Jump to content

Верига А6


varto

Recommended Posts

И какво като трака? Нали върви колата?

Тракането го имат всичките над 30 хиляди. Нищо страшно не виждам, че да се сменя веригата.

Ако се разтегне бързо ще разбереш.

А какво масло си сипал?

незнам за другите коли,но мен това тракане ме притеснява, от 10 палениа на ден 5 се чува ,спира или само или като трагна на 20–30 метра,след това колата е ок.

Смених маслото с 5в30 като си мислех че ще се оправи но пак го прави.

А как ще разбера ако се разтегне тази верига, и те май са 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)
1500 лева хич не са много за тази процедура. Провери в Порше колко ще ти вземат.

Оказа се че колата е с 2 обтегача и 2 вериги,смяна на всичко ще е около 2400лв.а ако е само на обтегачите около 1500лв. Егати цифрите ми обявиха.

В понеделник ще я закарам да видат какво е дано е нещо друго , ако съм прав че е това ще я оправям кво да правя.

Редактирано от varto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи я колега, ще ти е спокойно после.

за цифрите предвид това, че на предишния модел А6 Ц5 2.5тди подобна смяна е 1800лв, тази от 2400лв някакси върви в границите на общо приетото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи я колега, ще ти е спокойно после.

за цифрите предвид това, че на предишния модел А6 Ц5 2.5тди подобна смяна е 1800лв, тази от 2400лв някакси върви в границите на общо приетото.

реших вече ще я оправя там,не ми се рискува да я карам така или да я оправи някой за по малко пари но без някаква гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибни й една добавчица, и парите на депозит в банка :steinigung:

каква добавка,на старата ми кола беше дизел сипвах някви добавки. но за бензин какво ще препоръчаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж добавка за масло. Някои колеги сипват от тази

kompresia.jpg

къде се продава?

Добре защо не отидеш и някъде другаде за второ мнение. В официалния сервиз е ясно, че ще искат да ти сменят нещо.

вече бях при 2ма различни майстори,и двамата казаха че е веригата или обтегачите, но им нямам много доверие че ще могат да ги сменят.Разчитам че все пак в ауди са професионалисти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам горния пост и ми става смешно(а не е). От друга страна шегата е хубава, но защо колегата се базика с човек който има проблем и нищо не разбира?

Към автора на темата. НЯМА и не съм виждал автомобил с верига предвивена поне за 300 000км+ най-малко. Дори има автомобили с вериги предвидени за целия живот на мотора. Както и да е....Щом си сигурен, че колата е на под 300 000км не се притеснявай карай си я спокойно. Не си давай парите за подобни неща. Ако ще и в Порше да я смениш пак неможе да ме убеди никой, че веригата сложена от тях(оригинална) ще има нещо общо с веригата на колата която освен Ауди(или правилно наречена "оригинална") няма каква друга да е!!! Ако само за момент меже да си представиш колко последици, и какви проблеми може да имаш от този ремонт ще ти стане лошо. С оглет на горния пост си правя сметка, че не си много в час с автомобилните двигатели. Дали не са хидравлични повдигачи? Колата нека я огледат в Порше без да казваш какво те притеснява. После кажи какво е станало пък да видиме. Аз работя в сервиз, направи това което казвам да видиме. Ако си в района на жк. Дружба може да се оговориме за оглед от мене, и началника.

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам горния пост и ми става смешно(а не е). От друга страна шегата е хубава, но защо колегата се базика с човек който има проблем и нищо не разбира?

Към автора на темата. НЯМА и не съм виждал автомобил с верига предвивена поне за 300 000км+ най-малко. Дори има автомобили с вериги предвидени за целия живот на мотора. Както и да е....Щом си сигурен, че колата е на под 300 000км не се притеснявай карай си я спокойно. Не си давай парите за подобни неща. Ако ще и в Порше да я смениш пак неможе да ме убеди никой, че веригата сложена от тях(оригинална) ще има нещо общо с веригата на колата която освен Ауди(или правилно наречена "оригинална") няма каква друга да е!!! Ако само за момент меже да си представиш колко последици, и какви проблеми може да имаш от този ремонт ще ти стане лошо. С оглет на горния пост си правя сметка, че не си много в час с автомобилните двигатели. Дали не са хидравлични повдигачи? Колата нека я огледат в Порше без да казваш какво те притеснява. После кажи какво е станало пък да видиме. Аз работя в сервиз, направи това което казвам да видиме. Ако си в района на жк. Дружба може да се оговориме за оглед от мене, и началника.

добре остави кординати другата седмица да мина и да я видиш.В порше ще направя само преглед въпреки, че още се колебая за там.Колкото и да не разбирам и на мен ми се струва да е нереално да е верига,нали затова е верига да има по дълаг живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това което правиш е грешно,в сервиз не се отива с готова диагноза за проблема и ще ти кажа защо.Ти звъниш в порше и ги питаш,колко ще ти струва смяната на еди какво си,те ти дават цена.Отиваш при тях,сменят ти дадената част и не щеш ли проблема си остава-какво правим тогава?Те вдигат рамене и ти казват-господине вие дойдохте при нас и поискахте примерно да ви сменим верига с успокоители и т.н. и ние го направихме.

Съветът ми е,отиваш при тях изяснявате какви са симптомите на проблема и Те поставят необходимата диагноза,като след извършеният ремонт вече си носят отговорност тъй като Те самите са преценили кое и защо е за смяна.Затова не се вкарвай в излишни филми,този казал това Онзи онова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това което правиш е грешно,в сервиз не се отива с готова диагноза за проблема и ще ти кажа защо.Ти звъниш в порше и ги питаш,колко ще ти струва смяната на еди какво си,те ти дават цена.Отиваш при тях,сменят ти дадената част и не щеш ли проблема си остава-какво правим тогава?Те вдигат рамене и ти казват-господине вие дойдохте при нас и поискахте примерно да ви сменим верига с успокоители и т.н. и ние го направихме.

Съветът ми е,отиваш при тях изяснявате какви са симптомите на проблема и Те поставят необходимата диагноза,като след извършеният ремонт вече си носят отговорност тъй като Те самите са преценили кое и защо е за смяна.Затова не се вкарвай в излишни филми,този казал това Онзи онова.

Знам братле,не съм луд да отида и да им кажа сменяйте веригата,където и да е ще я оставя първо за преглед ,и едва след това като ми кажат диагнозата ще реша оправям ли я или не. Още имам некакви надежди че не е веригата,да не се вкарвам във приключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не я пуснеш за продаване на някаква по-тънка цена и диркетно да си вземеш друга, за да не влизаш в тези приключения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не я пуснеш за продаване на някаква по-тънка цена и диркетно да си вземеш друга, за да не влизаш в тези приключения...

Нее,взех я преди 2 месеца още не съм и се нарадвал,а и колата няма забележки кожен салон всекви екстри,жена ми само дето пищи че такива коли са пичеловки и ми дига гири <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепни й едно 2.0TDI отзад и вече няма да те заглеждат мадамите :steinigung:

Такъв мотор и на картинка не знам дали съм виждал, ама 130 000 за веригата да свърши ми се струва лееееко недопустимо. Закарай я в Порше, нека я чуят, може също така да ги помолиш да ти проверят историята на колата, става за две секунди, ще изкара всичките сервизирания в официален сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм виждал този мотор наживо, а бих искал.

Зачитал съм се по неските форуми, включително и за проблема който разискваме и оствам с впечатлението, че потропването на верига не е рядко явление. Според повечето коментари това не е голям проблем, даже не е никакъв проблем като изключиме неприятния шум. Потропването може да се чуе дори на коли с пробег 70-80хил.км, но пак става въпрос единтвено за неприятен шум и нищо повече. Някой сменят комплект вериги, други чакат други признаци затова. Едва ли на веригата й има нещо, просто може да са се поохлабили обтегачите. Все пак има вариант да има проблем и по самата верига.

Тук има една интересна тема за веригата и обтегача, но на А3 3.2 , който е тип VR6

От снимките ясно се виждат нараненият обтегач от веригата. Нямам възможност в момента да прочете цялата тема, но тия дни ще го направя.

Analyse der Geräusche von defekten Steuerketten

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, понеже гледам автора на темата са му били табу официалните сервизи досега, сигурен ли е в качеството на маслото и ФИЛТЪРА (особено модела му) които е сложил?

На твое място, аз бих направил обслужване в Порше при тези симптопи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя мотоциклет сузуки е на 30 000км и си му тропа веригата. И да я смениш 5-10к км изкарва и пак тропа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно този бензинов шестак е супер тих на спокоен ход и едно притропване на верига си е цяла дандания. При дизела едва ли би се чул такъв звук, ако е в начална фаза, щото дизелово тракане си има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има една интересна тема за веригата и обтегача, но на А3 3.2 , който е тип VR6

От снимките ясно се виждат нараненият обтегач от веригата. Нямам възможност в момента да прочете цялата тема, но тия дни ще го направя.

Analyse der Geräusche von defekten Steuerketten

Не правете съпоставка на 3,2 VR6 и 3,2 V6, освен че са с верига и двата. Нямат много общи неща. Наранени обтегачи и разтегнати вериги има VR6 на Golf 3 от 93г. при собственици тип "шофери" или на много километри.

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква верига няма нужда да се сменя. Нещата се оправят с ъпдейт на софтуера на мотора. Просто върти повече обороти на стартер преди да запали, около веригата се пълни с масло и шума изчезва.

Питай за нова версия на софтуера на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[цитирам име = 'nmm "дата = 12-ти Март 2010, 13:06 "пост = '1145158]

Само да вметна, понеже гледам автора на темата са му били табу официалните сервизи досега, сигурен ли е в качеството на маслото и ФИЛТЪРА (особено модела му) които е сложил?

На твое място, аз бих направил обслужване в Порше при тези симптопи.

[/ цитат]

Имам час в проше да направят преглед,преди време си имах работа с балкан стар и останах много недоволен.

живял съм в испания там бях доволен от официалните сервизи.

маслото и филтрите които смених са добри.

сега във вторник ще се разбере какво му има на двигатела.

[цитирам име = "дата Милослав" = "12-ти март 2010, 13:18" пост = '1145170 ']

Искам да попитам автора на темата - това първи двигател с верига ли е който караш?

[/ цитат]

Да....

[цитирам име = 'verter "дата = 12-ти март 2010, 14:09 "пост = '1145232]

Сигурно този бензинов шестак е супер тих на спокоен ход и едно притропване на верига си е цяла дандания. При дизела едва ли би се чул такъв звук, ако е в начална фаза, щото дизелово тракане си има.

[/ Цитат]

Наистина е много тих,на предната ми която беше дизел дори нямаше да ми направи впечатление този шум.

[цитирам име = 'carlitobrigante "дата = 12-ти март 2010, 20:17 "пост = '1145712]

Никаква верига няма нужда да се сменя. Нещата се оправят с ъпдейт на софтуера на мотора. Просто върти повече обороти на стартер преди да запали, около веригата се пълни с масло и шума изчезва.

Питай за нова версия на софтуера на мотора.

[/ цитат]

Ок..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...