Jump to content

Често изгарящи къси светлини?


Recommended Posts

Здравейте,

Нормално ли е Osram от OMV да изгаря за 9-10 месеца интензивна употреба? Купих ги края на септември миналата година. Всеки ден карам на фарове. Последните 2-3 седмици ми се случва много често през деня да ги пускам за по 20-30 минутни интервали - не знам дали има значение. Преди да ги взема карах с някакви Philips от Ауто +. Едната изгоря пак за 8-9-10 месеца, а другата остана. Смених ги с osram-a и сега пак, но този път другия фар...

Мога ли с мултицет да замеря напрежението, което се подава към фаровете? Ако не е в нормата ще работят ли изобщо толкова време или ще изгорят веднага? Евентуално къде да отида да видят дали всичко е наред.

Накрая най - важния въпрос - откъде да си купя истински Osram night braker?

Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням тези лампи са със скъсен живот за сметка по-голямата осветеност, която предлагат - би трябвало да е отбелязано на опаковката. Иначе и аз съм карал с такива от ОМВ и далеч не можаха да издържат 9-10 месеца /след тях минах на Хелла и още карам с тях/. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леко офф,но във връзка с проблема.Ако са ти трисекционни фарките би трябвало да имаш и вграден фар за мъгла,аз използвам него за дневна светлина,късите ги включвам чак по здрач,защо не пробваш така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си се насочил правилно, първо замери напрежението, ако си с някакви големи стойности, нищо чудно да горят. При нормално напрежение 13,7-14,2В може да пробваш това: http://drl.hit.bg/ дневни светлини с намалени дълги през деня с плавно включване, още един плюс за дълъг живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е толкова зле за постоянно употребяван ментак от бензиностанция.

Трябва да знаеш, че нагар на клемите на ключа или релето които включват фара е също потенциална причина за изгаряне на крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за моето бубу, при тази безумна сложност на смяна на крушка и при положение, че за 2 години ежедневна употреба не е изгоряла нито една, мисля, че ще си купя крушка от Юнитрейд, пък ако ще да не пише нищо на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сериозно ли питаш или ??? не мога да отворя сега сайта но мисля че в зависимост от "екстрите" между 35 и 50 лева

аз си купих от форума на мерцедес за 20 лева само да ми святка късите... замислям се сега лятото да го направя да ми святка габаритите

DRL- май не работи на ксенони

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммммм, 50лв ми се виждат множко, но напоследък съм станал стисня :hilezh: , ще си помисля....

Сериозно питам, нета ми е ограничен и не мога да виждам цялото инфо от сайта. Мисля да го сложа на дългите с 30-40% примерно, за да си пазя ксенона, да не ги забравям зимата, и да имам закъсняло изгасяне /кефи ме тая екстра/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си се насочил правилно, първо замери напрежението, ако си с някакви големи стойности, нищо чудно да горят. При нормално напрежение 13,7-14,2В може да пробваш това: http://drl.hit.bg/ дневни светлини с намалени дълги през деня с плавно включване, още един плюс за дълъг живот.

Днес замерих напрежението. При запалване играеше много, но след 10-15 секунди работа се нормализира и заспа на 13.8-13.9. Премерих и дългите - абсолютно същото. Явно при студен двигател първите секунди играе. Мисля да пробвам тази джиджавка в близко бъдеще.

Лично за моето бубу, при тази безумна сложност на смяна на крушка и при положение, че за 2 години ежедневна употреба не е изгоряла нито една, мисля, че ще си купя крушка от Юнитрейд, пък ако ще да не пише нищо на нея.

Вчера звъня в юнитрейд сервиз в Дружба и питам колко струват H7. Отговориха ми, че били около 24 лв. оригиналните и 13 лв. "алтернативни". Днес отивам и ми казват, че вчера се били вдигнали цените и вече били 30лв. оригиналните. Попитах каква марка са оригиналните и ми казаха, че не знаели какви са - оригинални били... Оказа се, че не можело да се плати с карта и ме отказаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушки вече ще купувам само и единствено от представителство - много по-голяма осветеност от такива купени от магазина, многократно по-дълъг живот от тези купени от магазин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Крушки вече ще купувам само и единствено от представителство - много по-голяма осветеност от такива купени от магазина, многократно по-дълъг живот от тези купени от магазин

От кое представителство - юнитрейд или официалния вносител на philips/osram?

Редактирано от Toti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с представителството на Philips за България и ми казаха, че техен официален партньор е Ауто 1. Утре ще се разходя до техен магазин и ще се обзаведа с комплект BlueVision.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GiN търси колегата L&R или в тоя форум или при VW форума... попитай за цени ... също на Skype: smartdrl

тарикатското е че ползва дългите и верно ще си пазиш ксенона... абе тарикатска си е цялата джаджа ама нещо цената не ме кефи :( аз си взех за 20 и съм мн доволен ама на теб няма да ти върши работа като си с ксенон

@Toti айде ако имаш с какво да направиш една снимка как светят тия блувижън ... аз съм с осрам кул блу и като цяло съм много доволен но търсех нещо по БЯЛО ...дори синьо бяло... едва ли халогенка може да изкара такъв цвят но все пак :)

Редактирано от swindler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София и аз питам

Найтбрейкъра на Осрам от Метро,по около 10 лева бройката.

Купих ги миналата година през есента и още карам с тях.Със скъсен живот са,така че не очаквайте "дълголетие" от тях.Наистина светят силно,а светлината е по-бяла от на другите крушки,които съм имал.

Фаровете трябва да са правилно регулирани за да не заслепяват насрещнодвижещите се.

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прикачил съм 2 снимки от снощи, но са от телефона, а той на тъмно не е много добър. :flipoff: Трябва да си измия фаровете, че са много мръсни и определено спират светлина като ги гледаш на живо. Тия дни ще направя още снимки.

post-15864-1278662230.jpg

post-15864-1278662237.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кое представителство - юнитрейд или официалния вносител на philips/osram?

Навсякъде където има оторизиран сервиз на марката могат да ти предложет крушки :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги обзаведох се с DRL. Сега остава по - трудната част. Къде да отида, за да ми го монтират грамотно? Следващите 1-2 седмици имам път до Сашо от Дружба и ще питам него, но ако той не може да ми свърши работа ще трявба да ходя на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...