Jump to content

Как да сменим водачите на стъклата на А4 В5


leo

Recommended Posts

А за задна врата някой може ли да каже как става смяната на водачите, и става ли да се сменят и ролките на рамката? На предната врата са занитени, за задната как са. Може ли да се преработят някак, щото на едната врата ми се счупиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На задна врата още не съм чул някой да е сменял водачи. Там механизъма е съвсем друг от този отпред. Ролките които са занитени на предните механизми са занитени и на задните. Решение може би е разсвредловане и поставяне на болт и гайка след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Лео!!! :bia:

Както винаги - перфектно помагало си изготвил :steinigung:

Аз вчера се занимавах с тази процедура, но не знаех, че се продават само плъзгачи. Та затова, (нали съм стар тенекеджия), взех та залепих лекичко стария плъзгач, колкото да стои цял и му направих една тенекиена кутийка, дето го обхваща от външната страна. Стегнах го с три болтчета към плъзгача и го монтирах обратно без да свалям цялата рамка на механизма, защото много време нямах(пък и вече съм дърт и мързелив)... :bia:

Но по твоя начин си е направо класика!!!

Поздравления !!! :bia:

Редактирано от nastradin2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

да питам и аз нещо ... искам да сваля само копчетата за управление на ел.стъклата (леко спукана е пластмасата и да измисля как да я рециклирам) необходимо ли е да свалям цялата кора ... мога ли да "измъкна" само управлението ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Водачи колега, водачи, а не носачи :D

Както и да е - един съвет от мен - през по-студените дни когато навън температурата е доста под нулата най-лесния начин за чупене на водачите е, когато се отваря стъклото, понеже е замръзнало и водачите виждат доста зор - така че изчакайте да се загрее добре колата отвътре (поне 15-20 мин. след като е запален двигателя) и тогава натискайте копчето за отваряне и затваряне на прозореца (този модел Б5 вече стана на доста годинки и пластмасовите водачи са доста "прегоряли" и са се напукали...а от там и тяхното чупене...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Всичко добре, но това може да се направи и без разглабяне на рамката. Нещата са същите до отбелязването с молива. Вместо да се разглоби цялата рамка, се развива водача на стъклото отвътре (това може да стане с тресчотка, с камък 8мм или еврейска звезда Т25 или Т30). Просто цялата тази хамалогия е малко излишна.... :)))

post-70105-0-48671400-1335018299_thumb.j

post-70105-0-19360700-1335018310_thumb.j

post-70105-0-28101700-1335018339_thumb.j

post-70105-0-27986700-1335018351_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Колеги помагайте смених си водачите обаче и въпросното бяло колелце е счупено обаче ще стане пак да си върши работата не това ми е проблема самото жило е много натегнато и не мога да го прекарам през колелцето как мога да освободя жилото да е както трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених и двата плъзгача на дясна врата.

Оказа се, че ги продават във Варна, в магазина на "Гарвана". По 17 лв. парчето. Целия комплект - 34лв.

Продава се в полиетиленови торбички по два броя. Моделите са два - D и S. Като номенклатурни номера съответно са 20124 и 20122.

Водят се "Комплект за ремонт на странично стъкло". Разликата между двата е в ширината на захващащите зъбчета.

Сменят се и без сваляне на рамката.

Успех на всички, които ще сменят!!!

Редактирано от nastradin2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Днес и аз сменях на двете врати пластмасовите водачи,но при мен беше се счипило и пластмасовото колелце,от лада са едни и същи даже е метално и струва 1лв бр. http://prikachi.com/images/137/6285137n.jpg http://prikachi.com/images/151/6285151G.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Понеже и аз се сблъсках със счупени водачи на стъклото в шоф. врата, искам да споделя. Водачи намерих тук - http://nspauto.com/%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%86%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%B0/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%87-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%BE-%D0%BB%D1%8F%D0%B2-w071-detail.html. Цената е добра, а качеството ... времето ще покаже. Може да се поръча и на телефоните дадени на сайта без регистрация. Оказа се, че водачите са ляв и десен за едната врата и ляв и десен за другата, а не леви за лявата и десни за дясната!

Редактирано от Peter Stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че водачите са ляв и десен за едната врата и ляв и десен за другата, а не леви за лявата и десни за дясната!

В действителност се оказа, че при мен са два леви водача за лявата врата, а не както ми казаха ляв и десен. Дано не съм подвел някого!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те толкова и разбират. Хората които са оправили този проблем знаят, че има комплект за лява и за дясна врата. Тези от сайта изглеждат като оригиналните, но ако са от твърда и крехка пластмаса няма да карат дълго. За толкова пари толкова музика както се казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да споделя и аз, на шофьорския механизъм ми беше счупен единия водач, същия беше закупен от http://www.bulauto.net/index.php за 5 лв./бр. До момента няма проблеми.

Темата ми помогна много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Виждам, че темата е актуална затова да попитам за нещо, което искам да направя.

Мисля да се вкарам в един филм. Моето Ауди А4Б5 няма задни ел. стъкла и съм решил да му направя.

Как мислите дали ще стане? Ясно е  че ще ми трябват нови кори с машинките, но дали няма да се наложи да ги взема направо с рамката? Само машинки с жилата и водачите достатъчни ли ще са? Не съм разглобил все още задните врати, за да видя какво има в тях. А дали ел. инсталацията е стандартна за всички? :icon_sad:

Това упражнение вече съм го правил един път с предната ми кола - Рено Сценик. Там за моя радост всичко беше елементарно. Стандартни кабели си вървяха до гредите. Закрепването на ел. машинката пасваше точно като на ръчката и реално за един час имах вече ел. стъкла и на задните врати. Всичко стана неразличимо от оригиналните.

 

Ще видим сега какво ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Благодарности за темата! Преди няколко месеца сменях щипки, но не съм обърнал внимание на момента с центровката на вратата и има малък луфт в горната част, който увеличава шума. Скоро мисля да се заема с коригирането на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен като карам с над 100км/ч и като натисна копчето да се вдигне прозореца или много яко скърца или се вдига малко и после слиза. Това заради счупени водачи ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи ще се сменяват. А има ли някаква методика за реглаж на рамката на вратата, че дясната ми се затваря по-трудно, а от лявата чувам че влиза въздух и бучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...