Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Тези дни ходихме пак до морето аз и още 3-ма човека и пак толкова багаж и ми даде 8/100 газ. Изглежда си има значение къде зареждаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всичките интервенции около 16/100 градско ... Аз просто си настъпвам много... с нормално каране смъквам на около 10-12. Извънградско още не е тествано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дена се прибрах от Трявна , пълен с багаж+двама големи и две деца и ми даде 9.5л\100км със средна скорост 90-110км\h.А градско върви някаде към 12-13л\100km.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B4 1.6 ADA 10 /100 бензин градско, 16-18 газ градско (сутрин час пик , вечер час пик общо 40 км в двете посоки)

Викам си нещо не е наред в тая кола ...свещи нови ... капачка нова... кабели нови ...филтри нови ей така профилактично... резултат нулев разхода на газ пак същия ... 16-18 / 100 което не е нормално за тази кола...

Викам си нещо по агу-то е ... нов филтър на газовия клапан (вътре в стария мизеря яко) пак същото 16-18 газ и един ден какво се заслушвам от някъде смуче въздух ... оп оп оп и видях че гофрирания маркуч между дебитомера и дросела се е скъсал отдолу под една от скобите ... нов 280 лв ... в порше.бг :hilezh: многооо кинти , търси тук там едвам намерих за ADA (приличат си много с на АБК-то но имат малки разлики) сменям маркуча аз пак 16-18 газ :rotcol:

И след една нощ дълго безсъние на сутринта си купих нови мембрани (изпаритела е ловато електрическо)

Отварям изпаритела от към тънката мембрана всичко ОК лекичко втърдена мембранката (на 3 години е изпаритела)

Обаче като отворих отзад от към дебелата мембрана за високото налягане какво да видя ... тя горката се беше опекла

зверски ама якоо като я свалих и я огънах леко се пукаше и пръщеше все едно е от бакелит...

И още на следващото зареждане и замерване ооо чудо 11.5 разход :bia:

Едно извън градско от Сф до Благоевград 4 човека климатик 8/100 газ при 90-100 км/ч :D

Така че колеги погледнете си добре изпарителите не съм вярвал че може да качи разхода толкова... а и не е давала симптоми за заминали мембрани (нестабилни обороти , смрад на газ , трудно палене)

Винаги се пали на бензин и се кара 5-10 мин. докакто стигна поне 60 градуса и тогава я изфорсирам да мине на газ

За хубав разход също е от голямо значение скороста и най вече задкормилното у-во . :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във тия горещини ми падна разхода. Сега градско ми е 10/10,5 максимум. На газ. На бензин разхода не се е променил. 14/15 на 100 градско. Изглежда карба тотално се е сгъбил вече. Трябва му чичо Доктор.

Редактирано от николай 77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търговище - Пловдив

Пловдив - Търговище

300+300=600 км.

30литра бензин следователно 5/100 при скорост 90-110 км/ч

Баси разхода :)

Колата е Ауди Б3 2000 115 коня Quattro Механична инжекция.

Който си мисли че механичните инжекции са калпави много греши.

Редактирано от swetli4ko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги нов съм тук, и изчетох цялата тема с интерес, но никъде не видях някой да е писал за 2.8 мотора колко гори, никой ли няма с такъв мотор? насочил съм се точно към него и ми е интересно разхода му на гориво какъв ще е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колко ви горят вашите Ауди 80 1.9 TDI - 1Z , че ми е много чудно на моята досега не съм я засичал но бива като вървеж и разход ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в последно време се караме икономично и за една седмица сипах само 130 лева бензин ;) Ама кой да каже,че и аудито тръгвало с гъза напред :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги нов съм тук, и изчетох цялата тема с интерес, но никъде не видях някой да е писал за 2.8 мотора колко гори, никой ли няма с такъв мотор? насочил съм се точно към него и ми е интересно разхода му на гориво какъв ще е

Колега това в за Quattro

Расход топлива в городе 13.5 л/100км

Расход топлива на шоссе 7.9 л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 9.8 л/100км

Това е за предното

Расход топлива в городе 12.5 (13.5) л/100км

Расход топлива на шоссе 6.7 (7.5) л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 8.3 (8.9) л/100км

Mисля че разликите не са фрапиращи :rolleyes: а ти от Стара Загора ли си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам колега от стара загора съм :flipoff: а това и аз съм го виждал по каталог колко ги дават да горят, но интересно ми беше някой ако има с такъв двигател да акже реално колко гори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам колега от стара загора съм :hilezh: а това и аз съм го виждал по каталог колко ги дават да горят, но интересно ми беше някой ако има с такъв двигател да акже реално колко гори

а ясно ми малко на това което пише предполагам ама нали знаеш че много зависи и от зад кормилното устройство :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стигнах до извода,че НМ-а гори според това как го караш.Не ми се налага да пътувам никъде и не мога да го засеча извънградско,но ако има магистрала нема да е малко със сигурност :huh:

Нещо не се сдържам да карам икономично.Самоподтиква ме тая кола да я настъпвам :bia: Лошото е,че кат се качим на дизела и той бая дърпа ама не гори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица с 42 л. газ минах 507 км.=8,280л./100км.-пирфектно.При скорост 90-130км./ч.-извън града-ама лятото.А през зимата не ми се говори. :huh::bia: Маторя е абт.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес колеги попаднах на една тема в един форума . Та си помислих и аз да направя такава ., незнам дали и е тук мястото , модераторите ще се намесят и ще понеса забележка в най-добрия случай ( ако е така си го заслужавам ) . Та към темата която гледах си констатираха на кой колко му гори ... Нека тук също да споделим на кой колко му гори колата .. ( да каже кубратура и какъв мотор е )

нека споделя моята

Карам ауди B4 Coupe 2.0 E 16 V ( ACE ) минах 146 километра извън градско с 12 литра бензин Н95

Аз ги изчислих така ... 12 литра x 100км =1200/146= 8.20 л.

... скороста беше 80 - 90 км/ч

Ако греша за формулата ме поправете ...

Споделете и Вие колко ви гори вашата :unsure:

благодаря и поздрави !!! Здравейте имам audi coupe 2.0 16V (ACE) незнам дали я засичам правилно като светна лампата за бензина и сложих 4 литра H95 до следващото светване бях изминала 35 км градско незнам дали е малко или много за този модел на audi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и днес предимно околовръстното + малко светофари:

9.2/100 газ, с нормално каране без извращения газ/спирачка

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От софия до нова загора по магистралата 130-140 км/ч и после около 90 км/ч ми даде разход точно 8л./100км.

Колата е 90-ка 2.3 NG. Пълна с 4 души и багажника до горе :lol:

Редактирано от rusanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.08.2010г. тръгнах на пътешествие из страната.Напълних резервоара до капачката и занулих всекидневния километраж.На "Шел" Кьосевци(това е след Търговище посока В.Търново)километража показвашв,че съм изминал 93км.Спрях и го напълних отново до капачката.Събра 7,15л. бензин.До там карането беше нормално 90-100 км/ч.От време на време пусках и климатика.Ако мотора не се "мачка"(защото имаше и такива моменти след това)разхода е съвсем приличен.В края на пътешествието(21.08.2010г.събота)от Плевен към Шумен се заформи лека интрига с три румънски Аудита.Едното беше А8-ца 4.2 бензин куатро и две А6-ци 3.0 ТДИ куатро.Имаше и една S-класа на Мерцедес.Първите две Аудита и Мерца ме свариха неподготвен и ме изплюшяха брутално.С втората А6-ца се заформи лека гонка,но в крайна сметка и от нея бях изпреварен безпощадно.Ами те колите им си бяха буквално нови.В този момент разхода ми сигурно се е вдигнал двойно.При скорост 150 бях още на четвърта.За пета нямаше смисъл,румънеца ме изпревари и изчезна.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам audi coupe 2.0 16V (ACE) незнам дали я засичам правилно като светна лампата за бензина и сложих 4 литра H95 до следващото светване бях изминала 35 км градско незнам дали е малко или много за този модел на audi

Колежке, заредете повече! с 4 литра едва ли човек може да прецени точно колко му гори колата.

А може да постнете някоя снимка на купето тук: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=75373&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, заредете повече! с 4 литра едва ли човек може да прецени точно колко му гори колата.

А може да постнете някоя снимка на купето тук: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=75373&hl=

колега ваче сам пуснал снимки търси зеракс на 11 страница ще видиш :flehan::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 PM извънградско 250 км -- 17литра.Kойто му се смята,да смята :badgrin:B)

Градско 100 км 10 литра ;) (Варна) Говорим за газ и в двата случая .

Разбира се , колата може да си понагорява и повече ... но това не зависи от нея ... :flehan:

Редактирано от Ziki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...