Jump to content

достатачно мощен ли е 1.9ТДИ 110кс за А4


martin_ganev

Recommended Posts

Страх ме е ,че тогаз ще почне да ни разяснява как 3,0Д на БНВ пука шошоните на 3.0 ТДИ :) .Иначе ако той на времето си беше зел бензин ,а не душегуб можеше да не е БМВ сектант :)

Ауди нямат бензинови мотори по моите критерии в а6 и тия години само 4.2 които имаше 20 х :) акциз като купувах

Не знам що си мислиш че 3.0ТДи е некъв самолет :D хубаво върви но не е нещо особено "шушонките няма да му разпукам :D " но и няма да падна повече от милимунда и то дори не е сигурно http://www.fastestlaps.com/comparisons/_Au...W_330d_e46.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ауди нямат бензинови мотори по моите критерии в а6 и тия години само 4.2 които имаше 20 х :) акциз като купувах

Не знам що си мислиш че 3.0ТДи е некъв самолет :) хубаво върви но не е нещо особено "шушонките няма да му разпукам :) " но и няма да падна повече от милимунда и то дори не е сигурно http://www.fastestlaps.com/comparisons/_Au...W_330d_e46.html

Това е добро заключение: Audi A6 3.0 TDI quattro is noticeably faster.

Предполагам си избрал най бавното 3.0тди с автомат срещу най бързото с 3.0д с ръчка.

Ти не беше ли с 184 кс с автомат 4х4 ?

То и 1.8Т-то е така, ако не е пипано.

Викаш едни 40 коня между двата двигателе не е никаква разлика. :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не беше ли с 184 кс с автомат 4х4 ?

Е те такава де, дет кат беше сток всеки път се насираше и омазваше, като го викнех на чертата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те такава де, дет кат беше сток всеки път се насираше и омазваше, като го викнех на чертата.

Е споко де на мен само три пъти ми е отказвал. Единия път беше водната помпа, другите не ги помня. Сигурно единия е бил и заради автомата като му гръмна на супер здравото бмв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Answer Audi A6 3.0 TDI quattro is noticeably faster.

Кхкхкххкхкхкхкхкхкхкхкхкх :)

Тва е на неква писта бе Бърз виж до 160 кво стаа.

Шпеки дизелчето (1.9) с чип си е екстра пърпориш си и ти дава примерно 7 л смесено и ти дреме на д. то а ти мигаш на парцали тунинговаш изпарители ама не смееш да излезеш сега да понастъпиш че да не се окоти нещо и т.н

1.8т е ебати прехваления счупеняк що не кажеш къде отива разхода при 160 + на магистралата или на макс температурата да се посмеем задружно

шпеки братле тебе специално те бъзикам вече няколко месеца по тоя въпрос а тва че веднъж се обади преди 6 м и не стана работата да зема да върна времето назад ли що :) още повече тогава Влади ми беше интересен а не 1.8т

Купо понеже очевидно е нечесно ако искаш като тръгваш ключовете да са ми на тавана :D:)

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е на неква писта бе Бърз виж до 160 кво стаа.

Шпеки дизелчето (1.9) с чип си е екстра пърпориш си и ти дава примерно 7 л смесено и ти дреме на д. то а ти мигаш на парцали тунинговаш изпарители ама не смееш да излезеш сега да понастъпиш че да не се окоти нещо и т.н

1.8т е ебати прехваления счупеняк що не кажеш къде отива разхода при 160 + на магистралата или на макс температурата да се посмеем задружно

Ами аз писах ама не помня къде. Като ходих до морето преди бургаската магистрала напълних и занулих средната скорост. Опитвах се да поддържам 170-190, ама средната ми скорост беше 150 след това. В Бургас напълних и ми даде 11,5 газ. Явно не си имал/карал 1.8Т и си мислиш, че много трудно се поддържат тия скорости.

Като я настъпвам пала свещичка преди тфа. Кога ще разбереш, че тфа са купчина ламарини и да се окоти нещо отивам до мазето на маслара и си ги кова. :):)

шпеки братле тебе специално те бъзикам вече няколко месеца по тоя въпрос а тва че веднъж се обади преди 6 м и не стана работата да зема да върна времето назад ли що :) още повече тогава Влади ми беше интересен а не 1.8т

ДОбре замервал ли си се с 3.0тди ?

С Влади и миналото и това лято се замервахме.

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали тва беше идеята ,ама не стана и когато видях, че си звънял ти се обадих по -късно след като бяхте пробвали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купо понеже очевидно е нечесно ако искаш като тръгваш ключовете да са ми на тавана :):)

Пак те е напекло яката, кво след автомата да не се поломи и климата, на иначе мноо здравото бНв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш едни 40 коня между двата двигателе не е никаква разлика. :):)

По-пъргаво е от АФН, но не е бегачка, освен ако не е на А3 или пипано.

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думите 150 коня на мотора и бегачка в едно изречение ме карат да се смея. Като скочим на 150 коня на колелата и можем пак да си говорим за бегачки.

Дано не чете някой от БМВ форума или от форума на Хонда, че ще ни се смеят момчетатакак спорим кой мотор под 150 коня е бегачка... Те хората си правят от над 5 години събори и показват коли от 80-те години дето сигурно едно ауди от нашия форум не може да им стъпи... и после продалжавай да говориш за 1.8Т газифицирано да ви се смеят.... големите бегачки :)

Редактирано от cLwNg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия големите бегачки само на писта могат да бъдат карани. Некакси не стават за ежедневни коли. А ние за това говорим все пак. А да не говорим големите бегачки колко дена в годината са в бокса и колко не. Винаги нещо чакат да дойде или тамън е дошло и друго се е счупило и пак чакат нещо да дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия големите бегачки само на писта могат да бъдат карани.

Аз под "ежедневна бегачка", разбирам нещо над 250коня+ 350нм+ и под 6 секунди до 100. 1.8Т е по-скоро в средата на гамата бензинови двигатели предлагани за А4 и А6, точно затова е и толкова популярен, защото е пъргава, но не поддържаш и не храниш 6 цилинъра, а само 4.

Като скочим на 150 коня на колелата
на Хонда това би било бая бързо, но на Ауди, което си тежи(a4, a6) тия 150 коня на колелата ще бъдат приятни и понавървяващи, но няма да е баш "бегачка". Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе, тея Бейнджинските творения (БМВ) нали бяха мноооо балансирани, нисък център на тежеста и супер яки и със задно, направени на писта и т.н... Що падат на пистата от А6? Хахаха хем тройката е доста по-лека.... Смях.

Едит: Сори за офтопика. Наистина 1.9 тди е добър за ежедневието. Не е голяма вървелка, но харчи малко и обслужването му е евтино. Който търси евтино - 1.9 тди, който иска вървеж - 1.8Т с чип.

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачките на ауди имат едно S или RS на решетката.На мерцедес имат амг,а бмв си имат М серии,алпина,опел си имат опц.Това са истински бегачки.Други модели на ауди със по-спортен дух и много добър вървеж са 2.0Т 200 коня,3.0тди 240кс,3.0 220кс,3.2фси,от дъртите 2.8 193 коня.Та колите,които караме са си малолитражки и 1.9тди и 1.8,1.8Т и така нататък.

А АФН има достатъчно динамика за да се кара нормално,а и като плюс е нисък разход другото са пълни глупости.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорех за достъпни Аудита, понеже често има теми от новаци, които питат какво да вземат - 1.9 тди или 1.8т и е хубаво веднъж за винаги нещата да се обобщят.

За Rs и баба знае :hilezh:

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета писанията на Shpeksi, явно страшно вървежна е тази комбинация "бензин + газ". Особено ако е в 1,8 Т и в А6 явно става нещо страшно, ма кво да кажем ние с "печките" :hilezh: Обаче искам да попитам........тоя звер повече върви или повече гори??? То сигурно и купето му е някакво много специално, може и от на А4 да е по-леко, че както яде "дизеловите кенефи".......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве кво значение има дали 1.9тди бие 1.8Т или обратното?1.8 е на кантар с АФН по вървеж,а 1.8Т бие с малко 1.9тди 130 коня.Ама кво значение има това?Нито едното е бегачка нито другото.Карайте си колите и им се радвайте няма смисъл от такива спорове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве кво значение има дали 1.9тди бие 1.8Т или обратното?1.8 е на кантар с АФН по вървеж,а 1.8Т бие с малко 1.9тди 130 коня.Ама кво значение има това?Нито едното е бегачка нито другото.Карайте си колите и им се радвайте няма смисъл от такива спорове.

Колега, я спретни едно определение за "бегачка", що е то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я спретни едно определение за "бегачка", що е то?

Кола със спортен дух и излъчване,която развива големи скорости за кратък интервал от време.Примерно rs6 прави 0-200 за около 13с.,а ако МТМ/ЕВОТЕХ за по-малко.Бегачка е и ауди S2 и така нататък.Най-бързите модели на различните марки са бегачки.Другото са тунингованите коли,които също могат да се съревновават с тях стига да са налети достатъчно пари.Ама да кажеш на кола,която прави 100-200км/ч за 20 секунди и повече бегачка или вървежна е смешно.

П.П http://www.youtube.com/watch?v=0aQy60E_Y20...feature=related ето за да ти стане по-ясна разликата между малолитражка и истинска бегачка.Кола,която като натиснеш газта и те залепя за седалката!

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола със спортен дух и излъчване,която развива големи скорости за кратък интервал от време.Примерно rs6 прави 0-200 за около 13с.,а ако МТМ/ЕВОТЕХ за по-малко.Бегачка е и ауди S2 и така нататък.Най-бързите модели на различните марки са бегачки.Другото са тунингованите коли,които също могат да се съревновават с тях стига да са налети достатъчно пари.Ама да кажеш на кола,която прави 100-200км/ч за 20 секунди и повече бегачка или вървежна е смешно.

П.П http://www.youtube.com/watch?v=0aQy60E_Y20...feature=related ето за да ти стане по-ясна разликата между малолитражка и истинска бегачка.Кола,която като натиснеш газта и те залепя за седалката!

За тебе и за мене RS6 е бегачка, обаче за чичо от село и една Лагуна 2-ка /примерно/ е бегачка, така, че трябва да има количествени критерии, но такива няма..........мен ако питаш това си е едно измислено "понятие"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачка=спортна кола.Друг е въпроса,че българина има някакво изкривено разбиране и си мисли,че голф гти,хонди по 120 коня,астри и някакви други коли по 100-150 коня са хипер вървежните.Просто в България основно се карат коли с малки мотори и под 102 коня заради данъка и така се създава илюзията,че кола 150 коня е бегачка.Ама нали са комплексирани и целта като карат е да минават другите коли,а не да стигнат безопасно и ей го на катастрофи и чудесии.Тоя кара 15 годишно ауди/мерц/бмв и се подиграва на някои с 5 годишно рено,че нямал пари и някакви такива изгъзици има.Тука нещата са много много изкривени,а хората са заблудени до неузнаваемост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и се подиграва на някои с 5 годишно рено,че нямал пари и някакви такива изгъзици има.Тука нещата са много много изкривени,а хората са заблудени до неузнаваемост.

Мдамм, толкова си е хубаво 5-годишно Рено...къде къде по-добре от някакви немски изгъзици. Бахти заблудения форум сме тука, трябва да се разпръснем по френските и...в краен случай италиански форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...