Jump to content

Поддръжка на кожен салон


Recommended Posts

Здравейте.Вдигам малко стара тема, но по-добре отколкото да отварям нова.В момента се колебая между крема на мотип за поддръжка на кожа, Carplan Leather Valet или вакса за кожа от Deichman ? Вие на какво мнение сте от тези трите кое е най-добре ? Салона е чист с минимални следи от употреба.Целта ми е просто да се умекоти кожата и да се предотврати бъдещо напукване и захабяване.Четох и крем за ръце ползват някои колеги, но мисля, че продуктите които съм изброил и са специално за целта са по-удачни.Мнения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си намазах седалките с проста Нивеа по препоръка на едни тапицери. Кожата стана много мека и мирише приятно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по-добрия вариянт е някой от изброените от мен по горе препарати.Кой точно според вас:

- Motip leather condtitioner крем

- CarPlan Leather Vallet

- Вакса за кожа от Deichman

 

Гледах положителни мнения за крем от магазина за обувки Bata, но там нямаше като ходих ми казаха че имало някаква серия добра за моя случай но в момента я свуършили и незнат кога да очакват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не/Не/Не

Сонакс и МаФра имат отлични като  цена/качество препарати. Има и по- хубави, но неоправдано скъпи.

За по- захабени детайли първо обработвам със Сонакс продукти,след това поддържам с МаФра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до метро и направо взех Turtle Wax Leather Care.Мазах седалките попива след 3-4мин.Незнам по какво различавате кой е добър и кой не.Незнам какво да гледам дано да е добър тоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Turtle-а, но нямам база за сравнение. Така или иначе е по-добре от това да не се полага никаква грижа. Смятам да пробвам и МаФра, защото търтъла ми привършва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Мафра съм чел добри отзиви, но не съм го ползвал. Ето и едно предложение от мен което ползвам от години,прави кожата мека ,като се местиш по седалките е плавно и готино усещането,а и вече го има на бг пазара :) (аз все си го взимах от uk).Turtle няма и да го погледнете и да си давате парите за него след ползването на : :) 

image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам продукт на костенурката.Но мисля да пробвам и на MaFra.

Отзивите за техните продукти са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам същото meguiar's от скоро, по препоръка на Райно. Нямам база за сравнение обаче, понеже ми е първата лична кола с кожа. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви попитам относно продукта на Ma-Fra, който се споменава за поддръжка на кожен салон... за Charme Nutrient ли става въпрос или друг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има различни- почистващи, подхранващи, омекотяващи, овлажняващи (хидранти).

След първоначално почистване, на моята кола пръскам с хидратиращ и забърсвам след 2 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в Метро и случайно мернах един продукт за кожа, който не е при нещата за коли, а се намира при препаратите за почистване на дома.Там беше той и още 1 препарат за почистване на кожени мебели.Това се води балсам за кожа.На етикета отзад пише, че е за поддръжка,подхранване,почистване и т.н. на мебели, кожени седалки на коли и други неща от гладка кожа.Незнам под гладка какво се разбира.Цената му беше 4.02лв.Пише че е с масло от авокадо.Купих го и пробвах на седалките.Намазах доста обилно и попиват за няма и 2минути.Като попи намазах още по дебел слой на места седеше гладко.Втория път попи за 5-10минути.На различните места различно попи, може да не е бил разнесен равномерно.Щом попива според мен работи, но незнам дали това може да е критерии.Видях го и в Бриколаж го има,но там цената му беше 7 лева.Продукта е на марката Centralin и се казва Leder Fit.Немски е.

 

cd42a8f293.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях намазал задните седалки когато купих въпросния препарат от предходния пост и няма проблеми.Днес обаче тръгнах да мажа предните седалки(които преди 2 седмици мазах с препарата на Turtle Wax) и видях че седат на петна.На места кожата е по-тъмна на други по-светла.Сякаш не е попил препарата на места и седи като мазно, а на други е попил и седи като сухо.На пипане обаче, навсякъде се усеща еднакво.Не съм мазал с новия препарат след като видях петната.Какво да го права сега ? Да мажа ли от новия ? Или пак Turtle Wax ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия препарати нали уж са за почистване + поддръжка ? Като мазах препарата не се нацапа много кърпата с която мазах.Почти не и се промени цвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сега направи следното вземи си ето този препарат и с него почисти кожения салон много добре.Не го ползвай тоя на костенурката .След като се почисти кожата трябва да се подхрани и защити с ето този препарат .

F69DED38-F69F-4552-8532-92A0E641CFA3.jpeg

IMG_1121.thumb.JPG.203c2ec71e1a8ec77751f

Sent from my iPad using Tapatalk

Ще усетиш голяма разлика

Sent from my iPad using Tapatalk

Редактирано от Black edition
.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 25/10/2017 at 4:10 PM, Black edition said:

За Мафра съм чел добри отзиви, но не съм го ползвал. Ето и едно предложение от мен което ползвам от години,прави кожата мека ,като се местиш по седалките е плавно и готино усещането,а и вече го има на бг пазара :) (аз все си го взимах от uk).Turtle няма и да го погледнете и да си давате парите за него след ползването на : :) 

image.jpg

Или ето този също става като втора стъпка за подхранване въпреки че той е комплексен за почистване ,подхранване и предпазване 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета, повечето само мажат с някакви посредствени препарати, продавани в Метро и кауфланд. Там хубави и професионални препарати не предлагат.

Поръчайте си препрати от някой от сайтовете за професионални такива, разликата в центане е огромна. Аз съм най-доволен от Chemical guys и Meguiar's

Най-правилно е:

Първо се почиства кожата с "cleaner". Използва се четка с kъс ТВЪРД косъм и микрофибърни кърпи, като седалките се обработват парче по парче, не цяла седалка на веднъж. Ako не е почиствана редовно, без четка няма как да излезе всичката мръсотия.

След това се нанася "conditioner", най-добре с апликатор или с чиста кърпа.

Оставя се да попие 10-15мин и после се полира с чиста микрофибърна кърпа. При нужда може да повторите с conditioner-a.

Лошото е, че на 90% от автомобилите от автокъщите им боядисват салоните с всевъзможни бои (виждал съм боядисана кожа и с автомобилна боя) и като започнете да чистите с четката и cleaner-a , боята започва да пада като кир. За това първо пробвайте на по-незабележимо място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 1.11.2017 г. at 23:58, Marto7777 написа:

Днес бях в Метро и случайно мернах един продукт за кожа, който не е при нещата за коли, а се намира при препаратите за почистване на дома.Там беше той и още 1 препарат за почистване на кожени мебели.Това се води балсам за кожа.На етикета отзад пише, че е за поддръжка,подхранване,почистване и т.н. на мебели, кожени седалки на коли и други неща от гладка кожа.Незнам под гладка какво се разбира.Цената му беше 4.02лв.Пише че е с масло от авокадо.Купих го и пробвах на седалките.Намазах доста обилно и попиват за няма и 2минути.Като попи намазах още по дебел слой на места седеше гладко.Втория път попи за 5-10минути.На различните места различно попи, може да не е бил разнесен равномерно.Щом попива според мен работи, но незнам дали това може да е критерии.Видях го и в Бриколаж го има,но там цената му беше 7 лева.Продукта е на марката Centralin и се казва Leder Fit.Немски е.

 

cd42a8f293.jpg

 

 

Ползвам го о години. Много добро съотношение на качество и цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кожата ползвам изброеното по-долу. За алкантрата в седалищната и гръбна част - нищо. Само чиста вода. 

За кожените части:

CarPlan Leather Vallet

Turtle Wax Luxe Leather

С второто се работи по-приятно, поради по-финната му консистенция. Но пък CarPlan-а е повече сякаш на основата на парафин, който мнозина ще ви кажат, че е най-подходящ за обработка на кожа. 

Като усещане третирайки волана, по-приятно е усещането с CarPlan.

В момента седалките обработвам с Turtle Wax, а волана с CarPlan. 

MaFra, убеден съм също е подходящ избор, ползвам препарати за табло, лайсни, пластмаси, гуми и други. Много добри резултати с продукти на MaFra. Това е една от най-добрите марки за автокозметика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...