Jump to content

Сравнение на двиг. АУДИ-АСЕ и АЛФА РОМЕО- 144 к.с. TS


Recommended Posts

Как бе алфите са класика, дизайнът е супер. Ако не беше така, дизайнерът на 156 нямаше да го вземем сега в Ауди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно пък дизайна никак не ми харесва. Вътре с тези дълги скоростни лостове (като точилки), тези кръгли изпъкнали неща по таблото, като скоростомери, обортомери и т.н. Алфата и особено интериора, е последната кола, която може да ме впечатли с изящество. Тя даже ме отблъсква, камо ли да я нарека с хубав дизайн. Лично мнение!

Аз се изразих някак завоалирано, ти го каза най-добре, напълно те подкрепям :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи алфата за мене е кола с красив дизайн и безбожно неоправдано скъпа подръжка , за сметка на това пък е евтина втора ръка , верно е че уж вървели аз имам впечатление от 145 1.4 че хаби бензина само за другите незнам , обаче алфа и ауди изобщо не може да се сравняват аудито е няколко класи отгоре , а пък за возията нема такава дрънкалка много е зле , аз наскоро карах едно 166 2.4 дизел петак и ме изкефи как върви обаче след като се качвам от а4 на 166 и ми се стори че попридрънква незнам внушение ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземай Аудито, ти не си за Алфа! Като гледам с какви писания е пъна темата просто не искам да коментирам.Пак казвам АЛФАТА НЕ Е ЗА ВСЕКИ ДЖОБ И ВСЕКИ ЧОВЕК!!! Много от хората я гледат че е на цената на "Голф" и очакват същото от нея, нямам как да стане.Никой не иска да даде 300лв. за свещи 350лв за ламбда сонда 550лв за дебитомер, 250лв на носач и т.н. Всеки си прилага стратегията с която е поддържал голфа (всичко до 50лв.)и очаква алфата да остане стабилна.Или си правиш сметка да броиш по 1000лв. минимум на година за нея за да караш хубава кола и да останеш доволен от марката или по-добре не се захващай.

П.С. и аз ако си купя Allroad и ми се прецака окачването и ми сервират 2-3 бона за ремонт, няма да си позволя да ги дам и ще я карам счупена.Тва не означава че клата е гадна а че просо не е за мен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

бе лайици ама тва се зне от обща култура незнам някой да е доволен от бензинов двигател на алфа , според мене тва хаби бензина

Аз пък мога да ти кажа, че почти всички мотори на Алфа сравнение с тези на Ауди от същите години са в пъти по-технологични и по-пъргави, по-икономични. Просто не са такива идиотоустойчеви като немските. И тук като отидеш да сменяш свещи на туин спарка и като ти кажат оригиналните са 350лв, ама има много хубави на Бош 80лв комплекта ... и от там тръгва всичко... защото при италианките едно нещо като не се направи както трябва носи 10 проблема след себе си... А и си мисля, че двигателите на Алфите са най-силната страна на италианците която върви заедно със дизайна :bia:

П.С. един малко по-умен човек не би давал мнение за автомобил който никога не го е притежавал, а е слушал глупостите на сульо и пульо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз предлагам човек който никога не е отварял "високо технологичното" чудо, наречено двигател също да не е толкоз краен.

Мога да ти посоча толкова "високо технологични" ла*на които могат да се видят в двигателите им, че се чудиш кой идиот го измисли... не си мисли че в немските няма.. и там има, но нещата при алфа и фиат (защото 99% от моторите им са еднакви като блок), са излишно осложнени и "високо технологични", а както знаем колкото повече елемента има една система толкова е по-голяма вероятността да се прецака, заради дефект в някой от всичките елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Само като погледнеш и видиш по улиците как 20-25 годишните аудита изглеждат по-здрави и във форма от 10 годишни вафли и става ясна картинката! :bia::2gunsfiring_v1: иначе Убави коли са и талянките, ма докато са в автосалона и се снимаш с тях! :flipoff::bia:

Редактирано от dominator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...