Jump to content

Cybershot vs. IXUS


Кой бихте взели  

51 гласа

  1. 1. ??? ????? ?????

    • ??????
      16
    • ??????
      30
    • ????? ??
      5


Recommended Posts

Пичове,

спрял съм се на следните два модела:

Sony DSC-P200/B http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...7&cat=42&f=3677

и

CANON IXUS 40

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...7&cat=42&f=3680

Аз лично съм се навил за Сони, но продавача в магазина ме разубеди и сега си седя в къщи и се чудя, щото още не мога да реша. Все пак съм по-навит за Сонито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Compare

Виж този линк,

Преимущества на Сони - нов модел, повече пиксели, избор на пропорцията (3:2, 4:3), оптика Carl Zeiss (не е никак маложано),незабелижимо по-дълъг (зоом) обектив, възможност за ръчнен фокус (при броят възможни стъпки, ползата почти никаква), по-голяма стойност на времето за максимално отворена бленда (минимална скорост), по голям дисплей.

Преимущества на Канон - по-голяма матрица (по-малко шум), по-широкоъгълен обектив, по-прецизен автофокус, по-голяма максимална скорост на затвора, и не на последно място по-евтина карта.

Само един съвет, не се подлъгвай по броят пиксели, това е последното, което да те интересува. Ползата от повече пиксели можеш да усетиш едва на разпечатки, по-големи от А4 (не АУДИ А4 :unsure:).

Истината е една, намери хора, който имат такива карти (Сони - мемори стик, Канон-Секюър диджитал) и пробвай да поснимаш и с двата в магазина. Виж колко бързо фокусират, насочвай ги към контрастни и плоски сцени и виж как се държат. После бягай в къщи на РС-то и гледай, който ти хареса как се е представил, него взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като фен на Сони гласувах за него. Все пак е 7 мпикса. Само за памет мемористикПро ще трябва са се ръснеш малко по-скъпо (включи я в общата цена на покупката). Канона сигурно е много добър, но е демодиран за тази цена. У нас само за това че е Канон цената се умножава по 2.

Иначе мнението ми е "на око" - не съм влизал в подробности. Виж все пак кое по ти пасва на габарит. Виж колко бързо реагират на включване и снимане. Това е за сега.

Ако искаш виж SONY- DSC-W5, на същото място е 540лв. Така ще ти останат пари за МНОГО памет с единствения недостатък че ще отидеш на 5мпикса (което силно се съмнявам че те притеснява). Препоръчвам ти го защото аз ползвам баба му SONY- DSC-W1 и съм доволен на 90% (което при моите изисквания и нужди е много). Там основната разлика е в дисплея 2.5инча и в употребата на обикновенни акумулатори (с които можеш да си напълниш джобовете винаги).

____________________

Ммм, редакция.

За размера на ЦЦДто , СОНИ има по-голямо а именно:

SONY 1/1.8 " (7.18 x 5.32 mm) CANON IXUS 1/2.5 "

На W5 основен недостатък е грамажа - 250 гр. с батерии. Аз го понасям.

И на трите вариото е (почти) неизползваемо освен при снимане на ярко слънце (светлосила 5.2) - важи за всички от този клас. Фиксираните стъпки на фокуса при СОНИ вършат ИДЕАЛНА работа .

Недостатъци: липса на ръчен бял баланс, малко по-агресивен алгоритъм за шумопочистване (не се изключва) който премахва част от финните детайли от равномерни повърхности (например трева и плат). Перфектно поведение на тъмно (например в дискотека - фиксиран фокус 3м, скорост на експониране 0.5с + светкавица = отлични снимки в пълна тъмнина) - ръчни скорости до 30". За съжаление само 2 бленди на ръчен режим.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сонито. Без алтернатива. Имал съм Иксус по служба, една колежка има Сони - прилика няма. За мен Канон са хубави фотоапарати, но Иксус е супер говно, честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSC-W5 e доста по-голям от Канона.... не знам дали се вписва в представите на колегата Хорхич.

Та, аз гласувах за Канон-а и ето защо:

- по-компактен

- паметта му е "без пари", разбирай 1гб за 50Евро (при мен де)

- оптиката му е върха, а да не говорим, че и Канон купиха Карл Цайс, така че...

- мегапикселите не са фактор определящ качеството на снимката - по-важно за мен е матрицата и тук отново имаме победител.

- с тази алуминиева кутийка е просто едно бижу!!!

... ако трябва да избирам м/у двата и взема Сонито ще е само заради по-големия дисплей, в случай че толкова държа на него.

Да знаеш, че ще следя темата с интерес и ако видя, че прекалено много хора гласуват за Сонито ще редактирам анкетата и броя на гласувалите :unsure:

Magnus, предвид острите ти исказвания към Иксус, тук и не само, да те попитам: да не визираш онзи служебния, който каза, че не му работил ауто-фокуса и нещо не бил на ред? :) Аз си ползвам моя Иксус 30 от авгус месец насам и честно да ти кажа не съм видял до момента лоша снимка от него, а още малко и ще направя 2000 снимки с него. Ако искате доказателства само казвате и цяла вечер ще upload-вам като гламав само и само да покажа, че не е редно да се говори така за един ИКСУС!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ЕЙЙЙ!

Кога 1/2.5 инча е по-голямо от 1/1.8 ?

------------------------------------

МемориСтикПро в момента струва 512Мб = 60$, а 1Гб = 94$ с ДДС в РЕСЕТ на Раковска.

------------------------------------

И реалният състезател срещу Сони Р200 е Канон Иксус 700 от 870 лв. Пак според ДПревю сайта.

ЦЕНА

СРАВНЕНИЕ

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Magnus, предвид острите ти исказвания към Иксус, тук и не само, да те попитам: да не визираш онзи служебния, който каза, че не му работил ауто-фокуса и нещо не бил на ред?  :puke:

Онзи Wiziрам, що? А, и не само него - и още един, дето го купихме, за да сменим един вече окончателно преебан. Просто доплатихме и го взехме. Ами, същия шайт - докато снима, снима екстра. Ама като спре... :puke:

За ДРИСКУС ще говоря както желая. Иксус е пръдня. Скъпа при това. А така!... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уупс, нещо съм се о..кал с матриците :unsure: , сори, моя грешка. За сметка на това, съм забравил да кажа, че оптиката на Канон, е по-светла в дългата си част, от тази на Сонито.

Я сподели, какви парици си заделил за целта, да се поогледаме, за друго решение.

А и картата на снимката на Канона е Компакт Флаш, а не СД. Да не се подведеш.

А и да те питам, компактен или по ДСЛР-тип предпочиташ?

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Canon-а рулира, а това че каквото хване магнус-а се разваля е друг върпос, и к*р да хване ще изсъхне :puke::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уизи, може ли да качиш някоя снимка от Иксуса.

Иначе, аз вече имам една тупалка (Практика Луксмедия), ама с нея няма да ме пуснат в самолета - мога да укрия сумалийски бежанец :puke: Навремето я взех само заради баща ми, щото е архитект и обича да снима от далече та исках да има гоУем зуум.

Сега просто си търся нещо по-елегантно, лесно за работа и да вади качествени снимки. (и да е здраво разбира се) Да я нося по партита и т.н. Бях се насочил към онова супер-малко Сони, ама ми се стори много педалско, а и тая цена :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Канон....

Лично аз съм много доволен, пък и скъпата памет на Сони-то не е за пренебрегване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ЕЙЙЙ!

Кога 1/2.5 инча е по-голямо от 1/1.8 ?

------------------------------------

МемориСтикПро в момента струва 512Мб = 60$, а 1Гб = 94$ с ДДС в РЕСЕТ на Раковска.

------------------------------------

И реалният състезател срещу  Сони Р200 е Канон Иксус 700 от 870 лв. Пак според ДПревю сайта.

ЦЕНА

СРАВНЕНИЕ

Като че ли цветовете при сонито са малко по-ярки (неестествено ярки).

П.С: Тук бих искал да отбележа, че на военната комисия ме изкараха далтонист :puke::box::) Така, че който и апарат да взема май е все тая.

А този надпис под снимките какво означава: Noise, std dev: 4.1 (standart deviation????) Aко да - тази стойност на отклонение какво означава (добра, лоша....)

Няма да бързам, ще събирам инфо до събота. Заделил съм пари колкото да си взема сонито и една 128мб карта. Това е макса ми за сега - по нататък ще мисля за по-яка карта. В магазина пича ми каза, че имало разлика и в снимането на филмчета (пак нищо не разбрах, ама беше в полза на Канона)

Между другото, каква е оптиката на Канон (Уизи каза че е Карл Цайс, ама май на този не е)

Благодаря много на всички за съветите, за пореден път се убеждавам, че тук винаги мога да намеря съвет, независимо за каква тема. АудиКлуб :unsure::D:puke:

Редактирано от Horch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

канона- снимка с светкавица:

post-1067-1138225592_thumb.jpg

снимка на открито без светкавица

post-1067-1138225676_thumb.jpg

Апарата определено не е с най-добрия фокус защото е много тънък но цветовете му са отлични, и при изпечатване стават отлични снимки а не някакви мазньочи

post-1067-1138225592_thumb.jpg

post-1067-1138225676_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този надпис под снимките какво означава: Noise, std dev: 4.1 (standart deviation????) Aко да - тази стойност на отклонение какво означава (добра, лоша....)

Дадох ти линка за да видиш с кое се сравнява Р200. Прочети внимателно какво са написали и не се заглеждай толкова по снимките (ако не им разбираш). Извода е че Р200 е много близък (до припокриване) с иксус 500. Иначе иксус 40 страда от силни "пурпурни ръбове" при контрасно осветление и разфокусира образа по краищата. Мисля че предимството му при клипове е че снима 60 кадъра в секунда което сигурно става за спортни снимки и каданс. Един + за Канона е да прави 4 кадъра в секунда без ограничение на броя, Сонито може само 1 кадър/сек и то макс 5бр. Мноу ценна функция ако го ползваш за фотофиниш. Във всеки случай съпоставка между Р200 и Иксус 40 е невъзможна. Сонито е по-висок клас.

Все пак прочети внимателно ревютата и на двата апарата за да добиеш представа.

А това за std dev е за да видиш че шума при Сони и Канон е прибл.еднакъв при 400АСА (4.1 с/у 3.9). Отдолу ясно е написано че и двата 7мпикс апарата се държат много по-добре от много 5мпикса при същите условия. При 200АСА Сонито има малко по-малък шум от Канона.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony ако не е Cyber-shot DSC-N1 или DSC-R1 (дето не ме оставя да спя 3та нощ) - грам не ми го хвали!!! За всички останали модели си имат конкуренция от Canon и от части Nikon! Просто тези два модела са им един път, признавам.

Марките са NIKON и CANON!!!!! Тъй като Nikon нямат достатъчно богата гама от малки компактни апарати, какво остава като избор???? CANON!!!

Horch, обектива на IXUS 40 си е Canon. Те за разлика от Сони нямат нужда да събират вода от два кладенеца - ние теника, Цайс оптика. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре да си ги мериме . . . :)

Хора, не ме разбирайте погрешно. Канона е хубаво нещо но в България цената му е по 1.5 до 2 при еднакви параметри с конкуренцията (виж dpreview.com) защото у нас едно си баба знае едно си бае...(виж резултата от гласуването). Канон 40 в Щатите е 300$ - у нас е 500. Мамка им :unsure:

И така се сдобиваш със Сони. Не съм разочарован изобщо. Покрай мен Сони си купиха още четирима мои приятели (много съм убедителен). Също и LordOfTheRings. Той още не е попаднал на темата ама ще го сезирам и ще ви каже той... :P

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи какви пари си готов да похарчиш...

Виж и това Link

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че този клас апарати не се различават съществено :) Макар и аз да съм почитател на Sony-то, ще постна и малко снимки, направени с Pentax... Нямам такива на Canon за точно сравнение :unsure:

Направени със Sony DSC-P9 при резолюция 1280 х 960 и fine качество при минимална компресия:

0023py.jpg

076small2fh.jpg

copyofdsc043151yh.jpg

copyofdsc042696tt.jpg

082s4hf.jpg

Направени с Pentax Optio S55 при резолюция 1024 х 768 отново при най-високо качество:

copyofimgp04200yq.jpg

copyof2210051614kp.jpg

copyof2210051742di.jpg

copyofimgp04087tl.jpg

copyof2210051656ht.jpg

Редактирано от RSQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...