Jump to content

195/65/15 с лети джанти.


Recommended Posts

Завъртя ми се в главата идея да си сложа за лятото гуми 195/65/R15 с лети джанти. По принцип колата е по книга с 175/70/14.

Може ли някой да ми каже дали мога да го направя без да си създам допълнителни проблеми?

Притесняват ме две неща

1. дали няма да си разбия предницата

2. няма ли да ми стане много тежълк волана (колата е без серво)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната кола беше без серво и я купих с лети джанти 195/50/15.На гладък път добре,но на дупки направо ми късаше ръцете.После ги смених с железни 14 нормален размер и стана мнооооого по-добре :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята кола пък не влизат 195/65/15 - просто опират. Незнам, може моята кола да е с някакво спортно окачване, ма факт...Не става...Така че по-добре да се пробва :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/55/15 е размера според мен. При 4 човека в колата и профил/60/задните гуми много качествено полират калниците. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На брат ми Аудито - Б3 е тамън 4-5 см по-ниско от моето Б3. Имат различни прижини. Той кара с 15", обаче 65 не можа да сложи (бях му намерил едни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лятото карам с 195/60/15 нямам никакви проблеми нито опира нито товари сервото...е като се натоварим повечко народ ми опира задната броня из гладките ни пътища но не и гумите в калниците :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги важен фактор амортисиори газови,маслени ,двоинодеиствашти,истарвали маи от това зависи 195 е скоростна гума и е желателно да е по ниска,но да не забравяме дупките на 60 за мен е наи добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз карам с 195/60 и почти няма проблеми...Но с 195/65 вече не става

Много Ви Благодаря за мненията най вероятно с размер 195/65/15 няма да стане. Ще ги пробвам на пролет ако стане ще пиша, ако не ще търся както ми пишете гуми 195/60/15 както ме съветвате.

И ако правилно съм рабрал да не се притеснявам за разбиването на предницата, кормилни рейки и т.н. порди по тежките гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И ако правилно съм рабрал да не се притеснявам за разбиването на предницата, кормилни рейки и т.н. порди по тежките гуми.

Сус, бре, келеш - това е Ауди, бе! :bia::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сус, бре, келеш - това е Ауди, бе!  :bia:  :unsure:

Не съм сигурен, че това е вярният тон на общуване с новорегистрирал се фен, ма ти си знаеш...

SATURN: Колегата искаше да каже: "Не, пич, няма да имаш проблеми... Карай си Аудито и си свиркай" :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този новорегистриран фен ми е колега и приятел...

Но във всеки друг случай си прав - и аз не обичам някой като захапе новорегистриран и почне да го заяжда. :unsure::bia:

Редактирано от Magnus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сус, бре, келеш - това е Ауди, бе!  :bia:  :bia:

AUDI, AUDI, ама си карам с една пачка от поне 800лв. на предният капак и на всяко друсване отхвърча по някоя десетолевка, а понякога и стотарка заминава.,.. :bia::unsure::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те точно затова не посмях това лято да ъпгрейдвам на А4(Ама па каква хубава дограма си имам на целия апартамент). Наште предници се оправят с по-поносими суми. А иначе аз карам със 195/65/15 с ляти джантета. При сам човек или двама няма проблеми, но при натоварена кола отзад опира. Следващите които ще купувам ще са 195/60 или 195/55 още не знам та ще изчакам някой да сложи и да чуя отзиви. Интересното е, че дойде от Немско с 205/50/15 и нямаше проблеми, ама ми опадаха пломбите и ги махнах. Не знам дали има значение, но моята е доста вдигната, не знам от какво, но вози твърдичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама па ми е кеф.....голеееем кеф....друга кола си е....старата Б3-ка о6те си я пазя, ама А4-ката е друго нещо.... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам снимка от книжката на Б3. Там пише за заводските размери на гумите. Аз купих колата с 15' 195х60 и нямам никакви грижи.

post-442-1136496740_thumb.jpg

post-442-1136496740_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Завъртя ми се в главата идея да си сложа за лятото гуми 195/65/R15 с лети джанти. По принцип колата е по книга с 175/70/14.

Може ли някой да ми каже дали мога да го направя без да си създам допълнителни проблеми?

Притесняват ме две неща

1. дали няма да си разбия предницата

2. няма ли да ми стане много тежълк волана (колата е без серво)

Пич кво да ти кажа: . аз имах една 90 ца куатро и смених доста размери докато уцелих точния а именно 195/60/15 но имах серво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...