Jump to content

Мнения за избор на нов автомобил


SANTA CRUZ CA

Recommended Posts

Здражеите колеги,докарах я дотам ,4е да се чудя каква кола да взема :) става дума за чисто нов автомобил закупен от съответния представител в БГ :)

Иска ми се новичка а6,ама мноо дебело ми се вижда за 2 ТДИ 140 кончета 74к и то без кожа и тн.

значи спирам се на три варианта ново ауди,хонда акорд или някав джип! Ако някои е по запознат с пазара на новите автомобили в бг нека даде мнение по вапроса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз нова кола не съм карал, ама 140к.с. на това голямо купе малко малко ми се виждат. Аз на твое място /с твойте пари де :) / бих си докарал от Германия една А6 2.7тди с всичките жадувани от теб екстри на 20-30хил км реални и то за доста по-малко пари. Но щом искаш нова от БГ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво имаш предвид под "запознат" с пазара? :) Цени ли имаш предвид,дилъри ли,конкретизирай ;) Също така "някакъв джип"-обширно понятие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

под запознат с пазара,интересно ми е при кои от вносителите условията са най-добри,тъй като ще взема колата на изплащане! И най-вече заслужава ли си да се купува от бг!

защато наистина не сам запознат ваобще с разните му там възможности при внос на такъв автомобил! А сумата като таван ми е 75к та таова е в общи линии!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за лизинг трябва да идеш при всеки вносител който те интересува за да видиш неговата лизингова схема,зависи за колко години,оскъпяване и т.н.До колкото знам Пежо дава хубав лизинг,но тук тази марка въобще не се споменава така,че...Audi4life спомена,че за по-малко пари може да си вземеш по-добра кола,но при плащане на куп :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 75 можеш да земеш туарег ако го минеш през фирма и си земеш ддс-то... 2.5 тди 174 коня - с ного добри екстри...

рекстън - или 2.7 цди или 2.9 дизел матора - ама 2.7 по-добре... там си за 55к без ддс с доста екстри...

лично за мен туарега е твоя избор - мен много ми харесва, но там ако нямаш как да си вземеш ддс - отиваш на 90к + :)

хонда акорда е доста по-евтина - там за 50к може да вземеш - като там почти всички екстри са включени

за лизинга - или ползваш лизинга на вносителя или има 1000 лизингови компании в бг - примерно интерлийз...

абе реши първо джип ли искаш, лимо ли искаш...

а тва дали си заслужава от бг... ми нова кола дали ше я земеш оттук или не - точно се тая...

Редактирано от spe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари си бих взел нещо на година-година и малко от Германия, което хем да ми харесва много, да ми дойде ефтино, да е достатъчно ново и все още да си има гаранция. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моя опит от преди година когато си търсех нова кола: За мен вариантите бяха (търсех си кола 30 - 40 000) Шкода октавия, Форд Фокус, VW и евентуално Ауди последните две отпаднаха много бързо защото с моята финансова възможност въобще не се вписвах :(. Във Форд условията не са лоши в Шкода въобще не са изгодни (според мойте критерий защото има куп др такси ). И накрая съвсем случаино си взех Пежо 307 1,6 HDI като условия по лизинга нямам забележки защото са със собствен лизинг и за 4г оскъпяването е точно 8.9% или както е в моя случай 3000лв. И повярвай ми няма др такси или уловки :)

Е това е което мога да споделя от опита си. ( забравих сега ауди е с нов вносител и може би с др условия )

Моят съвет е качи се един ден на колата си и се разходи до дилърите на избраните от теб марки и си събери брошури, прибери се вкъщи разгледай ги добре пресметни си възможносттите и реши коя те устройва наи много.

Е това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Toyota Land Cruiser струва около 80 кеш. Имат до колкото знам и добър лизинг. Туарег също е великолепна кола. За Хонда Акорд четох в последния Ауто Билд много хвалебствени слова.

Но все пак замисли се за едно великолепно Ауди на година, година и половина. От Германия мисля че би могъл да си купиш нещо наистина добро и на малко километри.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давай ми 20% от 84 000лв. и си тръгвай с колата,даже ще ти направя промоция да си вземеш част от ДДС-то.

http://www.mobile.bg/cgi-bin/printdet.cgi?...130692696888193

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако аз трябваше да избирам кола за тези пари , избора определено е туарег. защото колата е най - комфортна в тоя ценови диапазон, най - представителна, най - добра като динамика и не на последно място завидно добра на офроуд . . .

Редактирано от venko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако аз трябваше да избирам кола за тези пари , избора определено е туарег. защото колата е най - комфортна в тоя ценови диапазон, най - представителна, най - добра като динамика и не на последно място завидно добра на офроуд . . .

Абсолютно, ама не е в тоя диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата кола е най-хубавото нещо. Със съответната гаранция и така нататък. Имаш доста голям избор при новите модели за тези пари. Оттук нататък е въпрос на личен избор според любимите марки и модели. Но Wizi е прав, че ако се вземе малко употребяван автомобил, то наистина може да се вземе нещо вълшебно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей-йй--й!!! Я вземи погледни цените им!!!

128kW 174к.с. R5 TDI / V6 е точно 75051 с ДДС !!!!

Пропускаш, че се доплаща металика, климатроника, музиката, алармата и т.н. .....

Представяш ли си го това с климатик и ръчни скорости. Аз не мога ....

Не, че не го гледам на снимки само, ама темата е убаво мечтателна ....

Май Хондата е перфектната кола просто ....

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво имаш предвид под "запознат" с пазара? :rolleyes: Цени ли имаш предвид,дилъри ли,конкретизирай :flower: Също така "някакъв джип"-обширно понятие :birthday:

Пич запознат ли си със Сорентото на киа ? аз съм МОНИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще вмъкна само един малък неангажиращ коментар за предложениата на колегите. Рекстън- само влез в него и ще разбереш що за кошница е. Пластмаса навсякъде, скърца, материалите изумително евтини-приличат ми на претопени китайски играчки. После. Купуваш нов рекстън и на другата чудна сутрин си назад с 35-40% от това което си платил. Колеги има няколко тука които се занимават с продажба на автомобили 2-ра ръка и мисля ще подкрепят твърдението ми. Просто един път регистрираш ли го и забрави да го продадеш за повече от 65% от първоначалната му стойност. Двигателите- по лиценз на мерцедес-продават си старите разработки и технологии които никога не са влезли в производство(май някой от Мерцедес е решил че не са убави но може да се изкара кинта от продажбата на патента). Туарег-същата работа откъм интериор-изключително евтинджоски матриали. На външен вид го докарва. Един хубав двигател- 5.0 или колко там беше дизелче. И до тук спираме с хвалбите. Клати се като дърта гемия, управлението несигурно при висока (над 90 км/ч) скорост. Окачването не стига че клати ами и друса и то съм тествал този с активното окачване, за другото не ми се мисли) Малко напомня по возенето на новото Паджеро, ама го докарва на 70%. Хонда Акорд хич не ми звучи зле, корави машинки са а и прилично направени отвътре, прилични екстри за не много пари. За съжаление за около 70000лв не мога да ти препоръчам нищо от мерцедес което да отговаря на твоите потребности, освен може би Мерцедес-бенц B200CDI 140 hp със спортен пакет.

аз карам B180 109 коня и да ти кажа право колата е добра и двигателя е икономичен. За тези пари можеш да си вземеш и добро Ауди(което всъщност е и препоръката ми). И задължително да е куатро. Че да можеш да си джиткаш и през зимата на пълни обороти.

то май се получи доста дълго словоизлияние ама... какво да направя като ми е интересна темата и се сблъсквам всеки ден с такива въпроси.

Айде със здраве и успех с избора :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен с KickBull, за така наречените ''джипове''.съдружника ми кара туарег 2,5 tdi :rolleyes: сложи му чип и пак се тътри. моят избор е AUDI A4 2.0 TDI и AUDI A6 3.0 TDI QUATTRO,притежавам и двата автомобила и те съветвам за една 4-ка за 70к ще е кукла, моята я взех първата в бг от аутотехника за 63к.ако имаш кинти за нова купи си нова, виждъл съм кола на една година на която и се е случвало почти всичко лошо, няма нищо по-смазващо да яхнеш първо ти автомобила си, да си отлепиш найлоните и да я заредиш за сефте ;) дай боже всеки му.

п.п. има много добри лизингови схеми,по добре дай 20-30% от цената и си карай нова , от колкото 100% за по-стара, айде успех и не прави компромис, защото ще сменяш след година :)

Редактирано от sveto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите allroad-и свършиха ли? Някой 2004/2005 2-ра ръка ще ти дойде на добра цена с много повече екстри, от колкото да даваш за нова толкоз кинти. Ама ти си знайш де..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...