Jump to content

Лагери на алтернатора


dimata86

Recommended Posts

май са ми заминали лагерите на алтернатора,та мисълта ми е лесно ли се сменяват и кви пари.ако някои е сменявал да даде малко инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти скоба за да ги свалиш. Иначе единия беше към 20лв СКФ другия беше по-евтин. Не е кой знае каква философия, но си трябват и инструменти, ударна отверка също ми се налага да използвам за дългите болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомен че единя малко по-трудно се вадеше, този който е откъм турбинката, самите и ламели пречеха скобата да влезе и мисля че с две големи отвертки го вадих.

Само не прави компромис със качеството, купи си лагери SKF, единя е малко по скъп понеже е средна или тежка серия, но заради цената не се подвеждай да вземаш измислена марка лагер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях скоро на Б4 , АВТ . По спомени ми излезе 60 лв. , като за труд ми взеха 20 , а 40 бяха двата лагера и някаква втулка мисля ( аз си го свалих и качих на колата ) . Може и да е скъпо , уж хубави лагери е сложил човека , засега нямам проблеми ( да чукна на дърво ) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де но лагерите на оста ли са набити или в капаците на алтернатора защото ако са в стените няма как да стане с такава скоба нека някои дето го е правил да се изкаже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях скоро на Б4 , АВТ . По спомени ми излезе 60 лв. , като за труд ми взеха 20 , а 40 бяха двата лагера и някаква втулка мисля ( аз си го свалих и качих на колата ) . Може и да е скъпо , уж хубави лагери е сложил човека , засега нямам проблеми ( да чукна на дърво ) ;)

Абе толкова ли са на надули цените на лагерите - преди 3 г. сменях преден лагер на динамото

струваше към 6 лв - /ФАГ/. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и този лагер къде се набива нса оста или на алуминиевия капак

Лагера е запресован с натяг на оста - трябва спец скобичка с тънки и здрави куки защото

мястото е много малко за зацепване . Аз нямах такава подходяща скоба и просто разбих

стария лагер мн. внимателно с чук и стабилна метална подпора за подложка . Но това е

рисков вариант и един неточен удар може да ви прати да търсите нов ротор.

Така че преценяйте си сами .

П.П. Едно уточнение - моето динамо е ВАЛЕО.

При БОШ-а може да има разлики. :nixweiss:

Редактирано от и.николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

6203 но пак зависи какъв точно е алтернатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-горе колегата е дал 2 линка за теми. :respekt: Ако това е твоя алтернатор то тогава там се вижда и е написано 6203. А за най-сигурно свали задния капак и лагера се вижда. Лесно е :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих каквото ми трябва, по "трудния" начин:)/>/>/>

Само задния е 6201. Предния е 565007 17х52х17

Ровейки си из горния сайт, попаднах на нещо много интересно: http://www.fugo.bg/headers/pdf/Alternator%20komponenti%202011-2012.pdf

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докарах нещата до края.

малко цени и актуални номера

030259473-big.jpg?r=0

"новия" вече алтернатор

030259474-big.jpg?r=0

остана най-важния атрибут, с който ще го оборудвам довечера. Иде реч за лепенката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния е 303 задния е 201.

И при мен са такива на НГ-то (бош, 110 А) , двата днес ми струваха малко над 14 лв, Фаг

Докарах нещата до края.

zustimm.gif,Добра боя respekt.gif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги последно за алтернатор БОШ 90 А кои са размерите на лагерите, че и мен ме чака същата процедура?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...