Jump to content

Каква малка кола за 1000-1500 евро?


Recommended Posts

Значи като шофьор на японски коли силно ги препоръчвам.

1. Тойота Старлет - уникална кола нема чупене, и нема такъв вървеж от базовия мотор дори. След последния тест изхарчи 8/100 л/км смесено при зимни условия. Големия проблем на тези коли е че ги няма на вторичния пазар и са доста скъпи.

2. Тойота Корола - всички предимства на Старлета и на всичкото отгоре по-комфортна и голяма. Бол коли втора употреба, Проблем и при двете Тойоти е че може и да не ти се понрави интериора и екстериора но като коли са ненадминати. Избягвай версиите с VVTi мотори вземи си от по-старите неразрушими са.

3. Сузуки Суифт - имах такова версия 4х4 с вискомуфа беше с 1.3 четирицилиндров моноинжекцион вървеше доста и с 4х4-то си беше голям фън, но ефтина сглобка и материали вътре иначе е здраво. Разхода му на гориво беше висок според мен дори и с най-лекото възможно каране по 7.5 л/100км смесено не можах да докарам дали скоростите бяха с къси числа или нещо друго незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари я вземи едно голфче тройка тди, да знаеш че имаш кола, какви са тия корси, рена и фордове?..Е няма да е над 2000г, ама ако гледахме годините, сега щях да пиша в ланчия или фиат форума, опазил ме господ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите включвания :rolleyes:

А какво ви е мнението за Алфа 145 ?

Ако искаш надеждна кола изключи италянки, французойки.

Насочи се към немските и японските коли.

Полото е много здрава кола с евтина поддръжка. За японките просто трябва да се качиш и покараш за да разбереш , че са перфектни коли, но с малко по- скъпа поддръжка.

Съветите са едно, но иди разгледай и виж какво ще ти хареса на теб самия (от пръв поглед).

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите включвания :rolleyes:

А какво ви е мнението за Алфа 145 ?

Бягай на далеч от такова нещо!

Имам една такава 145 под ръка, 1.6 боксер. Нищо не й е наред.

Според мен корса или някоя малка японка са най-добрият вариант. Може да нямат много екстри, но би трябвало основната работа (придвижването от А до Б) да си я вършат, а не като Алфата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза някой колега по-горе Corsa C и Punto 2 са чудесни градски автомобили с евтина поддръжка и приятен салон. Незнам само дали се вместват в границата 1500 Е.

Любимецът на жените в този клас е Пежо 206 - но то идва май по-скъпичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пежо 206 ми е фаворит за малко градска кола, защо да не кажа и женски клас кола, алфа 145 е евтина да я купиш, може би и да я подържаш, но след опита ми с италанското автомобилостроене не бих взел нищо от тях, много претенциозни и все едни и същи проблеми имат, ако се кара малко и се търси бензинка каквото и да вземеш ще си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички!!! Супер сте! :hilezh:

Ще отида, ще видя и ако има нещо, което си заслужава, ще го взема. Ако не, може и от българския пазар да изскочи нещо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не се огледаш са СУБАРУ ВИВИО. Малка, икономична и ако ти потрябва ЦЪК на копчето и си 4х4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за Японче!

Нисан,ХОНДА,тойота, пък и суифта.. все здраво-здраво-здраво. приятно на визия,приятно за каране. Малките мотори: определено икономични! Проблеми: рядко. обслужване скъпо: МИТ!

Само за мазда не давам глас,некак си много фордови станаха напоследък. Иначе фиестата наистина и аз съм на мнение,че прекалено много слушат хората приказките. Аз съм карал фиеста 4-ри години и съм имал само и единствено 2(два) по тъпи проблема. като цяло са здрави,непретенциозни,и МНОГО евтини! Но не вземаи форд ЗЕТЕК,точно това не им харесвам... некво мелез такова маздофордово..тц.

Мойто мнение: Сивик,црх,микра,фиеста,суифт. загледай се в конете.. според мен,под поне 75 е безмислено.. по добре балканче. 90к.с е чудна комбинация,икономия и при японците пъргавина. А и ако има клима,не и тежи толко,докат на едни 60-тина коня,направо им връзваш крачетата с клима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Корсата от тия години не е лош вариант, а и Суифта също. За Ка обаче забрави! Няма такава интериорна мизерия, а и като цяло такава безсмислена и нискокачествена "кола". За Фиестата се отнася почти същото. Изобщо бягай от всякакви Форд-ове. Потърси някой Сивик или Микра!

Успех!

Ай стига ве, корсата да не е по-добре от фиестата??? : ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве по-добра, от едно време на краш тестовете е най-зле в този клас. Вие тва в кръчмата ли го решихте?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добра е

И как го реши?

Аз го реших, че не е така на базата на тест-драйв поне на 100 автомобила с тази големина и ценовия клас до 4000 лева катo избирахме кола за гаджето. Имай предвид, че бях предубеден относно марката Форд (заради легенди за модели отпреди 50 години) преди да изберем тази кола, това още повече доказва нещата.

Фиестата е по-кола от Корсата отвсякъде, повярвай ми.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карах какви ли не малки коли и Фиестата не можеш да ме убедиш,че е по-кола от Корсата.До преди година имах възможност да покарвам чисто нова Фиеста и горе-долу я сравнявам с Корса Ц,а еквивалента като години е Корса Д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще цитирам едно изказване от това клипче

относно Ford Fiesta mk4

"....since ford focus came along in 1998.... all fords (fiestas) have driving feel that you just don't get in other cars at the same size or price...."

приблизителен превод на български "откакто фокус дойде през 1998-ма.... ВСИЧКИ фордове имат такова чувство за управление, което не можете да намерите в друга кола със същата големина и цена"

И още малко за фиестата

Едно време може форд да не са били от най-добрите марки, но напоследък се представят блестящо в продължителните тестове. Също така Както Джеръми каза, получавате колата с най-добро управление за цената си (това при цена на нова кола сравнено с други нови).

Искам да кажа и няколко думички за Роувър 220sdi. Жената има такава.

-роувър от 2xx серията САМО ДИЗЕЛ И НИКАКЪВ БЕНЗИН. Дизелите са прекрасни, същите които се слагат на Хонда Акорд, особено 2,0sdi 105 hp на това купе направо си летят, но на бензинките им прегарят гарнитури и като цяло са проблемни

-сравнително нова година (говорим за роувър от серията "балонче")

-най-доброто съотношение цена, година, разход, съвременна визия

-изключително икономичен

-митове са скъпата поддръжка на тази марка

-в класа си може би е с най-комфортно окачване

Искам да изкажа и разочарованието си от прехвалените Полота (до 97-ма)/Ibiz-и (аналога на същото поло) т.н . За по-новите на мога да кажа нищо, но за тези, много твърдо возят, и са дървени във всяко едно отношение в буквален и преносен смисъл.

Шкода фабия е прекрасен избор и единствената ми забележка към тази кола е твърдата возия.

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...