Jump to content

Recommended Posts

On April 16, 2016 at 3:19 PM, zlobil said:

                                                                                                                                       

 

 

пс : Некой да си търси iWatch 42mm sport black ?  

дай цена ...да го обмисля ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой тук дали ползва OpenVPN през iPhone (или iOS общо казано)?

Работи чудесно, но не разбирам защо не може да се контролира (свързва) от "VPN" плъзгача в Settings и къде е разковничето :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам OpenVPN ап-а през който всичко си е точно. Отида ли обаче в Settings --> VPN на телефона и опитам да свържа от там VPN-a залепва на VPN Connecting и ако в това време отида на OpenVPN клиента там седи на "Transport Pause", в лога дава

"TRANSPORT_ERROR Transport Error on XXX.XXX.XXX.XXX: NETWORK_EOF_ERROR".

 

Пак казвам, че ако свържа от OpenVPN апа директно няма никакви проблеми.

Disconnect-ването от плъзгача в сетингс си работи. Само свързването от там не. Не разбирам от къде на къде опитва да прави нещо различно, щом така или иначе на заден план го прави през OpenVPN апа така или иначе.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш какъвто и да е проблем да се връзваш и разкачаш директно от Settings на телефона, а не от апликацията. Имам 3 OpenVPN акаунта на телефона и всичките си работят абсолютно безгрижно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурациите са ми в един .ovpn файл, който съдържа и сертификатите вътре в него за по-удобно. Така не трябва да го качвам на телефона/таблета през iTunes, а мога директно по пощата да си го метна и OpenVPN-на ми го разпознава и добавя като профил.

 

OpenVPN-а приема конфигурацията, прави си профил чрез тях, който след това VPN менюто на телефона вижда и може да използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така... изключае, че сертификатът е отделно, но не мисля, че това трябва да има значение. 

Не е и проблем конкретно в моето устройство, защото на друг айфон конфигуриран по същия начин (друг юзер иначе всичко 1 към 1) е същото положение.

 

Дали пък все пак това, че сертификатът е отделно нещо не меша...? :eusa_think:

 

P.s. Ето абсолютно същия проблем описан тук, но обяснението не се връзва...:

https://forums.openvpn.net/topic19231.html

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 6S е waterproof. Тествано в басейн Спартак, София :) Изкара около минута някъде под водата, изгасна сам (явно даде буксата на късо!?) след което бе прилежно изсушен и по-късно като го закачих на зарядното си запали като пич! Тествах му всичко, работи все едно нищо не му се е случвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Wizi написа:

iPhone 6S е waterproof. Тествано в басейн Спартак, София :) Изкара около минута някъде под водата, изгасна сам (явно даде буксата на късо!?) след което бе прилежно изсушен и по-късно като го закачих на зарядното си запали като пич! Тествах му всичко, работи все едно нищо не му се е случвало.

Ако не е бил разглобен при изсушаването имам лоши новини за теб. Снимка на платка пийнала водица. Остатъчната влага + батерията довършват доброто дело докато платката не се разпадне.

iphone5sWaterDamage.jpg

 

https://www.ifixyouri.com/iphone-5-repair/275-iphone-5-water-damage-repair.html

 

http://forums.macrumors.com/threads/not-pretty-photos-of-terminal-damage-caused-by-taking-iphone-4-swimmming.1074583/

 

 

 

 

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да му има по платките. Даже и 6ците ги топяха, но тези изглежда да са по-защитени. Не са обаче напълно waterproofed, но и се рекламирани като такива. Хубавото е че нищо няма да им стане ако им лиснеш една чаша вода.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi, въпрос на късмет и ..... време е:

Пример 1: Преди 2-3 години обяснявам на малкия син, че таблета му (стар Самсунг Таб нещо си) скоро ще се превърне в източник на нова епидемия (толкова мръсен). На сутринта се будя от едно бодро плицикане в банята ..... отивам, гледам нашия напълнил мивката със сапунада и с една гъба лъска таблета си.:shocked: Вадя, изключвам, подсушавам го и ..... досега си работи.

Пример 2: Същият малък разбойник хвърля телефона на майка си (Галакси С2) в тоалетната една нощ. Вместо да ме събудят, те го оставили да работи и на сутринта телефона естествено е ''мъртъв''. Отварям го, а вътре литър вода. Подсуших го доколкото можах и после запали. Изкара още половин година и ''умря'' окончателно. Платката беше като на снимката на Гризли.

 

Така, че може и да издържи до есента. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офиса сменихме стъкло на 6S и видях лично къде е ключът към палатката: целият дисплей по ръба си има гумено уплътнение, което гаранция помага ужасно много в изолацията от влага и вода. Уязвими остават единствено двата порта отдолу - каквото е успяло да влезе от там, това е било всичко.

 

Гризли, мерси много за снимките и материала, но съм по-склонен да вярвам телефонът да завърши своето съществуване поради причина коренно различна от този опит за удавяне. :) Просто единствено защото това е първият iPhone така добре изолиран, не за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не отрича, че не влиза. Въпросът е колко време трябва да преседи телефонът докато това се случи и съответно успееш да го спасиш. Тук 6S категорично води по точки ако не друго поне всички останали iPhone-и. :) 

 

Обещавам изрично да пиша тук, ако телефонът сдаде багажа от наводнението с цел поне малко да успокоя аудиторията :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е до късмет, дори как е паднал в басейна ако щеш.

Виж какво става, веднага след като му изкара мехурчетата.

Абстрахирай се от другото телефон :hilezh:

Редактирано от kvm_88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една сутрин, с един 4S, показвах как си пускам музика и слагам телефонът в чаша, за да се чува по-силно. Изглежда съм бил доста сънен, защото го потопих направо в кафето. Голям смях падна, но пък телефонът още си работи :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз поръчах 5SE от теленор, с преподписване и пазарлък ми дават програма от 41 лв за 31 и телефона 64гб за 680 кинта. Мисля че е добре.

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е,че и Аз скоро съм за преподписване към Теленор,но се двуомя как да постъпя.

В момента съм с (5S) и се чудя дали да минавам на (SE) или на (6S) ... Това едно на ръка,второто е,че пазарувам всякакъв вид техника на лизинг,а тия ми говорят,че точно Айфоните ги заключвали към тях докато не изтече срока на договора,бахти простотията световна и това ме отказва леко да продължа да им използвам услугите ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пичове жената си е взела нов ipad и пускам старият за продажба ако някой се интересувада пише ЛС цената е тънка. 

 

ipad-a e 4th Generation 16GB, Retina, Wifi модела без 3G в комплект със зарядно и оригинален apple magic cover, има много леки драскотини по гърба. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...