Jump to content

разход на гориво Audi 100


black series

Recommended Posts

Здравейте колеги на скоро си взех Ауди 100 2,3 на газ и се чудя какъв г/д трябва да е нормалния разход при нормално каране.Защото ми се струва ,че гори доста и се чудя дали да предприемам мерки.

Поздрави :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е разисквана вече темата но да початим още веднъж по въпроса.

Я кажи колко ти гори колата да знаем аза какво иде реч. Това купе си е тежичко. Гледам колегата stanis е писал 7 до 14 на 100км. Аз по малко от 10,5 извън градско не съм падал. Но това беше при обеднена смес и колата си беше мъртвец. Отидох да ми бутнат малко нагоре настройките на ГИ-то и сега ми гори 12л/100км. но върви прилично. Иначе в града 14л/100км (става въпрос за Плевен) в София съм стигал 18л/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със ААД мотора.бях без ГИ с обикновенна газова,от сф съм и под 18 не ми беше падала,навънка 10-11 със средна скорост 140,но пак говоря за 2.0 аад 115 коня,авант.а някой да знае колко тежи тая кола.сега съм кахнал газта и само на бензин,и без това ми създаде супер проблеми газта и колата си въври повече от добре,на бенз 13 градско,още извънградско не съм я засичал,но с мойто каране със сиг ще даде под 10

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе братлета на мен ми гори 20/100 в града.два пъти ходя на настройки ама никакъв ефект, а извън града ми е подало и до 9,11,12/100 струва ми се доста голяма разлика.живея в смолян.колата си е взех с газовата,тя е обикновена ловато не знам изобщо на колко годинки е.на ръба сам да забия едно БРЦ :eusa_wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени и мембраните просто. Аз съм с Ловато и градското ми е 13-14/100, извънградското около 9/100. Все пак е важно и на какви разстояния караш. Ако градското ти е 1-2км, изпарителя няма време да загрее и съответно разхода е по-висок. Общо взето при движение 2-3км в едната посока (стига да не са в много задръстен трафик) не си струва да се кара на газ. Друг вариант е да я запалваш на бензин сутрин да поработи 2-3 минути на място да позагрее и чак тогава да минаваш на газ и да тръгваш :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми даваше 18-20лградско и 10.5-11.0 извън града./Ловато/

Преди седмица махнах газовата и гледам че е около 14/100.

Въобще не мисля да слагам обратно газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ACE и разхода гр/извън/гр е м/у 10.5 и 11.5 на газ спуснат климатроник. а без извънградско 9/100 без климатроник.Искам да подчертая,че съм без ел.клапан /стъпков мотор/ на негово място е ръчен реглажен кран за газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди 100 93 Комби ACE мотор 137 к.с. Извън градско с климатик 12/100 газ,без климатик 9-10/100 със скорост 120 км/ч.Градско 13-14/100 във Варна/.Но най-добре профилактика на изпарителя и клапана и след това да говориш за разход.Ето линк със заводски разходи http://www.bgstuff.net/content/view/1199/539/

Редактирано от chanko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе братлета на мен ми гори 20/100 в града.два пъти ходя на настройки ама никакъв ефект, а извън града ми е подало и до 9,11,12/100 струва ми се доста голяма разлика.живея в смолян.колата си е взех с газовата,тя е обикновена ловато не знам изобщо на колко годинки е.на ръба сам да забия едно БРЦ :2gunsfiring_v1:

Според мен нямаш проблем след като на дълго ти пада разхода. Градското каране не е критерий за разхода, а и зависи от стила на каране. Те в Смолян май ви бяха малко по-стръмни улиците.

За сравнение моята, двигател АВК:

- на магистралата ми е падала под 10/100 газ при скорост 130-150, с климатроник, 5 човека и натоварена с багаж.

- обикновено на извънградско ми гори 11-12/100.

- пак извънградско, но на къси разстояния(8-10 км) ми стига до 15-16/100.

Този разход го даваше със стария изпарител(Платинка), дава го и сега с новото БРЦ. Според мен няма смисъл да сменяш изпарителя. Аз го смених, защото това 15-16/100 стана в един момент 25/100 без причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено е разхода да зависи от това как стъпваш на педала за газта.Аз мисля че всяка една кола колкото повече я настъпваш толкова повече гори.Така че едно нормално каране градско и извънградско дава най-добри резултати.Все пак можете да сравните нормите от линка по горе. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

сега прочетох че разхода е за газ,по горе съм писал на бензин,с нормално каране извънградскос не повече от 110км в час,а на газ разхода ми е с нормално каране без натискане/много/около 10 извънграда и 14-16 в града,средно около12,но започна ли да я настъпвам по сериозно извънградско под 12 не пада,а в града около 18.Лично аз в града на къси разтояния си я карам на бензин,особенно зимата е силно препорачително,няма смисъл да се прехвърля на газ,много харчи тогава и е безмислено.Лятото на магистрала с почти постоянна скорост 150км с климатик ми даде 12 газ,а нощно каране на магистрала без клима и с 140 около 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе братлета на мен ми гори 20/100 в града.два пъти ходя на настройки ама никакъв ефект, а извън града ми е подало и до 9,11,12/100 струва ми се доста голяма разлика.живея в смолян.колата си е взех с газовата,тя е обикновена ловато не знам изобщо на колко годинки е.на ръба сам да забия едно БРЦ :steinigung:

Споко колега,аз се примирих с моя разход на газ:20/100 градско зима; 17/100 лято;извънградско 10-12/100

Ауди 100 93 Комби ACE мотор 137 к.с. Извън градско с климатик 12/100 газ,без климатик 9-10/100 със скорост 120 км/ч.Градско 13-14/100 във Варна/.Но най-добре профилактика на изпарителя и клапана и след това да говориш за разход.Ето линк със заводски разходи

Аз не вярвам, ако става въпрос за газ, моторите АСЕ са ламя и с това тежкото купе едва ли ще е такъв разхода,моята В4 е quattro но е доста по лека от 100-цата и съм с нови мембрани

Аз съм с ACE и разхода гр/извън/гр е м/у 10.5 и 11.5 на газ спуснат климатроник. а без извънградско 9/100 без климатроник.

Да бе да,абсолютно невъзможно,всичките АСЕ-та които познавам в моя град, градско не падат под 16-17/100 на газ,като говорим и за Ауди купе.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега.Дал съм линк: http://www.bgstuff.net/content/view/1199/539/ .Ако искате кола 140 коня какво да очакваме.Да гори 10/100 в града и то газ при тези задръствания - глупости, айде стига .15-17/100 в града и 10/100 извън града е наистина реално.Говоря за ACE мотор Ауди 100 2.0 16v 137 коня 1993 Avant.Благодаря за вниманието.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тука нататък метана спира мъките

София-Пловдив за 4 лева и 80 стотинки ауди 80 1.8s който не вярва си е негов проблем

сега се оглеждам за читава 100чка която също ще я правя на метан :hilezh:

Редактирано от dr.f!ngers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на газта и на метана;

Разходите и осложняването на автомобила се увеличават;

За да имаш оптимален (нормален) разход трябва да нямаш почти никакви забележки по мотора и ходовата част;

В градски условия разхода се вдига предимно от по честото спиране (покой) и тръгване.Ако това се избегне или намалят тези спирания, разхода ще падне;Предвижвайки се от точка А до Б е желателно е колелата да не спират да се движат;

Един от факторите за разхода е също да караме с резерв във времето т.е да не се бърза.

Аз в момента управлявам голф 3 с 2.8/174к.с. 6 цилиндъра с тегло 1285кг.

В града разхода ми се движи между 10 и 14 на сто а извън града бях паднал на 6.6 е това са данни от борд;

да с много икономично каране;

за една година съм изминал около 20хил. км и средно съм засякъл че колата ми гори между 7.3-8.0 взависимост от ползването на климатик; и около 12.5 в града;

Също така гумите които ползвам са на точният заводски размер 205х50х15 което също е от значение за свободният ход на колата;

Мога да кажа че също и накладките са от голямо значение както и изправността на спирачната система;

Някой може да каже че изпадам в подробности ,но все пак ако човек се замисли има логика от тези неща и ред други които не изреждам;

Преодоляването на допълнително съпротивление води до по голяма консумация на гориво;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същият мотор и ми дава извънградско 10-10.5 като не карам с повече от 120. В града обикновенно разхода се движи около 13 , като разбира се има и изключения за кратки разстояния ми е давало и 16-7. Не смятам че е много за такова купе,а и все пак става въпрос за газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със ААД мотора.бях без ГИ с обикновенна газова,от сф съм и под 18 не ми беше падала,навънка 10-11 със средна скорост 140,но пак говоря за 2.0 аад 115 коня,авант.а някой да знае колко тежи тая кола.сега съм кахнал газта и само на бензин,и без това ми създаде супер проблеми газта и колата си въври повече от добре,на бенз 13 градско,още извънградско не съм я засичал,но с мойто каране със сиг ще даде под 10

:rolleyes:

същия мотор съм извън града ми гори 8/100 Бензин със 3500 оборота,а в града е около 12-13/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колеги сори за тъпият въпрос но как да разбера колко ми гори колата в смисъл не да я засичам като допълвам бензин и така нататък... карам ауди 100 94 година 2.6 мотор но по таблото никъде не ми показва колко гори....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...