Jump to content

Recommended Posts

zlobil - знаеш ли какъв фотоапарат ще си вземеш за парите за 7+ .... а и за размера :hilezh:

Още никога iPhone не е успял да ме впечатли с камерата си (или който и да е телефон, в различни степени). Прехвалената камера на 6S е за мен в реалния живот е аналогична пародия на тази на 5S, която пък не се отличава особено от 4S... Язък за това, че стърчи. Пикселите се множат, с тях и шума при неоптимални условия... и това е. Средна класа компактен фотоапарат продължава и ще продължава да прави с пъти по-качествени снимки от който и да е телефон. Плюсът на камерата в телефона е единствено, че ти е винаги в джоба и винаги под ръка. Но повече не бива да се очаква, ако ще и 4 обектива да сложат. Единствено image stabiliser си заслужава.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, Moonland said:

Прехвалената камера на 6S е за мен в реалния живот е аналогична пародия на тази на 5S, която пък не се отличава особено от 4S... 

 

Преувеличаваш сериозно :) Камерата е чудесна.... почти толкова хубава колкото на един Самсунг ;) 

 

Качих си 10ката. Доволен съм!

 

п.с.

някой да си е сменял батерията на 5S и да е оставал доволен за да ми препоръча и на мен? :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10ката е ок, малко ме дразни отключването, ама ще свикна. Аз я качих на air2 и до няколко дена ще я кача и на айфона.

 

Никъде обаче не коментирате цените или по-скоро защо в Теленор цената на 128 гб 7 е с 50 лв. по-евтина от Айстайл? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Moonland said:

zlobil - знаеш ли какъв фотоапарат ще си вземеш за парите за 7+ ....

 

Няма никакво значение, какъв фотоапарат ще вземеш, ако не е в теб, когато ти трябва. Чудесно снимат телефоните и в последната една година снимам почти изцяло само с него, като резултатите са силно задоволителни. А с два сензора и лещи, както и с много, ама много повече изчислителна мощност от който и да е фотоапарат, могат доста интересни гимнастики са се правят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз снимам предимно с него... щото ми е в джоба.... ама далеч не съм горд със снимките. Като хоби-фотограф имам Canon EOS, Canon Powershot и Canon Ixus в домакинството, всичките на повече от 2-3 години като модели. Снимките от 6S-цата не могат да се намажат на малкия пръст дори на Ixus-a, да не говорим за другите два. Докато техниката не ми позволи да имам поне Ixus (образно казано) в джоба - тенкю съм за размножаването на обективите и милионите пиксели. Проблемът е обаче, че нещата не опират до процесор и дори не до толкова и до сензор... а до проста физика - от толкова диаметър леща с толкова на брои лещи - толкоз снимка. 

 

А че е супер удобно човек винаги на има point&shoot камера в джобето - спор никакъв! Супер е! Но не би могъл да е критерий за мен за покупка на нов телефон, класата остава една и съща с (за моите разбирания) пренебрежими разлики.

 

Преди 1 час, Wizi написа:

 

.... почти толкова хубава колкото на един Самсунг ;) 

 

Има за съжаление много истина в горното.... въпреки всичките хвалби на ябълките... даже и без да стърчи камерата...

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз хвърлих $10К за техника в последните 2-3 години, което няма никакво значение, ако седи вкъщи и събира прах, понеже ме мързи да мъкна и не искам да ги мисля. Та колкото по-добра камерата на телефона, толко по-добре. До сега беше добра, сега изглежда доста по. След малко ще видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май опираме до нещо сходно на това дали чашата е наполовина празна или наполовина пълна :) За мен на 4S беше зле, на 5S зле с подобрения и на 6S малко по-малко зле. На 7 съответно се очаква да е малко по-малко зле с подобрения :D И като изключим по-малкото пиксели, камерата на динозавърската ми Nokia N82 (модел, който догодина прави 10 години от появата си на бял свят!) с Carl Zeiss оптика и Xenon сведкавица хич не отстъпва най-малкото на 4S.... Различни нюанси сиво :) 

 

Но нека си е лично мнение - всеки има различна отправна точка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остави 4S и нокиата на дърва и въглища, но покажи някоя твоя снимка камерите ти де. Още в някоя фото тема те карахме и нищо не показа. Щото аз съм пускал доста айфонски и съм ги принтирал на 20х30" и са чудесни ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв би смисъла да го направя тук? За да е онтопик трябва да сложа снимка от айфон. Мога да сложа отвартителна (каквито всички знаем, че айфоня може да прави), мога да сложа и задоволителна.... и в двата случая това не доказва нищо :)

 

Иначе мисля, че сравнението с Nokia N82 е доста показателно... показва колко реално се е развила фототехниката в мобилните устройства за 10 години. Ако човек си даде сметка ще почне да гледа на рекламните кампании на Епъл и техните "Shot with ...." по коренно различен начин. Пикселите кадър не правят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти споменаваш, че си хоби фотограф. Като такъв, трябваше да се научиш, че камерите са просто инструмент, който не помага снимката ти да стане по-добра. След като ти казвам, че принтирам доста големи снимки правени с телефона с чудесно качество, можеш ли да обясниш къде е проблема? 

 

Просто подобно лаларствене ме навява на мисълта, че си уонаби фотограф, който се оправдава, че техниката му е проблема.

 

Покажи няколко твои снимки, които мислиш, че не можеш да направиш с телефона иначе коментарите ти до сега нямат стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли водим спор, че от който и да е телефон могат да излязат снимки с повече от задоволително за запечатване на спомени в движение качество?? И какво - сега със 7 ще можеш да принтираш нс още по-голям билборд? [emoji1360]Хайде, нека аз съм пишман-фотографа дето отрича телефоните за фотография (не за селфита).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опциите можеш да си направиш да се отключва по стария начин.

Коя опция по точно, че не мога да намеря?

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продължаваш да пишеш глупости. Принтирам от айфона със същия резултат и ефект, какъвто и от фул фрейм апарата ми, който със стъклата струва повече от твоя голф ;) И това, че все още една снимка не си качил, говори чудесно какъв "фотограф" си :hilezh:

 

Както и да е, взех го черния мат, който е доста хубав на живо и е като батманфон :hilezh:. Нямаха въобще изложен лъскав, но понеже там са два апл стора, в този отсреща имаха една бройка малък, лъскав. БоМбон. Много ми се ще, но чак ноември за големи.

 

Ето няколко снимки, директно от телефона, без да пипам нищо. Като се стъмни ще плясна и нощни.

 

29616812762_e81e4cef77_b.jpg 

 

29728014325_d0cf799464_b.jpg 

 

29727992465_73c87d848d_b.jpg 

 

2 x зуум

 

29646673321_be0e251069_b.jpg 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, becinko написа:

Коя опция по точно, че не мога да намеря?

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

http://www.howtogeek.com/262837/how-to-unlock-your-ios-10-device-with-a-single-click-like-in-ios-9/

 

 

преди 13 минути, Spunky написа:

продължаваш да пишеш глупости. Принтирам от айфона със същия резултат и ефект, какъвто и от фул фрейм апарата ми, който със стъклата струва повече от твоя голф ;) И това, че все още една снимка не си качил, говори чудесно какъв "фотограф" си :hilezh:

 

Никога не съм твърдял, че съм повече от хоби-фотограф :) Но бъди сигурен, че няма и да те викна да ми снимаш на сватбата с айфоня :hilezh:

Важното е да си си доволен ти :zustimm:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не е баш така. Проблема ми на мен е че доста често тъчИД не хваща и след първия път си слайдвах и въвеждах кода, а сега немога когато аз си поискам да вкарам кода трябва да не отключи два пъти и тогава. А тази отметка както и да е сложена все по един и същи начин отключва

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак малко тема за размисъл, щото денят има и тъмна част, пък и затворени помещения....

 

Снимка от архива правена с 6S, без светкавица и в абсолютно статично положение (до колкото е възможно в ръце без статив):

EQTQyr0.jpg

 

Снимката на 100%, почвайки от средата и после други откъси:

 

PdIpdry.jpg

 

lMm12Bv.jpg

 

HjkWpQ9.jpg

 

i07YV2n.jpg

 

Оставям я без коментар. Ето и колко е напреднала фототехниката в мобилните устройства за 8 години:

 

Снимка правена в доста аналогични условия с Nokia N82, модел от 2007-ма година:

 

Vyu4feh.jpg

 

И на 100%:

fa9X2Ez.jpg

 

DNODSNV.jpg

 

kWT0el4.jpg

 

Разбира се, че iPhone-a бие... Но за 8 години, толкова разлика.

А на светличко, камо ли на слънчево, и N82-ката правеше прилични снимки:

ivlnCm5.jpg

 

Ако разликата между горните кадри от едното и другото устройство, разделена на 8, е единственото, което трябва да ме убеди да си взема нов модел телефон.... тенкю. Лично мнение от "пишман-фотограф", с което не ангажирам никого. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами доста са кофти всичките, като последната не е на фокус даже... Както и предполагах, проблема не е в камерата(за това исках да видя най-хубавите ти снимки, с най-хубавата ти камера ;) ). Pixel peeping между 5 и 12MP също няма смисъл да се прави. Отделно нокиата е около 2 и половина пъти по-дебела от 6S и с мног по-голям сензор. Та за тези 10 години, телефоните правят доста по-добри снимки, като са в пъти по-компактни.

 

След малко ще пробвам 7цата на тъмно, но ето малко нощни снимки от 6цата ми преди две години, да не кажеш че 6SP е по-добър, понеже е със стабилизация:

 

18655905246_fba3df2280_b.jpg 

 

18684663751_19fc22662d_b.jpg 

 

20046015214_335f928cbe_b.jpg 

 

18493389290_7a2437a246_b.jpg 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... радвам се, че поне потвърди нещо написано от мен по-горе - от такъв размер камера - толкова снимка. И така ще е и за напред, поне докато не издадат камерата с още 5мм напред, та светочувствителнoстта да се подобри с още 3%. Радвам се, че си горд с качеството, точно както е повелил производителя с рекламните си билбордове. Действително изисква майсторлък да насочиш телефона и натиснеш бутона... не всички имаме тази дарба [emoji16] А ако някога искаш да дадеш пример за нещо - моля pixel to pixel ;)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отнасям и аз един Black Plus, 7-13 октомври го дават, че ще дойде чак еваси. За първи път не взимам най-малкият, storage, а 128-цата, въпреки че съм сигурен, че и 32-ката ще ми е ок.  :nixweiss:


И една картинка за размера.  Докато за 6 Плюс бяхме малцина "смелчаци", гледам при 7-цата се обърнаха вече нещата. :hilezh: 

 

iphone-7-vs-iphone-7-plus-sales.jpg?qual

 

 

И едно крайно любопитно писание на къде вървят нещата: 

 

The iPhone's new chip should worry Intel  :hilezh:

 

 

 

 

П.П. Муун. Страшни глупости пишеш човече. Много приятни снимки се получават вече. Не помня даже къде ми е апарата. Страшно готски снимки стават. Тва без амбиции за фотография, а сравнявайки си ги просто с мойте си отново постижения с голямото апарат. 

 

 

 

IMG_2505

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...