Jump to content

достатачно мощен ли е 1.9ТДИ 110кс за А4


martin_ganev

Recommended Posts

Ми мотора не е нов, има си го от доста време на Q7 r R8 мисля. Пусни един youtube да се светнеш, ускорява доста злобно..... чак се разтреперваш.

http://www.youtube.com/watch?v=7o5uyIrhPmQ

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да точно на R8 слагат v12tdi :hilezh: Corso и ти като тругите с обидите почна без да съм нагрубил никого.Тука все повече се обеждавам,че пишат някакви злобари.Какво да ти кажа....дизела без турбо и интеркулер е страшно слаб и въобще не може да се мери с бензина.1.9 ок има 160 коня айде сега ми покажи дизел 1.4 от който са изкарали 140 коня(опел имат такъв бензинов вариант)А да не говорим за 1.3 мотора на мазда,който е 250 коня.Точно доборто турбо и интеркулер и така нататък дават тия коне на 1.9 дизела,а не това,че дизела е по-добро гориво от бензина.И вие тоя АФН го изкарахте някакъв хипер самолет.Караш си с 1000 оборота даваш газ и излиташ.Митове и легенди.А грам не виждам пък защо включвате в темата 6.0 500 коня дизел....

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка ти ся кво, неверваш че има R8-ца с дизелов мотор ли? Кво ми намеси и опел и мазда, говори за ВАГ мотори.

През живота си някво TDI имал ли си щастието да караш?

Никой не изкарва AFN-а нещо което не е, просто някои хора отказват да приемат действителността, че една кола може да се движи бързо и да харчи малко и да не е на газ :hilezh:

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4TFSI 125 коня?Харчи малко ама не върви много ако това визираш.(За АФН)

На това ли му викаш голям вървеж? Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави го на всеки му е ясно,че няма R8 с дизелов мотор.АФН е страхотен здрав дизелов мотор,който харчи малко и има достъчно мощност за да се изпреварва спокойно както и може без проблеми да си поддържа 150-160км/ч на магистралата.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави го на всеки му е ясно,че няма R8 с дизелов мотор.

Колега, верно ли го мислиш това!?! Защо поне не питаш, като не знаеш. На тебе явно доста неща са ти "ясни". Слушай сега: Audi R8 Tdi - 6 литров двигател V 12 TDI, 500 к.с., въртящ момент 1000 Nm при 1750 об/мин....Как ти звучи, има го и на клипове и то доста в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно на R8 слагат v12tdi :birthday: Corso и ти като тругите с обидите почна без да съм нагрубил никого.Тука все повече се обеждавам,че пишат някакви злобари.Какво да ти кажа....дизела без турбо и интеркулер е страшно слаб и въобще не може да се мери с бензина.1.9 ок има 160 коня айде сега ми покажи дизел 1.4 от който са изкарали 140 коня(опел имат такъв бензинов вариант)А да не говорим за 1.3 мотора на мазда,който е 250 коня.Точно доборто турбо и интеркулер и така нататък дават тия коне на 1.9 дизела,а не това,че дизела е по-добро гориво от бензина.И вие тоя АФН го изкарахте някакъв хипер самолет.Караш си с 1000 оборота даваш газ и излиташ.Митове и легенди.А грам не виждам пък защо включвате в темата 6.0 500 коня дизел....

Ма ти обиждаш ли се? Не знам как "нежно" да те питам дали си на 18? Сигурно пак ще се обидиш. Но все пак ми се налага да те питам, след като пишеш такива неща.

Я ми кажи за какво му е на някъд визел да вади 140 коня от 1.4? А защо не от 1.0? Тва некво съзтезание ли е? Кон/кубатура?!? :hilezh: Кво ми пука, колко кубика е един дизелов мотор? Единственото, което ме интересува е колко коня е и колко НМ! Тва да не е бензин, че да се плаша от кубатура!!!

АФН никой не го изкарва самолет. Работи си,като всеки нормален турбо-дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АФН никой не го изкарва самолет. Работи си,като всеки нормален турбо-дизел.

Демек пуши, трака и не върви ?

Не очаквах точно от тебе така да предадеш сажда сектата. :hilezh::birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех д*ба тоя АФН... на мен ми се налага да връщам предавки от време на време с дизела ... с 314Нм. но на АФН не му трябва... заеби бегачка пълна...

Лично при мен на 80км/ч. съм на 1600-1700об/мин... трудничко си е там в липсата на обороти само да настъпя педала и да си изпреваря без проблем...

Освен АФН на А4 230Нм. да доускорява по-добре от 2.2ХДИ на 406 314Нм...

Айде да видиме как като си с 80-90км/ч с А4 1.9ТДИ 131к.с. и като си крузваш на 6-та ще изпревариш спокойно без да сваляш предавки...

Това е 3ти твой пост който заглеждам... първите 2 си бяха бая излагация, а този нищо вярно в него...

Ела и ще ти покажа! Не сравнявай 2,2 HDI с 1,9 TDI 131 к.с. , особено, ако е с чип. Пежото няма шанс. Дизелът им не е лош, но не може да се сравнява с TDI моторите, да не говорим за други показатели, като надежност, качество на изработката и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз им казах да погледнат в youtube.... ма някои хора..... си мислят че ги бъзикат.

1.4 TSI е един доста сполучлив мотор, и аз като дългогодишен дизелов фен, мога да кажа че определено се замислям за TSI за в бъдеще, просто дизелите ги направиха прекалено сложи и прекалено скъпи и трудно си връщат парите.

Както и самите VW твърдят TSI е нещо средно между FSI и TDI, но невиждам защо срaвняваш TSI, който е от 2006 с AFN, който е от 1996-97 година. Сравни AFN с примерно един атмосферен 1.8 125к.с. покарай ги и двато в реални условия и пак ела и ми развивай теории коя се кара по-приятно, коя е по-пъргава и коя харчи по-малко.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дизелово R8 бе божее....не съм на 18.Айде майната му дизеловите печки са най-великите мотори правени някога особенно ако са в комбинация с б4 вече става нещо невиждано във вселената.Точно карам 1.8 бензинка и да ти кажа си изпреварвам на пета без абсолютно никакви проблеми.Ама айде няма да споря сигурно 1.9 дизел 110 коня дето е 50NM повече има по-добра динамика....Деанов айде пак здравина и качество на изработката.Кое пък в хди-то не е качествено?Пежо спечелиха награди за най-икономичен мотор точно с хдй версиите и мотора си е супер и е достатъчно здрав.Стига с това уникално качество на ауди и гадните останали марки!Тия Р8-мици дето ги гледате в youtube не се произвеждат вземете прочете малко какво пише.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде майната му дизеловите печки са най-великите мотори правени някога особенно ако са в комбинация с б4 вече става нещо невиждано във вселената.

Карал ли си дизел с 400+нм? Усещането след мимолетният лаг, как косъмчетата по слепоочията ти придобиват аеродинамична форма е незабравимо! За да се изкарат 400нм от бензинов двигател трябва бая голям двигател, дори при наличието на турбо. 400нм от дизел се изкарват и от четри цилиндрови 2.2 двигатели вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мощноста в конски сили и NM се измерва?Кви са тия небивалици?Тирове автобуси и трактори ли ще карате,че ви трябват толкова НМ?

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелово R8 има -

(надявам се разбираш англйски)

За съжаление няма да го видим в сериино производство поне за сега, поради тази прична - http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_R8_Le_Mans_Concept

In May 2009, Audi decided to halt plans to produce the R8 TDI, citing "the cost of re-engineering the petrol R8 to accommodate the massive twin-turbocharged diesel engine is simply too great – and that it would be unable to recoup its investment through sales alone".

Затова и модела остана концепция.

Усещането в W12 Q7 с 500к.с и 1000нм...... е несравнимо, звука на мотора също. Quattro-то и ESP системата се побъркват като тръгне да ускорява. Движиш се с 180 - 200км а усещането е че се движиш със 100-120 километра в кола като А4.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз кво казах бе?Дизелово Р8 няма!Като не се пройзвежда сериино въобще кво ми ги показваш тия линкове?Сеедно като има концепт на ауди А7 и значи има ауди А7 така ли?Не няма това са просто пробни варианти.Модела от стана концепция понеже е смешно да сложиш на спортна кола дизел и от ауди им е пределно ясно!

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли е смешно? Що не вземеш да станеш един мениджър на Ауди. Ми незнам кво си казал ти ма аз го гледам се разхожда из Манхатън :respekt:

Спортните коли само бензини ли са, я кажи?

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал ли си дизел с 400+нм? Усещането след мимолетният лаг, как косъмчетата по слепоочията ти придобиват аеродинамична форма е незабравимо! За да се изкарат 400нм от бензинов двигател трябва бая голям двигател, дори при наличието на турбо. 400нм от дизел се изкарват и от четри цилиндрови 2.2 двигатели вече...

Да и всичко е свършило преди още косъмчетата да придобият някфа форма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_R10_TDI

От това по-спортен дизелов автомобил на Ауди незнам да има. При това и победител.

В реални условия W12 на Q7 прави кантари с ML AMG 63, щото гледам ги разбираш нещата на теб оставям да разгледаш коя кола колко кубика, конски сили и тегло е.

За стриит тунингованите бегачки из улиците от VAG групата за по 5000-15000 евро няма да говоря, защото са много....

Да и всичко е свършило преди още косъмчетата да придобият някфа форма.

Единственото нещо което може да свърши е газта в газовата ти бутилка :respekt:

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо което може да свърши е газта в газовата ти бутилка :P

Ще си обърне на бензин, никфи ядове. Даже няма да разбера, че е обърнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R8 V12 TDI беше просто концепт не знам защо спорите изобщо...

Кю7 6.0ТДИ е мечта, но темата е за далеч по-маломощният АФН...

Та темата е "достатачно мощен ли е 1.9ТДИ 110кс за А4", а отговорът е ДА !

Темата е изчерпана и според мен за заключване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наеш ли кога мл 63 амг ще направи кантар с ку7?Точно никога...мл-а отпред със сигурност.

Пожелавам ти да имаш възможност да видиш две такива коли на едно място пък и собствениците им да са решили да ги сварят.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...