Jump to content

Recommended Posts

Горният пост съм го написал с най-добри чувства към вас.

Дори в известен смисъл може да се каже - от завист...:hilezh:

Защото например аз подобни чувства към неодушевен предмет не мога да изпитвам.

 

P.S. Всъщност сега се сещам и как бихте ме затапили - "Ама то всеки айфон си има душа!"

Кой знае, може и така да е...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е обяснение в любов, нито чувства - просто когато нещо работи удовлетворително, не се ровиш в цифрите му. Същото както със съседката апропо. Ако те “задоволява” напълно не я питаш за размерите, че да сравняваш всеки с останалите съседки за собствено самочувствие и самоуспокоение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, grizzly said:

Нокята с фенерче всъщност беше Н97 с 32Гб флаш, нещо несънувано в ябълковите среди по онези времена. Дори и до скоро.

 

и пак глупости, от гуруто на поялниците :hilezh: 3GS имаше с 32ГБ ;) Аз не съм сигурен, дали въобще някога си пипал айфон, но продължаваш да пишеш глупости в темата.

 

Разказвал съм и по-рано, че една година преди да излезне N97, видях прототипа по време на среща с тогавашния CEO на Нокя, Оли-Пекка Каласвуо и директори от хардуеърната група и според тях, трябваше да, цитирам, "убие айфона". Всички знаем какво се случи след това и аз след пипането на резистивния екран, знаех че тия момчета ще трябва да си сменят работите скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега Хано и всички тролове-гурута да си посипят главите с пепел за глупостите, които наприказваха относно дисплеите - кой по-ярък, кой по-Убав, кой по-по-най... :steinigung:

 

Цитирам Displaymate http://www.displaymate.com/iPhoneX_ShootOut_1a.htm#Conclusion

 

Цитат

The Best Smartphone Display
The iPhone X is the most innovative and high performance Smartphone display that we have ever tested

 

First we need to congratulate Samsung Display for developing and manufacturing the outstanding OLED display hardware in the iPhone X

 

But what makes the iPhone X the Best Smartphone Display is the impressive Precision Display Calibration that Apple developed that transforms the OLED hardware into a superbly accurate, high performance, and gorgeous display!!

 

A record high Full Screen Brightness for OLED Smartphones of 634 nits, which improves screen visibility in high Ambient Light. The Samsung Galaxy Note8 can produce up to 1,240 nits, but only for small portions of the screen area (Low Average Picture Levels) – for Full Screen the Note8 can produce up to 423 nits with Manual Brightness and 560 nits with Automatic Brightness only in High Ambient Light. For small portions of the screen area the iPhone X can produce up to 809 nits (Low Average Picture Levels). On its Home Screen the iPhone X produces an impressively bright 726 nits.

 

The Highest Absolute Color Accuracy of any display we have ever tested, which is Visually Indistinguishable From Perfect

 

A True Tone viewing mode that automatically changes the White Point and color balance of the display based on real-time measurements of the ambient light falling on the screen to make the display behave more like paper reflecting ambient light and taking on its color.


The iPhone X matches or sets new Smartphone display performance records for:
Highest Absolute Color Accuracy for any display  (0.9 JNCD) which is Visually Indistinguishable From Perfect.
Highest Full Screen Brightness for OLED Smartphones  (634 nits).
Highest Full Screen Contrast Rating in Ambient Light  (141).
Highest Contrast Ratio  (Infinite).
Lowest Screen Reflectance  (4.5 percent).
Smallest Brightness Variation with Viewing Angle  (22 percent).

 

Based on our extensive lab tests and measurements the iPhone X becomes the Best Performing Smartphone Display that we have ever tested, earning DisplayMate’s highest ever A+ grade. The iPhone X is an impressive display with close to Text Book Perfect Calibration and Performance!!

 

То не е само да буустнеш цветовете и всички да ах-нат ;) ... ааа и да пишеш 1200 нита :hilezh:

 

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИмАло е една бройка. На Шефа. :hilezh:

 

Н97 беше много готин с някои изключения. Сбърканата антена на ГПСа която трябваше да поправям и пълната липса на съпорт от производителя.

Което за мен го уби. Хардуера беше що годе свестен.

 

Айфон не съм имал но хората около мен които имат не са особено щастливи. Телефон като телефон както казват. С всичките си бъгове и проблеми. Имам приятел, собственик на сервиз на Айфон който казва:
"Добре че са Айфоните иначе ще умрем от глад."

 

Всъщност изобщо не ме интересува кой каква техника ползва ама да се венцехваля някой производител/ бранд ми идва в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам.На мен ми харесваше хардуерната клавиатура (която никога не доби кирилизация) и вида на малко сгъваемо компютърче.

 

1200px-Nokian97.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, theuser said:

Айде сега Хано и всички тролове-гурута да си посипят главите с пепел за глупостите, които наприказваха относно дисплеите - кой по-ярък, кой по-Убав, кой по-по-най... :steinigung:

 

Цитирам Displaymate http://www.displaymate.com/iPhoneX_ShootOut_1a.htm#Conclusion

 

 

То не е само да буустнеш цветовете и всички да ах-нат ;) ... ааа и да пишеш 1200 нита :hilezh:

 

 

Не мислиш ли, че е нормално най-новия модел дисплей да е най-добър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, sweep написа:

 

Не мислиш ли, че е нормално най-новия модел дисплей да е най-добър?

Искаш да кажеш, че има айфон по добър от самсунг ли? Ъмбеливъбъл. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки айфон е по-добър ве :hilezh:

Не забравяй, че екрана е на Самсунг все пак, нормално да е най-доброто в целия айфон :hilezh:

Но те видиш ли направили умопомрачителна калибрация :hilezh:

 

Кога ще се оправи Йос-а, питам аз. Личен интерес имам, вервай ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, theuser said:

 

 

 

За дисплея е очаквано, най-добре калибрирания ОЛЕД който съм виждал и изглежда по същия начин, като на 7/8 LCD-то, но с по-хубаво черно. 

 

DXOMark пуснаха и ревю на камерата и на снимки е с най-добър резултат - 101 срещу 99 за пискел 2 - https://www.dxomark.com/apple-iphone-x-top-performer-stills/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, sweep написа:

Кога ще се оправи Йос-а, питам аз. Личен интерес имам, вервай ми...

Никога, да ти дам един самсунг и да те отърва от неоправения, имам личен интерес :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, sweep написа:

Не забравяй, че екрана е на Самсунг все пак, нормално да е най-доброто в целия айфон :hilezh:

Но те видиш ли направили умопомрачителна калибрация :hilezh:

 

 

Ехаа, много време ви отне докато стигнете до този довод :hilezh: Ама как като е техен как пък не успяха да го направят толкова ярък, или с толкова точни цветове, или с такъв контраст.....или всичките му там титли, които му присъдиха от Diplaymate. Това, че някой е произвел една част, нищо не значи, нали знаеш ;) 

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, sweep said:

Но те видиш ли направили умопомрачителна калибрация :hilezh:

 

Точно така е. Отделно, Апъл са единствените, които калибрират всеки дисплей по отделно. Самсунг калибрира един на бач, който освен това е и нереалистичен. Освен това, Апъл правят и техни си гимнастики с anti aliasing-а, за да неутрализират ефектите на пентайл събпикселите. Производителя и технологията е на самсунг, но дизайн, калибрация и драйвъри са си на Апъл. Както беше и досега с LCD-тата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, theuser said:

 

Ехаа, много време ви отне докато стигнете до този довод :hilezh: Ама как като е техен как пък не успяха да го направят толкова ярък, или с толкова точни цветове, или с такъв контраст.....или всичките му там титли, които му присъдиха от Diplaymate. Това, че някой е произвел една част, нищо не значи, нали знаеш ;) 

 

Човек, ти май взимаш много на сериозно шеговития характер на писанията ми :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

462 страници тема? Wow :D Почти не съм я отварял тази тема до сега, но я мернах и викам малко да споделя мъка.
Имам Iphone 7 plus Black, закупен от Теленор(януари 2017). От тези дни забелязвам във горен ляв ъгъл малка чертичка със малко финно петънце така да се каже до нея. Особено се забелязва на като се гледа по диагонал. Нещо пиксели ли са, не знам ама не е ок това, от дисплея си е. Някой да е мяркал подобен проблем? Утре ще го оставя да го пращат във сервиза им. А, и да, още един късмет имам. Декември 2016 взех Macbook pro 13' USB-C. От последните няколко месеца през около половин, един час има едно леко, а по някой път по-силно рандом пукане от самосебе си от клавишите(по-скоро от някой бутон, тоест един и еднократно. Но се редуват :D ). Явно има още какво да се работи по Butter fly 2 механизма... Също във последните 2 месеца имах проблем със "C" клавиша. Не се натискаше беше като блокирал, колкото и силно да натиснеш. А клавиатурата почти не му е използвана, като нов от магазина е. Защото си имам Magic keyboard 2, не е нещо аз да съм я .... В последствие, както и до сега, си се натиска без проблем, но .... 98% от случаите изписва двойно буквата "C". Тоест при натиск на C клавиша, получавам "CC". Утре вечерта ще го приготвя и във сряда ще им го нося и той да заминава към сервиз... Добре че имам стабилно Леново за 2к.

Редактирано от nveselinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изкуствен интелект, сам си отваря, затваря, когато някой те търси. Много умен, един вид, трети вид. И е много голям 5,5 инча, може да му се сменя батерията, може да му ръгаш СД карти, може да му слагаш МП3 тонове и фенера е на светлинни години от твоя забиващ айфон. 

ПП: Понеже си ми симпатичен, няма да искам доплащане. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета и се питам... каква е най-добрата почва за развъждане на хейтинг? - Там където има завист.

Хейтърите в андроид форум не са много... в най-лошият случай някой изостанал Симбиан-аджия.

От нас - единствено съчувствие.

 

Относно Х-а - все още нищо съчествено негативно не е изплувало, дори за най-върлите критици търсещи за какво да се захванат. Това говори доста добре за продукта.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е и моето заключение. Имам някои познати и приятели, ползващи андроиди, които при всеки нов айфон, пускат статуси във фейсбук, колко всъщност айфоня бил зле и прочее глупости. Това е абсолютно всяка година. Не го схващам това. Ако не ти харесва, подминавай. 

 

Тези с ограничени финанси ги разбирам. Но има някои, за които парите не са проблема. Проблема им явно, е че искат айфон, но се мислят за too cool да го признаят и се опитват публично да си излеят мъката, под формата на някакво извинение, защо не си го взимат. Същото е и в тази тема и е хем смешно, хем жалко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...