Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

Хм... не е ли висок разхода ?!?

На октавия 4х4 и А4 куатро при същите скорости разхода е около 8 (при нормално каране).

 

Зависи и от нормалното каране, ако визираш смесения разход. Аз съм доволен от този разход и далеч не съм очаквал по-ниски стойности. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... не е ли висок разхода ?!?

На октавия 4х4 и А4 куатро при същите скорости разхода е около 8 (при нормално каране).

Ами тя октавията 4х4 си е чисто предно предаване,в сравнение с надлъжното куатро,значи аудито е по икономично :)

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смесено по скоро, при по-спокойно каране. С натискане отива до 18 , 20 .нямам идея колко е нормалното за тоя мотор , но чух и коментари 9 , 10 за преднячка , извънгадско.Аз немога да го стигна тоя разход ,освен ако не я бутам.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те на бензин горят 13-14/100 градско.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 б4 2,3 куатро ,150 км  една бутилка газ (30л) :dogeyes:

 

Смесено по скоро, при по-спокойно каране.  С натискане отива до 18 , 20...

30л. за 150км си е точно 20 на 100 разход! Ако това е при спокойно каране, не знам при натискане какво ще става...!

На мен ми се вижда доста завишен този разход, за конкретната кола!

 

При мен Б4 2.0 АВТ(90к.с.) куатро, смесено с 4-5 човека почти винаги, ми дава 10.5-12.5 газ на 100км.

А4 1.8t АЕВ(150к.с.) куатро, смесено с 4-5 човека почти винаги и малко повече настъпвания ми даде 10-10.5л бензин на 100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и от нормалното каране, ако визираш смесения разход. Аз съм доволен от този разход и далеч не съм очаквал по-ниски стойности. 

Визирах смесения.

Иначе за мен "нормалното" каране е около 120-180 км.ч. (не в градски условия) с доста изпреварвания, но и разхода ми тогава не е "нормалния"на бензин.

 

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното допълване показа 30 лева 150 километра градско.

Мен ме устройва тоя разход в пари за този тип каране със все задръстванията и късите отсечки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 2,3 куатро ,150 км  една бутилка газ (30лв)  :dogeyes:

 

 

:blush:   Ехе , сега се усетих. Тя бутилката не събира 30 литра , имах  в предвид 30 лв :stupid: при сегашните цени.

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blush:   Ехе , сега се усетих. Тя бутилката не събира 30 литра , имах  в предвид 30 лв :stupid: при сегашните цени.

Че вие сте перфектни,с 25 литра 150 км-17/100 градско-бижу за едно В4 куатро с мех инж.

2 АСЕ-та в един кош сигурно пак толкова горят с ГИ :)))))))).Колко гори едно А8 с мотор 4,2 с ГИ?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4 тди, 1000км един резервоар, б4 2,3 куатро ,150 км  една бутилка газ (30л) :dogeyes:

 

Колега и за 1z-та ли се отнася смесено каране или там е чисто градско вече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, минава с един резервоар  1000 км при по спокойно каране градско/ извънградско , засичал съм на колонка Варна -София, при по-бързичко каране малко над 5/100 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам чисто информативно, защото обмислям евентуална покупка, а ако тя се състои, ще е точно заради разхода!

Благодаря ти за информацията  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 Z при спокойно каране на магистрала сваля и под 5/100 при скорост 120–130км/ч. В същото време не вдига над 6/100 при продължително каране със 180.Велик мотор.Говоря за моята кола и не ангажирам никой с мнението си.А относно SCHwabata– дано намери добър 1Z или AFN и ще се кефи на разход. 6–6,5 градско и 5,0 навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи мойта гори точно толкова, колкото и сипя :)

И моята е така.Като напълня резервоара с бензин и след близо 900-1000км. пак трябва да зареждам. :dance: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така.Като напълня резервоара с бензин и след близо 900-1000км. пак трябва да зареждам. :dance:

 

Ти ако минаваш толкова си направо капитан! Аз с пълен резервоар, с доста нормално каране го добутах до 700км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...