Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Sc00by, доколкото мога да съдя от аватара ти - твоята кола е произведена преди 2005г ( с малката решетка ) и със сигурност няма ДПФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите коли DPF имат ли ? 

След 2008г./фейса/ 1.9 TDI и 2.0 TDI имат DPF.Като дадеш на контакт иконата за филтъра ти излиза,ако си с DPF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2008г./фейса/ 1.9 TDI и 2.0 TDI имат DPF.Като дадеш на контакт иконата за филтъра ти излиза,ако си с DPF.

Частично вярно. Зависи за кой пазар е колата. Ако е за немския е от по-рано!

Но Sc00by няма със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, как най-лесно се разбира какво е нивото на оборудване?

Редактирано от Andy3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, как най-лесно се разбира какво е нивото на оборудване?

  • Attraction: базисният модел
  • Ambition: спортна версия със спортен волан, с 16 мм по-ниско шаси, спортни седалки, широки гуми, алуминиеви джанти с дизайн с шест спици и др.
  • Ambiente: комфортна версия с темпомат, допълнителни жабки и чекмеджета, алуминиеви джанти с дизайн с десет спици и др.
  • S line: спортна версия с ексклузивни екстри и цветове

Това са базовите неща. 100 % има и други :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Attraction: базисният модел
  • Ambition: спортна версия със спортен волан, с 16 мм по-ниско шаси, спортни седалки, широки гуми, алуминиеви джанти с дизайн с шест спици и др.
  • Ambiente: комфортна версия с темпомат, допълнителни жабки и чекмеджета, алуминиеви джанти с дизайн с десет спици и др.
  • S line: спортна версия с ексклузивни екстри и цветове

Това са базовите неща. 100 % има и други :).

 

И тука ще се коригираме ;) S-line е отделен пакет и то в 2 разновидности - външен и вътрешен. Колата може да е например Ambition, но с вътрешен S-line. S-line (външен пакет) е и с най-ниското окачване. Писал съм подробности за окачванията назад в темата. Но ми се чини, че човекът пита всъщност как да разбере дадена кола с какво оборудване е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тука ще се коригираме ;) S-line е отделен пакет и то в 2 разновидности - външен и вътрешен. Колата може да е например Ambition, но с вътрешен S-line. S-line (външен пакет) е и с най-ниското окачване. Писал съм подробности за окачванията назад в темата. Но ми се чини, че човекът пита всъщност как да разбере дадена кола с какво оборудване е....

Да. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ми говори. Има външен S-line, който включва и друго окачване, има и вътрешен S-line, който включва само визуални джинджифилки и емблеми. Двата са независими един от друг! Често когато и двата са на лице ги водят "2 x S-line". Ако S-line plus е синоним на това - тогава да, има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коя година питате? Мисля, че данъците за 2014-та година се актуализират от Март нататък. :gruebel:

 

Точно за 2014 г. А и сега уж няма как да минеш ГТП без платен годишен данък. Хипотетично, ако утре ми изтичаше ГТП и не мога да си платя год. данък, какво правим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често когато и двата са на лице ги водят "2 x S-line". Ако S-line plus е синоним на това - тогава да, има :)

Определено има.При А4,пакета S-line Plus включва-интериор,екстериор,окачване и спирачна система. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно относно променената спирачна система при А4 sline, сефте чувам подобно нещо!?

Точно за 2014 г. А и сега уж няма как да минеш ГТП без платен годишен данък. Хипотетично, ако утре ми изтичаше ГТП и не мога да си платя год. данък, какво правим?

Ако си мислисш, че навсякъде по ГТП пунктовете ти е нужен платен данък се заблуждаваш сериозно, но това е друга тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно относно променената спирачна система при А4 sline, сефте чувам подобно нещо!?

Примерно-диска е 312 мм. срещу 288 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно намирам логиката след като от Sline пакетите не зависи мощноста на автомобила. Подсилени спирачки обикновено се слагат на по-голям обем мотор или по-тежко купе (Quattro). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, официално Ви каня в новата тема за 8Р и 8РА: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=156597

 

Извадих някой неща като по-важни, но съм пропуснал и много други, разчитам на Вас да допълните. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за 2014 г. А и сега уж няма как да минеш ГТП без платен годишен данък. Хипотетично, ако утре ми изтичаше ГТП и не мога да си платя год. данък, какво правим?

 

Минаваш с фактурата за платен данък от миналата година. Дори не ти е нужна и квитанция. Когато вкарат всички документи на колата от ГТП пункта, който е свързан с НАП, му показва дали има платен валиден данък. Ако нямаш, просто не допуска колата напред в системата. А и колегата е прав, пунктовете не са изрядни..... Мислиш ли,че ладата ми може да покрие изискванията за вредни емисии? :hilezh: Като я закачат отива в космически стойности, но винаги минавам след това в нормата :stupid:

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно намирам логиката след като от Sline пакетите не зависи мощноста на автомобила. Подсилени спирачки обикновено се слагат на по-голям обем мотор или по-тежко купе (Quattro). 

 

И аз върху това се замислих.... липсва логика относно спирачките.

Което ме навява на въпрос - къде може да се погледне кой двигател с какъв размер спирачки/дискове е фабрично? Все още не съм попадал на подобна информация, а би било полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тука ще се коригираме ;) S-line е отделен пакет и то в 2 разновидности - външен и вътрешен. Колата може да е например Ambition, но с вътрешен S-line. S-line (външен пакет) е и с най-ниското окачване. Писал съм подробности за окачванията назад в темата. Но ми се чини, че човекът пита всъщност как да разбере дадена кола с какво оборудване е....

Ами коригирайте се с Wikipedia ;). Забравих да спомена, че от там съм взел инфото. Не знам какво точно пита човека, но на мен това ми беше напълно достатъчно да разбера, че моята е Ambition.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четеш грешната (непълната) уикипедия, за това ;) Информацията е вярна, но непълна :)

И по какво разбра, че твоята е Ambiente тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!
 

Да принципно не чета Българската версия за нищо, но точно по този случай тези неща там бяха описани по-подредено ако мога така да се изразя. Изчел съм и английската естествено.

А за моята. Три лъчев волан, спортни седалки, спортно окачване и фабрични джанти 17-ки това бяха първоначалните признаци които ми дадоха някаква насока за нивото на оборудване.

Разбира се не споря, че не си прав за това което казваш. Затова и написах в коментара си, че сигурно има още много признаци по които да се познае, но мисля, че за първо впечатление тези неща са достатъчни.

Упс глупава печатна грешка. Имах предвид Ambition не Ambiente :).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да се похваля с една новина :D. Като взех колата,  губеше антифриз, изолирахме водата от ЕГР охладителя и колата вече не пуши, не губи антифриз, пали лесно и бързо след дълъг престой. Прегледах темата на колегата @Tsvetkov83 :zustimm:  и видях номера на главите които се пукат (BKD V125 V130 V320 V330), моята започва с V3, но не е нито 320 нито 330. Гууд нюз фор ми :D Следва чип.  :dance: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...