Jump to content

Претапициране на кори и освежаване на махагонови апликации


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

http://miolagrup.com...etay.asp?id=241

DUNLOP k76 или всякакво друго тапицерско лепило, от специализираните магазини

Редактирано от bonecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен вече 2 години с лепило "хелмевект" не е мръднало и колата ми стои постоянно на слънце :zustimm:. Освен корите съм лепил разни неща в багажника, те също не дават признаци на разлепяне. Като за 8 лева кутията съм напълно доволен от резултата :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом държи при теб явно няма проблем да се ползва от колеги :zustimm: Аз лепих с лепило за тавани за всеки случай, и по препоръки на много близък приятел тапицер (от когото взех лепилото всъщност).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,

Аз да добавя няколко неща и аз. Преди няколко месеца един мой колега си претапицира БМВ-то изцяло - врати, таван и седалки. Стана бонбон. Навих се и аз, но поради зимата реших да поизчакам малко. Преди няколко дни докато се возехме ходих из горубляне, че си търсех втулка за новото воланче (което явно няма да ми стане) и пичовете от авто интериор за да го направят перфектен. Който не ги е чувал - правят чудеса. Та се заговорихме за претапициране и те споделиха, че наблизо имало тапицер който правел тия неща, но не продава материали. При въпроса от къде мога да си купя хубав плат и лепило те ми обясниха за въпросния магазин към Панчарево. Намира се в двора на хотел Галант - срещу газстанцията, малко преди паркинга на плажа с басейна. Държи го един грък. Има над 100 вида платове сигурно - за тавани, за врати за какво ли не. Метъра плат струва 13,60 (поне този който аз си взех. Задължително ако правите кори или таван си вземайте плат с дунапрен и хастар отдолу). Харесах си плат, харесах си цвят, одрязаха ми го, купих си лепило (лепилото е тапицерско - специално. Цяла България взима оттам - в кутии подобни на тези за акрилни бои) и си тръгнах щастлив за вкъщи. Държа да отбележа, че моя колега си прави БМВ-то с лепило "Момент", но както и други колеги казаха бере се ядове с него. Тапицерското лепило издържа на специални условия като висока температура и еластичност и е много по-препоръчително. Там в този магазин го има в изобилие - 13 лева стува литъра. На вас ви трябва около 500-600 грама. Има разфасовки от 500 мл и 1 л - аз ви препоръчвам да си вземете литър, че не се знае колко ще ви трябва - по-добре да остане :gruebel:. И така от вчера се захванахме с колегата да претапицираме вратите. Аз карам А4 Б5 модела, в случай, че се запитате. Свалихме първо кората на задната лява врата - първо там да пробваме. Всичко беше добре до момента в който свалихме изолацията на вратата отвътре и видяхме как е захваната пластмасата - фабрично занитена с разтопена пластмаса - ЧЕСТИТО! Няма сваляне - или има, но после няма слагане. Бях много разочарован и почти готов да се откажа. След което ми хрумна идеята, че можем да се опитаме да го направим без да я сваляме. Дръпнах стария плат, след което около 1 час се стърже стария дунапрен и лепило, хубаво се почиства, намазва се с въпросното лепило почистеното място внимателно (аз ползвах четка за боядисване) и се намазва изрязания предварително по шаблон (използва се старото парче) плат. Винаги изрязвайте плата с поне 2 пръста аванс от всяка страна задължително! Остава се 10-тина минути да поизсъхме - като го пипате с ръка не трябва да лепне на пръстите. Слагате равномерно лепило и не прекалявайте. Недейте да слепвате ПРЕДИ да е поизсъхнало лепилото така че да не лепне на пръстите, защото иначе няма да захване. След това постепенно и много внимателно мм по мм се прилепва и изпъва така че да няма гънки. Накрая се доизрязва по контура след като сте прилепнали по-голямата част и знаете колко още точно ще ви трябва. Най - гадния момент е, че накрая започвате да подпъхвате с тънък, но не остър предмет под пластмасата, тъй като, както казах вече, тя не се сваля от кората поради фабрично занитяване с разтопена пластмаса.

Работата е много черна, пипкава и изнервяща, но резултата е повече от задоволителен - изглежда все едно сте я взели от магазина току що. На мен ми отне около 3-4 часа на кора. Утре ще кача снимки да покажа как е станало, тъй като до преди малко, буквално, си играхме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да добавя само, че пластмасите могат и да се свалят въпреки спойките, просто после захващането ще е малко по-друго :hilezh:

Как става?

И аз имам интерес към този магазин за платове и кожи.

Има ли телефон или интернет адрес?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана го мажа с една тубичка на silver за кожени якета. Държи месец-два.

За магазина мога да дам само адрес:

София, Панчарево,

бул. "Самоковско шосе" 122а

в двора на хотел Галант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
  • 5 weeks later...

Моите поздравления на колегата за работата по интериора на купето. Ако някой се е зарибил и желае да повтори процедурата - подарявам му в миг две кори от вратите на купе, за да си експериментира на тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратите са станали убийствено ЯКИ ,но не ме кефи вътре врътките на парното и уредите понеже седи по-черно от останалата част от таблото <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Малко от днешния ден от работата по корите на Б3-ката :zustimm:

9bd2b4fd0ae2628e.jpg8167e12c0bfd5bf5.jpg33f90be0b123794d.jpg

И тук вече сме в почти завършен вид,като за финал остана да се сложат кантовете в каналчетата и да получи завършен вид :zustimm:

c9d692829fc0a327.jpg3a4e0048bf9c3da5.jpga613b481561a00a4.jpg2409d287a17f7d48.jpg

За момента е това ;) Работата по претапицирането продължава :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкуствената кожа не е повече от 20лв метъра,за най-изчанчените модели.В момента дори гледам в един сайт са пуснали няколко естествени кожи на цени 20-25лв.

Има няколко добри предложения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните кори са готови вече.Обкантени са със силиконов проводник,мръсно бяло едно такова  :hilezh:

За момента остават така,обмислям некав вариант за смяна,нооо нека ми писне първо.

Пък и кажете бива ли не бива ли да знам дали да го сменям :rolleyes:

51ab61e067c23218.jpg0ea442ab69ddb0df.jpgde58c6d9fe387d8e.jpg

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло седи добре,ако не издребяваме,но аз издребнявам и ще го сменям с по-дебел и черен.

Просто няма как да се получи перфектно,като оригнал със светло обкантване,без да личат тук там някой бъгчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...