Jump to content

Да си сложа ли фолио на стълата при положение, че съм с щори?


Recommended Posts

Вкарал съм се в един размисъл дали да си дам Б8-цата да ми залепят фолио, въпреки, че съм с щори. Идеята е да е доста светло фолио, нископроцентно и на най-истинската според мен марка 3М. Ефектът, който гоня е намаляване на жегата и UV лъчите на задната седалка, заради 6 месечното ми бебе, което возя там почти всеки ден. Някои твъдят, че така ще се позагрози колата, тъй като по-слабо ще се виждат щорите, а те имали "гъзарско излъчване". Според мен обаче, огледалния ефект, който ще имат стъклата след фолиото ще я поразкраси. Слагал съм на предишните си три коли фолио и ми харесваше много ефектът визуално, а и практично. Определено намалява и пробива на слънчевите лъчи през стъклата (фолиата на 3М имат 99% UV защита). Тогава обаче нямаше щори, а сега са на задното стъкло и на задните врати. Чудя се дали няма да стане твърде черно така. Това ми е малко противно за седани. Ако се реша, ще заложа на фолио със затъмненост около 30%, но май пак ще се почерни заради щорите. ;)

Какво ще ме посъветвате, че нещо много се двуумя?

Мерси на отзовалите си! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...намаляване на UV лъчите ...

Не съществува стъкло което да пропуска UV лъчи. Изобщо.

Само кварцовото за кварцови лампи. Твоите стъкла кварцови ли са?

Ако има фолио което може да намали жегата и аз бих си сложил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава, Мечо, защо изобщо го има тоя бизнес с фолиото??? Всички са заблудени ли? Или е само за да не се вижда какво се случва вътре? Определено качественото фолио намалява жегата в колата. Ама на 100% е сигурно това. От опит го твърдя, а не защото съм го чул някъде. Вярно, че е скъпо удоволствие и малко става ефектът на киселото грозде, но пък си заслужава. Тук чуденката беше за екстериорните разлики. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък, няма да е никак лошо. Но да са малко % както си си го решил. На мен Б4 -ката ми е ориджинал с некви, леко тонирани стъкла, кат`че ли в тона на колата, де а знам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам че няма файда от фолио. Топлината е инфрачервена а не ултравиолет. Който не минава през стъкло. Само за това не съм съгласен.

Перфектно е огледално фолио. Би трябвало да отразява всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съществува стъкло което да пропуска UV лъчи. Изобщо.

Само кварцовото за кварцови лампи. Твоите стъкла кварцови ли са?

Ако има фолио което може да намали жегата и аз бих си сложил.

братле,

стъклото се прави от минерала КВАРЦ ! Който основно е съставен от SiO2 - силиций се чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава, Мечо, защо изобщо го има тоя бизнес с фолиото??? Всички са заблудени ли? Или е само за да не се вижда какво се случва вътре? Определено качественото фолио намалява жегата в колата. Ама на 100% е сигурно това. От опит го твърдя, а не защото съм го чул някъде. Вярно, че е скъпо удоволствие и малко става ефектът на киселото грозде, но пък си заслужава. Тук чуденката беше за екстериорните разлики. :bia:

вчера сложих на моята Е91 , че дори ина предните стъкла , но моята е алпинвайс цвят т.е. бяла и с черни стъкла много ходи. Препоръчвам ти тези -

www.foliadesign.eu

до централния затвор се намират, но пипат финно и качествено цялата операция е около 350-400 лв в зависимост от автомобила. Естествено с фолио 3М и 20 години гаранция :huh:

Е, и?

И твоите стъкла ли пропускат УВ?

ако забеляза оспорвам твърдението ти за кварца !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така нареченото "кварцово" стъкло е единственото което пропуска УВ. Всички останали не. Защото имат аморфна структура.

За материала не ми пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така нареченото "кварцово" стъкло е единственото което пропуска УВ. Всички останали не. Защото имат аморфна структура.

За материала не ми пука.

автомобилните стъкла се правят от КВАРЦОВ ПЯСЪК със зърнометричен състав /едрина на зърната/ от 0.1мм до 0.5мм. Минералният състав т.е. какви минерали влизат в този КВАРЦОВ ПЯСЪК :

SiO2 - над 99%

Двата водещи производителя на автомобилни стъкла са Сент Гобен и Пилкингтън !!! Прочети си на прозореца ги пише!!! Естесвено в рецептата има и някой добавки който са само няколко процента.

Aз пък викам, че се чете силициев диоксид. Кварца е кристалната форма, а стъклото е аморфната форма на едно и също вещество.

Стъклата на колите на пропускат UV лъчи.

обратно твърдение на това не срешнах досега в никой пост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позарових се и се ужасих след Б6 стъклата особено страничните са по-близки до тъй наречения "ВИНИЛ" от колкото до кварцовото стъкло. За мен е грозно да затъмниш задните стъкла а предните не "да съ мутра" на В3 стъклата са тонирани ама и тя е истински АВТОМОБИЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да почнем по-от далече. Правиш ли разлика между кристално и аморфно вещество?

оффф аз спирам до тук темата е за фолиото !!!

Стъклата са хомогенни аморфни материали, произвеждани обикновено при бързо охлаждане на подходящ разтопен вискозен материал, при което не се оставя време за образуването на подредена кристална решетка. Стъклата могат да бъдат направени от много материали, въпреки че обикновено се използват само няколко вида.

Стъклото се състои предимно от аморфен силициев диоксид (SiO2), химичното съединение, образуващо кварца или, в поликристалната си форма, пясъка.

егати този гугъл знае всичко ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че са от едно вещество нищо не значи. Диаманта и въглена са съставени от въглерод, е да имат нещо общо?

според теб какво значи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозните фирми които произвеждат фолио.... примерно в спецификацията и модела на фолиото пишат: UV защита, която при всички модели е една и другата основна характеристика е пропусната светлина в проценти. Има и други параметри, но това са основните - каталога на Sungard е така направен. Има си carbon и charcoal серия която е с различен отенък и т.н.т

Истинското фолио наистина предпазва интериора на колата и прави пътуването в жегите по-приятно, съответно намаля работата и на климатика. Аз съм си правил експеримент, колата ми е цял ден на слънце, вътре е топло като в пещ, влизам в колата и пипам таблото, което пари ужасно много. Слагам си ръката на кората на предната врата и температурата е съвсем поносима.

Старото ми Ауди беше 6 години с фолио на Сънгард, продадох си го а фолиото бе в състоянието в каквото го поставиха, без никакви изменения. По спомен му даваха 10 години гаранция.

Имайте предвид, че съм с възможно най-светлия вариант в момента на предни и задни джамове. Разликата от без фолио е много голяма що се отнася до жега в купето.

Другия голям плюс е при счупване на прозорец, самото фолио е така направено, здраво и еластично, че няма да позволи прозореца ви да стане на пух и прах, ако евентуално претърпите злополука или поне до голяма степен би предпазило пътниците в колата.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кристалната форма на силициев диоксид пропуска UV, аморфната не. Едното ти е кварцово стъкло, другото е обикновенно стъкло.

цитирай ми в кой пост казвам обратното и те черпим !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарал съм се в един размисъл дали да си дам Б8-цата да ми залепят фолио, въпреки, че съм с щори.

НЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на всички стъкла(визирам и предните врати) стои добре,но само на задните не ми допада(мое мнение) :hilezh:

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора кое ви е ПО-ВАЖНО вашият комфорт/и този на близките ви/ или как ще стои някакво си фолио на колата ви която няма да ви надживее/не дай боже/?

Тони, направи така че на детенце да му и добре, че мойта жена какви ли не акробатики прави да не му пече на моя пиклю докато спи в детското столче. Аз сложих допълнителни щори на вратите/все пак В4-ката нема такива екстри/ ама като караш слънцето се върти от всякъде.

В събота пътувах от Крапец до Бургас и жената докато пътувахме я накичи като коледна елха, на единият прозорец защипана /с него/ хавлиена кърпа, на другия някаква калъвка от възглавница, а отзат разпъна сенника/от тези лъскавите дето се слагат да не пече слънцето.

Важното на детето да му е добре че в тия жеги и климатика непомага, духа си студено ама и слънцето си напича през стъклата.

Успех във взимането на решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, речено-сторено. Вчера ми лепнаха фолиото. Получи се неочаквано добре. Избрах си вариант с 46% затъмненост, 99% UV stop, и 30% намалена топлопропускливост. Като цвят дойде дооста светло. Дава много приятен зеленикав оттенък и почти не се забелязва, че го има. Щорите си се виждат отвън спокойно, което значи, че не е от тунинг-чернилките. Иначе казано поне засега целта е постигната. Мерси на всички за съпричастността! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, речено-сторено. Вчера ми лепнаха фолиото. Получи се неочаквано добре. Избрах си вариант с 46% затъмненост, 99% UV stop, и 30% намалена топлопропускливост. Като цвят дойде дооста светло. Дава много приятен зеленикав оттенък и почти не се забелязва, че го има. Щорите си се виждат отвън спокойно, което значи, че не е от тунинг-чернилките. Иначе казано поне засега целта е постигната. Мерси на всички за съпричастността! :)

Daks-и някаква ориентировъчна цена за тази операция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...