Jump to content

Багажник за покрив(ВОХ)


kosmonaft

Recommended Posts

Здравейте. За лятото мисля да пообикалям малко из Европа и незнам защо стигнах до извода, че ще ми трябва багажник за покрива. Понеже не съм виждал А4 Б6 седан с багажник ми стана интерестно какви варианти имам?

Сигурно ще трябва да си сложа първо напречни греди( багажник), а после ВОХ- а да го хвана за тях. Така като гледам на покрива няма къде да ги хвана, за това сигурно ще ги хвана при уплътненията на вратите. От тук идва следващия ми въпрос: Няма ли да съсипя уплътненията?

Ако някой има снимки и идеи то с удоволствие бих ги видял :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително греди (напречни)

Когато тези греди са направени за точния модел кола няма как да прецакаш нищо.

Лошото е че цената на гредите е почти колкото на Box-а.

Audi_A4_Thule_Aero_Foot_rack_bike_rack_Wheel_On_tire_carrier_Frontier_cargo_box.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Започвам да си мисля за Каравана(евентуално ремарке). Мислих да отварям нова тема, но просто мисля че и така има достатъчно много теми на този форум, за това ще използвам тази.

Въпроса ми е следния. Понеже съм с автоматик Multitronic 2.0 ALT, а някъде бях чел, че автоматиците не обичат много тегленето на каравани, даже и ремаркета. Ще има ли някакви последствия за скоростната кутия ако в колата сме 4 човека и монтирам теглич, на който ще закача каравана( до 750кг) или евентуално ремарке?

Става дума за разстояние към 1500км в едната посока + 1500км обратно + около 1000км на место.

Редактирано от kosmonaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ми е супер актуална и на мене и за това ще я следя с интерес. Мойта чуденка е същата, но за Б8. Някой виждал ли е такава с подобен багажник???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си отворите вратите(и двамата) ще видите точно по средата, там където на снимката са гредите, малки дупчици, в тях влиза едно щифтче от лапата на гредите и не й позволява да избяга настрани при стягане. Гредите лягат чрез гумени подложки върху покрива. Т.е. мястото е предвидено още от Ауди за закачане на такива греди, а не е намерен начин от страна на Туле или който и да е друг да се пригодят гредите.

На Голфа ми системата е подобна, тази зима 3-4 пъти ги закачвах за превоз на ски, нямаше абсолютно никакви видими следи върху боята. Разбира се двете повърхности трябва да са идеално чисти. Ако след много ползване се появи нещо според мен няма да бъде никакъв проблем да се извади с пастиране.

kosmonaft, не знам какви са ти плановете за места за спане, но ако можеш да вместиш багажа в бокса защо да си разваляш кефа от шофирането, слагайки каравана :) На доста места има къмпинзи, където може да се спи на палатка, отделно има и не много скъпи малки хотелчета.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че караваната адски много ще ме ограничи, като скорост и удоволствие, но за сметка на това ще е по-удобно за живот. Планирам патуване на 2 месеца. Ако беше за 1-2 седмици няма проблем, но тук става въпрос за 2 месеца :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕСКАДРА има разнообразие от такива кутии.

Много ще е готино ако пише и S-Line на кутията , става като оригиналДЪ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно тулетата са номер 1 при тези кутии, но и цените не са малки

а и с голям бокс не мисли , че ще развиваш големи скорости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да ти кажа може и по-ефтино да му се върже отколкото да тури някое качествено боксче ;)

за елемантарни напречни греди + ски багажник за 2-3 комплекта ски, зимата за Опелчето на едно приателче похарчихме 400лв и то това бе с добри отстъпки, а боксчетата май по-скъпички идват с около 1500лв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В караваната е истината. Ако имаш възможност (разбирай кеш), купувай си една и не му мисли. Удоволствието от карането ще се компенсира много кратно после от удоволствието на яката почивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното неможе да замени другото. Караваната си е каравана, боксчето може да събере + багаж и съответно спиш на мотел,хотел и т.н.т. . Но за 2 мес. почивка като че ли каравана е за предпочитане. Бокса е удобен за нашите курорти , демек за по малки отпуски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каравана имам, единствената инвестиция е теглич. Това, което ме притеснява е Скоростната кутия. За съжаление не заминавам на почивка, а на работа до Норвегия :steinigung: Кутия, също сигурно ще ми услужат. Харесал съм си багажник на THULE, ще ми излезне към 100лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според техническите данни на новата А4 от официалния сайт на Ауди няма проблем да теглиш каравана с мултитроника. Можеш да разгледаш какви допустими тегла й дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според техническите данни на новата А4 от официалния сайт на Ауди няма проблем да теглиш каравана с мултитроника. Можеш да разгледаш какви допустими тегла й дават.

Можеш ли да ми дадеш адрес на страницата, където си прочел това? На официалната страница на ауди ми излиза само новият модел :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.audi4ever.at/technische_daten/a...multi_avant.pdf тук има инфо като за теб. Не знам кой двигател е в твоята кола, но като цяло това е за мултитроник в Ауди В6.

Та бърз превод - може да тегли прикачен товар със спирачки до 1600 кг при наклони не по-големи от 12%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми дадеш адрес на страницата, където си прочел това? На официалната страница на ауди ми излиза само новият модел :/

Да де, там е само за новата. Виждам че brabusGTI вече ти е дал и за твоята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ръководството на потребителя за А4 В5 (2000 г.) на стр. 208 "Тегленето от автомобили с автоматични скоростни кути по технически причини не е възможно." Това е до колкото успях да си преведа абзаца в червено. Ако е вярно е доста досадно! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех решението, че със сигурност няма да тегля каравана. Купих си багажник кутия. Отидох в 1 магазин, в който има разпродажба, че ще го затварят. Кутията беше намалена от 500лв. на 300лв. Черна за макс. 60 кг. 360л. 190x65x40cm на фирмата EXODUS. Утре ще ходя и багажник да си купя и ще го монтирам и ще Ви покажа снимки. Говорих с момчетата в магазина и казаха че точно този модел е от сорта на старите THULE. В смисъл материалите и всичко е по технология на THULE. Само дето THULE със същите размери и намалението идваше към 550лв :/ Така че след лятото ще споделя впечетления от използването на такав багажник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...