" това е кола за дълъг път , не за " от един квартал до друг"), но в града си е " ламята Спаска "! Който иска да пести горива , нека си купи ...колело а за 100-цата на Ауди мога да кажа само : ЗАСЛУЖАВА СИ !!!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Айде да се вкюча и аз моята 100ца с 5целиндърчета 2.3 заводски я дават 10 бензин извън града .сега ще опиша моя случай - пътувам редовно търново - софия 520км в двете посоки , имам тежък крак и карам бързо този път е доста динамичен има случаи се получава следното тир,камион, цистерна ,рейс и се получава трафик с по динамична скорост и малко по инерция се получава 10 газ (обикновенна газ 140кв ми е испарителя брц ,нарочно за да има аванс )колата е два тона с 2 пътника музика , газова уредба някой друг сак ,малко боклучета , инструменти ,течности ,масла абе тос голям багажник е все пълен та за тоя комфорт и за толкова пари тоя разход е минимален . за градското случая е друг в софия е 15-20 зависи дали съм тръгнал на разходка с лодка или съм яхнал моторницата за работа .това е половението момчета като искате да карате лимузина трябва и да плащате като за такава ,ако на някой му дава по малко разход то причини много различни коли колкото щеш .и да завърша колата е тежка пускайте по често по инерция и няма да съжалявате преди кризата тази кола харчеше 14 газ с абсолютно никаква поинерция ама сега ми е екстра айде от мен и да си ги карате със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

далече си от заводската норма,която дават за 100 Ц4 2.3 който е 7.2л извънградско каране и около 10л среден разход.Аз лично с галене на педала на газта извънградско съм постигал разход около 7л на бензин,на газ под 9л не мога да я сваля с много икономично каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите са много. ...... Студен или топъл въздух :unsure:

Ванка при мен е обратното.Сутрин като запаля колата върви като на бензин,но като загрее цъ,не и се бяга много.Пробвал съм да извадя байпаса за горещ въздух от генерацията - пак същото.Аз предполагам,че като загрее,въздухът който влиза е с прекалено висока температура и преразрежда сместа с газта.Става въпрос за моментите на висене из задръстванията.Предполагам....

Иначе разходът ми е между 16 и 22/100 градско,но офисът ми е на 3 км от нас в сериозни задръствания и паля директно на газ.

Извън градско - 9 до 11/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

далече си от заводската норма,която дават за 100 Ц4 2.3 който е 7.2л извънградско каране и около 10л среден разход.Аз лично с галене на педала на газта извънградско съм постигал разход около 7л на бензин,на газ под 9л не мога да я сваля с много икономично каране.

Да ме прощаваш ама да не забравяме че нито колите са ни нови нито горивата са като преди 20 години който вземе дитанцията велико търново софия тръгване от център софия петък 18 00 ч престигане 20 30ч и да кара бързо обаче и да намаля малко на ограниченията въведени с пътен знак нека да пише за да сравним пътувам сам което не е добре за оптималния разход но това е положението както казах с поинерция ми харчи 10газ с клима а за хората които махат газта и си карат колите на бензин значи разполагат с повече финансии поздравления за което

Редактирано от dubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

йде да се вкюча и аз моята 100ца с 5целиндърчета 2.3 заводски я дават 10 бензин извън града

това колега ти си го писал :bia: .

Мога да гарантирам,че автомобила когато си е в кондиция,независимо,че е на 18г си харчи по заводски данни.Сега моя не е в кондиция и не мога да го докажа(имам проблем с една-две дюзи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ноември вече карам друга стотица с 6цил.абц мотор.Разхода в Сф.е 12- 14л.На дълго до140 7,5-9л.бензин-няма газ .Наистина е кола за дълък път и разхода си заслужава- кеф цена няма.Имал съм малолитражки Кадет1,3, Браво1,4,Екскорт1,4 Все едно че си с лагерна количка. и който ми каже че харчат под 10-12 в Сф. лъже.Разликата е от земята до небето- кон и магаре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги и аз да се включа ако позволите;

Става въпрос за разхода на АЦЕ (такава имам). Наблюденията ми върху харча на бензин, защото нямам газ са, че колата започна да харчи по-малко за сметка на подмяната на доста елементи от електрическата система. Преди време харчеше в София около 15 16, но след смяна на кабели на свещите, свещи, ламбда, въздушен филтър, масло и гуми нещата си дойдоха на мястото. Сега харчи около 13 в града и около 9 на дълго. Извода е , че трябва първо малко да се налеят разходи за да се отлеят в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C4 с 2.6 ABC, avant, quattro, автомат.

На бензин извънградско 9.5-10.5/100 градско в София 16-18/100, на газ със ГИ извън градско 12-13/100 градско 18-23 без да се качвам на околовръстното, Цариградско и предимно на къси разстояния по 3-4 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...