Jump to content

Претапициране на кори и освежаване на махагонови апликации


Recommended Posts

Погледнете аз как ги лекувах преди години - camera112.jpg

Tова е оригиналния плат, както се вижда огромните фуги са излекувани въпреки липсата на дунапрена.

И едно въпросче по темата, някой пробвал ли е водно и после полиране на оригиналните магагони? Дали може да има проблем с дебелината на лака или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Част от работата по предните кори и освежаване на пластмасите :)

4050094378614af5.jpg9d2699f734bdfd8b.jpg864ed202b3c70631.jpg

Това е след корекцията на мръсно белият кант  :hilezh: Не съм изчистил остатъчния силикон с каучука :rolleyes:

9a6d478b79b59470.jpg5a49ebd8793e1efa.jpgb2773e8dc0359499.jpg

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как постигна резултата без обкантването (както преди това) ?

На предните врати стана чудно без обкантване,просто толкова перфектно си пасна дебелината на кожата (3мм),че направо не ми се слиза от колата.

Сега съм свалил обкантването и на задните и май ще си ги оставя така,ще зачистя силиконовото лепило хубаво с каучукова гумичка.

Проводника не е най-добрата идея за кант,особенно залепен със силиконовото лепило.Прекалено гладка повърхност и недостатъчно залепване на силикона.

Общо взето е това,всичко е претапицирано и мислим за салона вече :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Лепилото аз предпочетох да е Хелметекс.

И от както са направени до сега не е мръднало нищо в тия жеги,няма и да мръдне предполагам :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От преди малко :hilezh:

Не мога да си намеря здрави и запазени колонки,та се хванах да си ги оправям.

Имах останала кожа от корите та успях да направя преди малко едната колонка,но ми свърши лепилцето и не остана за втората :hilezh:

894f22e9e1f48272.jpg0dcec9aa8a69409d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

 Ето това  успях да направя аз. Благодаря на всички които са писали в тази тема! Без вашите съвети и снимков матерял нямаше да успея :flehan:    :bia:

post-81215-0-36059600-1389381845_thumb.j

post-81215-0-99394800-1389382006_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега Chefich незнам кой си и от къде си.но си царя на царете....много "про" тапицери могат само да ти завиждат....Евала !!! :flehan: :flehan: :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И  аз съм за как го надул със нещо и таз червена канта , ако не е тайна какво слагаш да се издуе кожата

Редактирано от MMA_BS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Благодаря  

Ivo_Dinkov

 и 

xtream

 

И  аз съм за как го надул със нещо и таз червена канта , ако не е тайна какво слагаш да се издуе кожата

     Това под кожата е месцето на говедото колега ;) Шегувам се разбира се , става въпрос за 2см. дунапрен. С него се работи доста трудно естествено, защото е прекалено дебел. Имах кожа само с подплата към която трябваше да сложа подплънка , и тръгнах към магазина където имаше най-малко 2см дунапрен (щях да взема 1см ако имаше и щеше да е по добрия вариант). Това беше и първата ми грешка , но МЕРАК , много ме сърбяха ръцете. Както и да е колегите са описали как се свалят корите няма да повтарям , махнах стария плат и по него разкроих кожата като отпуснах по 1см във всички краища. Залепих изрязаното парче кожа върху дунапрена и след като изсъхна изрязах и него. Тук особеното е ,че вземах и 1мм от кожата за да е всичко на равно. След това занулих дунапрена към кожата (изрязах долния ръб по диагонал) за да успея да я изпъна и вкарам в канала на кората. Докато лепилото съхне изчистих кората (ВНИМАНИЕ!!! тази процедура е адски неприятна и може да изкара нервичките на някои хора). Понеже по едно време вече не бях на себе си от търкане взех разредител. С него става бързо и лесно , но много трябва да се внимава да не покапете върху здравата част на кората

    До тук с подготовката. Започваме да подпъхваме кожата с дунапрена под лайсната в горната част на кората. Без лепило, материяла е толкова дебел, че едва влиза и ако трябваше да използвам и лепило само щях да изцапам навсякъде. При подпъхването използвах малка шпатулка , като много внимавах да не прокъсам кожата. След това пръскаме здраво с лепило между кората и дунапрена и започваме да лепим като изпъваме хубаво кожата надолу. Все още не подпъхвайте в улея , изчакайте лепилото да изсъхне. За въпросния улей използвах горещ силикон, защото исках кожата да е изпъната а тапицерското лепило съхне бавно и щях да стоя като идиот с шпакла в ръка да го чакам. Оше веднъж изпъваме и издърпваме кожата надолу към улея , нанасяме горещ силикон и веднага притискаме със шпатулката , като се стремим да подпъхнем външния край възможно най долу. Скоро ще има и снимки ако на някой не му е ясно.Канта е напълно обикновен аудио кабел който дори не е залепен а само е натикан много навътре в улея (опитах се след това да го махна без отверка НЕ СТАВА!) НЕ се притеснявайте НЯМА да падне ако сте направили всичко плътно както се получи при мен. Идва момента с изрязването на кожата за ръкохватката. Тук обърнете особено внимание на старата тапицерия която сте свалили. Там в единия край са оставили езиче което се издърпва и се залепя на задната част на кората!!! Това е важно защото дръжката се подпъхва назад и може да набере кожата и да изгелжда неравномерно дебело накрая. Целта на това езиче е да изпъне кожаъа още преди да монтирате  ръкохватката за да може тя да влезе хем по лесно хем да изглежда добре. Хайде стига толкова , че трябва да ги монтирам днес. Ще отговоря на всякакви въпроси и ще кача снимки ако някой иска да види  и разбере повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-81215-0-31502800-1389464934_thumb.j Това са нужните материали и инструменти 

post-81215-0-43498100-1389465092_thumb.j Кожата залепена за дунапрена (това парче се накъса при подпъхването под лайсната) 

post-81215-0-63478400-1389465271_thumb.j Това е езичето за което споменах по рано

post-81215-0-64788100-1389465417_thumb.j Кабелът който играе ролята на кант-двоен за да може да влезе дълбоко

post-81215-0-21162100-1389465538_thumb.j Тук се опитвам да покажа как режа долния ъгъл на дунапрена за да влезе в улея на кората 

 

  Надявам се да съм полезен с тази информация ;) Очаквайте скоро-премеждия със седлаките 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да допълня колегата, защото и аз минах по този път преди 3 години. Чистенето на разложения дунапрен е много гадна работа. Аз открих нещо много интересно - този разложен червеникав дунапрен се почиства лесно със спирт, син от железарията, разтваря се дунапрена, колкото и невероятно да звучи, просто се измива с парцал, обилно напоен. Остана само старото лепило, с което дунапрена е бил залепен към кората. Нямаше да ми пречи. Не го махнах, защото с коресилин не се разтваря, а нямах други разредители. Старото лепило е явно подобно на това с което аз лепих кожата - полихлоропреново, в кутия 1л. Лепило за кожа, гума и др. такива. Мазах върху него с четка, след това намазах и кожата, спокойно без да се бърза. Препоръката е намазаните детайли да се залепят след 15-20 минути. Залепва се и умира. Аз не съм слагал дунапрен под кожата, това доста ме улесни. С найлонов пистолет избягвам да лепя, защото в горещо време найлона има склонност да омеква, наричат го горещ силикон, но това е найлон. А също запълних фугата с кабел от телефон, кръгъл, от старите кабели, пасна идеално. Въпреки че заклинва в канала, аз сложих в канала малко прозрачен силикон, точно силикон от шпула. Залепна идеално и нищо не се вижда. Стана професионално. Три години вече нямам проблеми с кожата, нищо не е мръднало. Надявам се да съм помогнал на тези, които ще предприемат това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то хубаво, ама това дето го има по магазините, дали е ацетон, кой да ти каже. Скоро си купувах разредител МРТ, стоеше като от два компонента, неразтворими един във друг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги и аз се захванах да си претапицирам корите на а4 б5,пробвах различни варианти,но не става без да се клъцне.споделете мнение относно корите на а4 б5.че много ме дразни тая цепка дет се прави.пробвах и с дунапрен,но пак не става или аз не моя се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги а при по-новия модел кори на Б4 как стоят нещата?Понеже там ръкохватката стои върху плата тя дали се сваля?Ако някой пусне и снимчици ще съм много благодарен :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...