Jump to content

Проблем с температурата


Sel

Recommended Posts

Здравейте,

Вчера се наложи да шофирам в продължение на 1 час в сериозно задръстване на полусъединител със 10-20 км./час. Това, което ме притесни обаче е че темперартурата на двигателя премина границата от 90 градуса и седеше на нивото, което може да се види от снимката. Въпроса ми е това ниво притеснително ли е това ниво?

post-3933-1181636344_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, притеснително е! Не трябва да мърда от 90 градуса при никакви условия! Термостат най-вероятно, може евентуално да е датчика за температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално, едва ли е термостат, но може и тои да е. Също може и да е перката на радиатора. Или да ти е намалял антифриза. Задалжително я закарай да я прегледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А включва ли ти перката?

Тя перката може да я вклучва, но това не значи че не е тя. Може да я влучва но не когато трява или да не работи както трябва.

Редактирано от Botsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...смени термостата, ако пак го прави, пак смени термостата...

сложи си Бер...

и потърси из форума, темата е коментирана вече....

..перката не се включва, тя е на вискосъединител и е зацепена почти постоянно...има втора, но нея ще я чуеш, само когато е включен климатроника....

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викам на първо време, преди да сменяш термостат, да видиш питата на радиатора. Ако е позадръстена от разни инсекти и шумки я измий на водоструйка /нежно/. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, при нас отпред е питата на климатроника и тя обира лайната.

Колега, водната помпа как е?

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, при нас отпред е питата на климатроника и тя обира лайната.

Колега, водната помпа как е?

Роска, нея имах във на пред вид. :flehan: Ако тя се задръсти, и назад поток няма да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то точно когато е спряла, се обдухва само от перката, т.е от към двигателният отсек... предната пита не играе

Но никога не е загуба да мине на пароструйка....

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може аз нещо да бъркам, но перката засмуква въздух отвън към двигателя. И ако кондензаторът е задръстен радиатора не се обдухва добре. Тъй мисля де. :flehan: Става кат Жигуле зимъска, със парче балатум пред радиатора, че няма термостат. :flehan:

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същото със температурата, доколкото разпитах проблема е следния - перката е със някъкъв силикон и при увеличаването на темп. той увеличава сцеплението и перката се върти по-бързо. Ремонта е нова перка /около 200лв/, но когато темп стигне някъде около 110 се включва втората перка - на климатика т. ч. няма опасност от прегряване - е едно почистване няма да е излишно, и отвътре на радиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж виското на перката - кога колата е студена и работи, перката можеш я спря и с вестник, като загрее колата обаче трябва да е по-яка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Термостатът определено не го барай.

Поддържа ли се колата? Антифриза сменян ли е? Водна помпа!

И естествено вентилатора трябва да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вчера се наложи да шофирам в продължение на 1 час в сериозно задръстване на полусъединител със 10-20 км./час. Това, което ме притесни обаче е че темперартурата на двигателя премина границата от 90 градуса и седеше на нивото, което може да се види от снимката. Въпроса ми е това ниво притеснително ли е това ниво?

Определено е притеснително това ниво. Не рискувай! При мене температурата не мърда от 90 гр., без значение дали е по инерция надолу колата или катери някой як баир в яка жега, или пък в яко задръстване. За 4-5 км. сутрин загрява до работна температура и после заковава. Не разбирам още дотолкова, че да ти кажа какво точно да прегледаш, но не отлагай! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я оставете водната помпа... термостат е 90%....ако е от другите неща колата ще ти загрява и в движение.

Ако е термостата ще загрява и в движение и на спряло. Щом на дълъг път не създава проблем - За мен проблема е само един - перката. Дали е с ел.мотор, дали е с виско съединител, дали е с биметална пластина не знам но и не това е важното...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега я си виж казанчето на антифриза дали бълбука вътре и си опипай маркучите на виското нищо му няма. сменя се най-вече като се износи лагера .простотийката е капсулована и лагера не подлежи на ремонт. така както го описваш все едно има въздух в охл. система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е термостата ще загрява и в движение и на спряло. Щом на дълъг път не създава проблем - За мен проблема е само един - перката. Дали е с ел.мотор, дали е с виско съединител, дали е с биметална пластина не знам но и не това е важното...

Поздрави

Е добре де,като кара със 140 по магистралата дали ти се включва перката или въздушната струя си е достатъчна как мисилиш?

А човека не каза като е висял в задръстванията бил ли е с пуснат климатик.В книжката на колата се казва,че ако се виси продължително време в задръствания с пуснат климатик колата може да преегре.Товирим за напълно изправна кола..

А и тия термостати не са вечни...и моя сдаде багажа миналата седмица на 115к км. Като спускам без газ ми спада температурата :respekt: ..ама ще дочакам до 125к като сменям и ремъците.

Та за А4 бързо лепи 90 и не мърда от там при всякакви условия...Не е като на Б4-ката.

За мен термостата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де дай да го видим този термостат работи или не. Ако е винаги в затворено състояние и не отваря големия кръг, следователно един маркуч горе в ляво на двигателя(твое дясно) около 25мм диаметър ще е винаги студен.

Аз обаче смятам че термостатите по скоро застават в отворено положение и колата не може да загрее.

Т.е. въпросния маркуч на пипане е топъл и на току що запален мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де,като кара със 140 по магистралата дали ти се включва перката или въздушната струя си е достатъчна как мисилиш?

А човека не каза като е висял в задръстванията бил ли е с пуснат климатик.В книжката на колата се казва,че ако се виси продължително време в задръствания с пуснат климатик колата може да преегре.Товирим за напълно изправна кола..

А и тия термостати не са вечни...и моя сдаде багажа миналата седмица на 115к км. Като спускам без газ ми спада температурата :bia: ..ама ще дочакам до 125к като сменям и ремъците.

Та за А4 бързо лепи 90 и не мърда от там при всякакви условия...Не е като на Б4-ката.

За мен термостата

Колега,

ако колата е наред перката при скорост над 60km/h не трябва да се включва! Просто това е максималната скорост с която тя може да придвижи въздуха. При 80km/h дефакто перката върши точно никаква работа! Това само информативно.

А ако термостата не е наред той няма да е наред и при 150km/h! И това че ти пада температурата при спускане е ясен знак че термостата ти не затваря. А дали стрелката ще мърда или не (говорим над 90 градуса) зависи и от термо датчика на питата на радиатора. Ако включва перката на 60 градуса трудно ще мине над 90 градуса. Но ако включва на 80+ (както беше на Опела ми) стрелката на температурата си отиваше до към 100 градуса и после връщаше на 90.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...