Jump to content

Акция по подмяна на бобини


dido_en

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Вчера прочетох една тема от септември месец в която се споменава за акция на Ауди за подмяна на бобините на свещите на определени модели коли. Днес звънях и писах мейли на Порше България - клон Варна и в крайна сметка ми казаха да отида на място. След като ми провериха номера на шасито се оказа, че и моята влиза в списъка на акцията. Другото, което ми казаха е че до 2007 година колата ми е ходила в Ауди сервизи и е била на 78000км последно, което дава шанс тия 144 000км сега да са реални :rolleyes: .

Казаха ми, че акцията е активна още от февруари 2011г.

Та колеги, звънкайте в Порше България и проверете дали колите ви попадат в акцията, аз утре 9:00 съм там. :zustimm:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече се възползвах .Абсолютно безплатна е акцията стига бобините ти да отговарят на определени парт.номера,взимат старите и ти поставят нови.Говорим за коли след 2003 мисля,но може и да се бъркам защото бобините например на ауди А4-2002 ALT-мотора на външен вид са същите като моите а моите ги смениха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече се възползвах .Абсолютно безплатна е акцията стига бобините ти да отговарят на определени парт.номера,взимат старите и ти поставят нови.Говорим за коли след 2003 мисля,но може и да се бъркам защото бобините например на ауди А4-2002 ALT-мотора на външен вид са същите като моите а моите ги смениха.

Моята е ALT от 2001г. и попада в акцията. А, между другото е хубаво, като някой е разбрал за подобна или друга акция или промоция да се споделят. Друг е въпроса, че и Порше България е коректно да ги обявяват, а не да ме размотават супер много, докато ми кажат, че и моята кола попада в акцията попада в акцията.

Rad0 ти си ходил на тази акция или си ги купувал? Колко кеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз миналата година се обадих в оторизирания сервиз на Ауди в Ст.Загора за да попитам за тази акция.Оказа се,че моята кола не я засяга тая акция,а друга- за подмяна на кормилни накрайници.

Смениха ми ги напълно безплатно.

Колата е Б5 2000г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За а3 дизел дали ще има нещо акция,ще взема да се обадя утре може да има акция за смяна на маховик :hilezh: туко виж са ми спестили 1000лв :lol::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех ги втора употреба 4 броя за 200 лева че една ми беше изгоряла а другите 3 бяха някакви китайчета, а тази зима още една ме предаде от афтърмаркет-ските и си взех Беру за 55 лева, пък ще го видим става ли за нещо с времето :)

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги, как може човек да се информира за акциите които правят? Поразгледах сайта им, но не открих такова животно. Ще ви помоля ако някой знае нещо, да ме светне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По телефона. В американския сайт има кодовете за съответните модели, но не всички акции съвпадат за Америка и Европа. В подобна тема имаше линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, току що се прибирам от Порше България - Варна. След проверката в сервиза се оказа, че две от бобините ми подлежат на смяна, но в момента нямат в наличност. Другата седмица, като дойдат ще ми се обадят за да ги сменят. Разпечатаха ми цялата история на колата и се оказа, че 3 от бобините ми са сменяни в Германия.

toshkov81, това е най-интересното - никой не казва и не оповестява, че има такива акции. Най-добре да се пита, но не може регулярно да се звъни "ало, имате ли акции за моята кола?"...

А и ми казаха в сервиза "тази акция може би е последната за вашият автомобил".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а вярно ли, е че задълкжително трябва да имаш сервизна книжка регулярно попълвана ? Защото моята е от германия купена преди 5 години и от тогава в БГ не е попълвана книжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Аз моята я забравих като ходих преди година за акцията. Искаха да я попълнят, но не са ме върнали, а си смениха всички бобини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По телефона. В американския сайт има кодовете за съответните модели, но не всички акции съвпадат за Америка и Европа. В подобна тема имаше линк.

Точно.Аз го бях намерил този американски сайт.Доста трудно.През някякъв руски форум (май).Въвеждаш VIN-a и излиза дали има някаква акция за твоя автомобил.

Не всички съвпадат за европа.Най-сигурния начин е званиш по телефона.

Що се отнася за сервизната книжка - няма нужда от такава.Аз въобще нямам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мен ме е срам да им звънна, Какво да им кажа - Здравейте да ви попитам за моята количка А6 98г дали има акциика за нещо.

Те хората сигурно си мислят че тази кола на толкова години отдавна е заминала към моргата. И сигурно ще ми се изсмеят. Аз си мислех че акцийте са само за нови коли. до 4-5 години. Е ако някой научи нещо нека пише. Не е ли добре да се направи една отделна тема и там да се пишат акцийте, кой каквото е чул да пише. Че такива срамежливи като мен да не пропуснат и те нещо. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е купена от тях или поне се сервизира при тях - звънят. Те няма как да знаят определена рама която е в акция кой и е собственика, освен ако не я поддържа при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мен ме е срам да им звънна, Какво да им кажа - Здравейте да ви попитам за моята количка А6 98г дали има акциика за нещо.

Те хората сигурно си мислят че тази кола на толкова години отдавна е заминала към моргата. И сигурно ще ми се изсмеят. Аз си мислех че акцийте са само за нови коли. до 4-5 години. Е ако някой научи нещо нека пише. Не е ли добре да се направи една отделна тема и там да се пишат акцийте, кой каквото е чул да пише. Че такива срамежливи като мен да не пропуснат и те нещо. :rolleyes:

Ами звани им и ги питай дали твоята кола я касае акцията за подмяна на кормилни накрайници,за която един приятел ти е казал.Те ще те попитат за VIN-a и ще ти кажат ако има някаква акция за колата ти въобще :zustimm:

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е купена от тях или поне се сервизира при тях - звънят. Те няма как да знаят определена рама която е в акция кой и е собственика, освен ако не я поддържа при тях.

Е нищо не им пречи да пускат по едно съобщение на сайта си когато има нова акция - тези модели от тая до тая година подлежат на еди-каква-си акция. Само желание липсва :nein:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нищо не им пречи да пускат по едно съобщение на сайта си когато има нова акция - тези модели от тая до тая година подлежат на еди-каква-си акция. Само желание липсва :nein:

В едни и същи години коли се вграждат различни части. Затова акциите се определят от рамата на колата. Няма как да изкарат всички рами по определена акция онлайн. :rolleyes:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така, на различни коли има различни части, акциите са индивидуални за определени артикули с определени серийни номера. Мен не ме хваща никаква акция. Казаха ми, че ако отидеш за каквото и да е в сервиза по програма светка дали си включен в някаква акция. И ти подменят дадения артикул. На служебното ауди примерно смениха клемата на плюсовия кабел, защото имало сигнали, че правели проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Вчера ми се обадиха от сервиза на Ауди и ми казаха, че са пристигнали бобините и ми записаха час за днес в 9:00ч. Отидох тази сутрин и смениха 2 бобинки за 20мин и вписаха в сервизната ми книжка, че съм минал през тази акция. Сервизната книжка обаче не е задължителна и я искат след като са подменили нещо по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че се намесвам в темата но да попитам ... за кои бобини говорим тези с вградения комутатор и прочие ли?

Щото имам нужда от подмяна и Аз на някоя друга ама знае ли човек как да стане като колата не е в движение :hilezh:

А по ЕТКА дават да са еднакви бобините с 1.8Т и 2.0 на В6-ците та има ли смисъл да звъня и да питам?

3а такива ли говорим като на снимката?

026937596.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, за тези бобини става въпрос. Не знам в София как ще процедират, но на мен ми казаха да отида на място. За проверката само дали попадаш в акцията може да отидеш и само с талона на колата. След това, обаче трябва да ти проверят бобините дали подлежат на подмяна или вече са сменяни. При мен 3 бяха сменени в Германия, но се оказа че трябва по акция да ми подменят 2 от тях. Ако си проучил и знаеш, че са еднакви много вероятно да попадаш и ти в акцията, така че не се колебай, а питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...