Jump to content

Help за car audio


Recommended Posts

Здравейте. Решил съм да направя ъпгрейд на музиката в колата, та в тази връзка имам едно-две въпросчета. Имам намерение да си купя музиката от Щатите, но не мога да си отговоря на въпроса дали е възможно да възникне проблем с несъвместимост. Не съм гледал какви са американските букси, но мисля, че размерите са стандартни. Търся приличен CD/MP3 плеър и съм хвърлил око на нещо от сорта:

PIODEHP3700MP_1.jpg

Характеристиките му са следните:

* Detachable Faceplate

* CD / MP3 / WMA / WAV Playback

* Rotary Volume Knob

* MOSFET 50W x 4 Maximum Power

* NEW! SDAR Ready, Supports Either Sirius or XM Radio (requires satellite tuner, available separately)

* Card-Sized Remote Included

* EEQ Performance Chip

o 3-Band Parametric Equalizer (adjustable level, frequency, & Q factor)

o Easy EQ (EEQ) Switches 5 Factory and 2 User EQ Presets (Super Bass, Powerful, Natural, Vocal, Flat, Custom 1, Custom 2)

o Source Custom EQ Memory (independent custom memory for each source)

o Selectable Loudness Control

* IP-Bus System Control

o CD Changer Control

o Auxiliary Input (CD-RB10 or CD-RB20 required)

o NEW! iPod Adapter Ready (CD-IB100 required)

* SLA (Source Level Adjustment)

* Dual 2.2-Volt RCA Preouts (Front & Rear)

* FIE (Front Image Enhancer) with 3 Modes

* Clock

Compact Disc

* NEW! Digital SpeedRead II CD Mechanism for Faster File Access

* NEW! Large Memory for Improved Track Access Times

* Disc / Folder Repeat

* Audible Fast Forward / Reverse

* Playback Compatible with CD-R & CD-RW Discs

* CD Text & ID3 Tag Display

* BMX (Bit Media Expander) Digital Compression / Expansion

* 3-Beam Laser Pick-Up with AGC (Automatic Gain Control)

* 1-Bit D/A Converter with 8x Oversampling

* Anti-Shock Mechanism

Radio

* Supertuner IIID with Digital Processing

* 24-Station/6-Button (18FM / 6AM) Presets

* BSM (Best Station Memory)

* Up/Down Seek with Selectable Local Seek Tuning

MP3

# Anti Theft: Removable Faceplate

# Preamp Outputs: 2 sets

# Preamp Output Voltage: 2.2 volts

# CD Changer Controls: Yes

# Remote Control: Yes

# RMS Power: 22W x 4

# Peak Power: 50W x 4

# CD Frequency Response: 5-20,000 Hz

# FM Mono Sensitivity: 10 dBf

# CD Signal-to-Noise Ratio: 94 dB

# Amp Total Harmonic Distortion: n/a

Какво друго да гледам освен Pioneer и Clarion?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за американските плеъри знам, че не хващат всички станции...според мен си вземи някои от тук ще си имаш гаранция и ще можеш да си го застраховаш

колкото до марката Pioneer лично аз съм СУПЕР доволен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е, че цените са много по-ниски. Мисля да си взема усилвателче и MP3 плеър, но единственото нещо, което ме спира засега е, че не съм сигурен дали ще са съвместими (жици, букси, размер и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жици и букси няма проблеми..

Както ти каза gambini, стандартите за радио честотите са различни... Няма да можеш да хващаш повечето БГ радиостанции... Ако това не те притеснява - хвърляй се :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жици и букси няма проблеми..

Както ти каза gambini, стандартите за радио честотите са различни... Няма да можеш да хващаш повечето БГ радиостанции... Ако това не те притеснява - хвърляй се  ;)

В такъв случай мисля да се хвърля :hilezh: . С усилвател също няма да има проблем, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да имаш никакви проблеми нито с плеъра нито с усилвателя...моя усилвател също е чужденец :hilezh: всичко си е 1:1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, адски ми помогна. Мисля да взимам горепосочения Pioneer, но за усилвател все още не съм решил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли за МРВ модела, ще свети в червено и ще пасва по-добре на осветлението в купето на Аудито, а цената трябва е същата...

deh4700mpb_detailpage.jpg

Само дето картинката е от европейския сайт на Pioneer, та пише 4700МРВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/OFFTOPIC

Това за честотите в САЩ и тук не го рабрах? Моля да ми се обясни ;)

Аз като бях лето господне 2003 в Ню Йорк си купих едно преносимо CD-MP3 SONY (не дискмен, не за кола, но има ли значение), там радиото свиреше супер тук също. Хващах си всички радиа и там и тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

US радиостанциите са през две десети, т.е. 100.1, 100.3, 100.5 ... С други думи няма да се хващат радиостанциите, които са на четни десети. Това не важи за всички плеъри, повечето които се продават в US може да се провери в нета дали имат European tuning - ако да, то този проблем го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за безценната и навременна помощ. Засега съм почти решен да взема DEH-P3700MP. Склонен съм да пренебрегна евентуално несъответствие в честотните интервали на радио тунера, тъй като държа главно на поддръжката на MP3. Изкушавам се да хвърлям по едно око на разни добре изглеждащи на външен вид JVC-та, Kenwood-и и Panasonic-и, но едва ли някой в клуба ще ми препоръча някоя от тези марки пред Pioneer-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но едва ли някой в клуба ще ми препоръча някоя от тези марки пред Pioneer-а.

Alpine...ама са скъпи. Съотношението цена-качество при ниските модели е в полза на Pioneer

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек най-правилно е да взема горепосочения Pioneer DEH-P3700MP в този ценови клас. А за Kenwood + MOSFET vs Pioneer + MOSFET (на сходни цени) може ли изобщо да се говори за сравнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек най-правилно е да взема горепосочения Pioneer DEH-P3700MP в този ценови клас. А за Kenwood + MOSFET vs Pioneer + MOSFET (на сходни цени) може ли изобщо да се говори за сравнение?

мне! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми спешно мнение за Pioneer Premier DEH-P670MP. Premier дъщерна марка ли е на Pioneer и ако да, качеството същото ли е като на Pioneer продуктите? Попаднал съм на една далавера за DEH-P670MP за $164. За съжаление имах възможност да взема Panasonic CQ-DFX983u на по-ниска цена от Pioneer-а, но го изпуснах. Става дума за това: http://www.pioneerelectronics.com/pna/prod...0552934,00.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pioneer Premier e моделна гама изключително за щатския пазар. Води се малко по-висок клас и може да се усети реална разлика в звука, ако си инвестирал поне 3000лв (само говорители). Специално този модел изглежда добре.. иначе добре, че си изпуснал Панасоника :bia:

а за Clarion, абстрахираики се от грозния им външен вид? :bia:

Кларионките високите серии били хубави..не съм ги слушал, честно казано нито високи, нито ниски и немога да ти дам точно мнение.

Слушал съм старите им модели плеъри без mp3 и свирят много добре и са изключително здрави.

Редактирано от godo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , предварително се извинявам за некомпетентното си мнение, но преди 2 месеца един познат се върна от Германия и ми подари неква немска марка(не е известна) взел за него и за мен. Моят така си и стои в кутията, неговия свири перфектно , флип падащ панел, чете почти всички възможни формати и струва 30-35 евро.

Железен излезе :bia: , но му го свиха на един паркинг.

Е питам аз какъв е смисълът да заредя колата с аудио за 1000-2000 лв. и простия мангал да ми ги изкърти от таблото :wall: (да им го нач*кам на крадците) ??? :bia:

Като чуя суми за кар аудио над 100 лева и сърцето ме заболява :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...