Jump to content

А4 Смяна на турбото от К03 на К03С или К04


Recommended Posts

разлика в кой звук? При мен има разлика в звука от турбината, щото тази К04 която ползвам е с по-голям inducer и м/у дебитомера и турбината не съм със заводското гофре, ами с по-голям силиконов хобот, който е и по-шумен. Другото от което идва шума е че сток турбината ми работеше (както се вижда по-горе) с пик 0.7бара и след това слиза до 0.5, че и под 0.5, докъто сега и се завива свят да помпа на 1.3, та от там идва още шум. След турбината свалихме катализатора и пуснахме нераждавейка даунпайп на 70мм (благодараиа на Драго от extreme tuning за перфектанта изработка). Заводксата изпускателна система която беше 1х55мм и след това 2х45мм беше сменена с oettinger, който е 1х70 и преди средното преминава в 2х60мм (за нея блаодаря на Ники от Prospeed). Една идея е по-шумен от стоковата изпускателна система, с малко по-плътен звук на празен ход и при натоварване.

Това е по отношение на шума. Иначе за "тънката" работа по софтуера на колата огромни благодарности на Тони (kelesha1) от TST, за търпението и упоритостта да направи каквото може с колата, макар изходните условия да бяха доста понасрани от бензина (тука няма да благодаря на бензиностанцията, нито ще спомена коя е била веригата). За да придобиете представа за каква упоритост и търпение говоря, ще спомена само факта че Тони се занимава с колата сигурно повече от 6-7 часа и успя да направи 100-тина км преход на диното, ако някой смята че е много лесно, да си помисли пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да за жалост :smile-l: точно аз трябваше да разбера колко добре върви :hilezh: Определено добре вървиш сега нищо общо с преди

Подминава те с един калник, една кола или един автовоз ?

разлика в кой звук? При мен има разлика в звука от турбината, щото тази К04 която ползвам е с по-голям inducer и м/у дебитомера и турбината не съм със заводското гофре, ами с по-голям силиконов хобот, който е и по-шумен. Другото от което идва шума е че сток турбината ми работеше (както се вижда по-горе) с пик 0.7бара и след това слиза до 0.5, че и под 0.5, докъто сега и се завива свят да помпа на 1.3, та от там идва още шум. След турбината свалихме катализатора и пуснахме нераждавейка даунпайп на 70мм (благодараиа на Драго от extreme tuning за перфектанта изработка). Заводксата изпускателна система която беше 1х55мм и след това 2х45мм беше сменена с oettinger, който е 1х70 и преди средното преминава в 2х60мм (за нея блаодаря на Ники от Prospeed). Една идея е по-шумен от стоковата изпускателна система, с малко по-плътен звук на празен ход и при натоварване.

Това е по отношение на шума. Иначе за "тънката" работа по софтуера на колата огромни благодарности на Тони (kelesha1) от TST, за търпението и упоритостта да направи каквото може с колата, макар изходните условия да бяха доста понасрани от бензина (тука няма да благодаря на бензиностанцията, нито ще спомена коя е била веригата). За да придобиете представа за каква упоритост и търпение говоря, ще спомена само факта че Тони се занимава с колата сигурно повече от 6-7 часа и успя да направи 100-тина км преход на диното, ако някой смята че е много лесно, да си помисли пак!

На какви обороти е напълно спуулнала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подминава те с един калник, една кола или един автовоз ?

знаеш ли какво е USS Nimitz.... :smile-l:

На какви обороти е напълно спуулнала?

ама пичеве.. въобще негледата, що съм си играл да ги правя логовете? на 2500-2600 оборота на 3-та е напълно спуулната, на 4-та са 100-200 оборота надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно понавървява колата, но пак да попитам... :birthday:

Създава ли с тази конфигурация колата усещане за тяга като примерно 300-350 нютона дизел? Лепи ли за седалката чувствително повече от заводския вариант? Питам тъй като моето а4 ще е скоро почти 1700кг и реално няма как да върви кой знае колко....поне се надявам да създава някакво впечатление за вървеж както натоварен дизел примерно. Разбира се на малко по-височки обороти. Б6-цата също не е особено лека та...? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами създава колега.. но най-добре да пробваш, за да си създадеш сам впечатление как е.

Пусни едно ЛС като решиш да се качваш към Бояна да направиме една сверка от летящ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаеш ли какво е USS Nimitz.... :lol:

Смали размера или имат и мачбох 1:48 :bia:

Реално след 80 км се едно бия ръчна и дърпаш няколко коли точно не може да се каже щот имаше ` трафик но не са 1-2 всеки случай а повече :lol: .

От летящ ~30-40 км до 80 съм напред лекичко ( точно на 80 км ми превключва от втора на трета субективно бавничко спрямо усещането което имам ако е с ръчни и там изкача много аудито). От място читав старт не направихме мисля пак до 80 ще сме наравно даже по -скоро ще ти ги взема :bia: с една броня..

Са вече можем на разход да ги мериме :bia::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма се шашкаш.. добре ти върви дизелчето, просто моята тръгна доста по-добре.. а за успокоение да ти споделя че днес и Е92-ката отпадна доста безславно :bia: сега май и на нея ще търсим да и подобряваме чипа, че и аз даже неочаквах че толкоз ще изостане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано не очаквах чак такова подобрение във вървежа ти преди и след а тва че си треснал и онова купе само ме успокоява :bia: После си направих едно клипче до 100 към 7.7.7.8 до сто съм бая подобрение от стоковите 8.9 по-малко със фабричната турбина ще е почти невъзможно и най-вече нездравословно за колата , до 140 ~14.5 сек 160 ~18.5 180 ~25.5 и така .....( километражни показания)

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива времена дават заводски Голф 3 2.0 150к.с. и Астра ГСИ :bia:

абе малко ще им е трудно сток да дадат подобни но дори и така да е не са с двоино задвижване автомат и са над 400 кг по-леки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем за мен и без това на теб от доста време съм ти обещал, но все не намирам време и мерак за гонки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се повозих в колата на Ицо.

Като човек, който директно може да направи сравнение мога да кажа, че резултатът страшно ми допада.

Колата от моя гледна точка е перфектна за ежедневна употреба ... докато й свикнеш де и не ти омалее :)

Сериозно сега. Положителното усещане е точно от въртящия момент, който вече категорично е не е 225 Нм и от това, че след 5000 оборота не започва да тъпче. Сигурно има и по-добри сетове, но пак казвам - сравнено със заводското е мнооого по-добро.

Ице, ти си Юда. В какви размисли съм от днес на обед :hilezh:

Редактирано от brabusGTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казваш пуснахте ли ги ,че ми е интересен резултата. Инъче Ицето е мераклия 1 път с толко желание подхожда евала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да ти кажа от тези стартове до момента мисля сеатката и рено-спорта най-близо ми седят.. мисля че ще стане много интересно стартче и м/у MK4 и TT-то на barelylegal

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз мисля че ще стане много оспорван старт между тебе и кирчето..., по преценка моя и двамата ме биете с около кола до 180 км/ч...

говориме за летящ старт разбира се :hilezh:

Редактирано от MK4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...