Jump to content

Филтри с качество на предлаганите от Порше


Recommended Posts

Моля да препоръчате доставчик на филтри, близки до качество на тези, продавани от официалния вносител Порше. Надявам се да чуя компетентни мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) почти уцели.

Колега търси си филтри MANN, KNECHT и Бошовските филтри не са зле, Mahle също не са за подценяване. Все тая от къде, щом знаеш какво търсиш разлика в цената не е голяма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да чуя компетентни мнения :)

А ние пък се надявахме да прочетем компетентно написано заглавие, ама ... .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ние пък се надявахме да прочетем компетентно написано заглавие, ама ... .

Като за Марк Аврелий:" С качество на предлаганите от Порше"

10х на модератора.

Редактирано от Dimitar Velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега търси си филтри MANN, KNECHT

Напълно съгласен съм с теб.

Скоро клиент с ауди с AVF мотор като моя държеше на оригинален маслен филтър и му взех такъв.

Като го отворих даже отгоре си е гравиран номера на MANN- HU726/2 x.

Цената 2 пъти по висока, заради хартийката на опаковката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос - ами Филтрон, Пуролатор - те също идват като оригинални за някои автомивили от ВАГ-групата. Аз не бих си ги сложил на колата, ако ще в златна оригинална опаковка.

Хубавите филтри са Манн и Кнехт, другото е плява.

Напълно съгласен съм с теб.

Скоро клиент с ауди с AVF мотор като моя държеше на оригинален маслен филтър и му взех такъв.

Като го отворих даже отгоре си е гравиран номера на MANN- HU726/2 x.

Цената 2 пъти по висока, заради хартийката на опаковката.

Мислех, че е заради мастилото, с което са напечатили оригиналния номер и емблемата на Ауди :dance::eggface:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос - ами Филтрон, Пуролатор - те също идват като оригинални за някои автомивили от ВАГ-групата.

Да и мен тва ми го каза миналата седмица, човек, работещ в Порше. Останах потресен.

Още повече като ги знам колко струват реално и на кви цени ги бамкат в офицялното представителство :eggface:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение че марката не е толкова важна колкото стандартите за качество които покрива производителя - Тув,ИСО и прочие,всичко останало е видимо -грабваш масления филтър гледаш за клапан,поглеждаш дали му е меко гуменото уплътнение-а останалото е още по-видомо-самата изработка :eggface:

При останалите филтри е също толкова лесно да разпознаеш дали филтъра го бива.

Каръл съм с какви ли не марки и трудно мога да изкажа възражение към филтър с който съм карал,просто защото им хвърлям по 1 око в магазина и боклука си остава отново при тях.....

Горе споменахте няколко много известни производителя истината е че и те вече не са това което бяха,малко хора вече дават по 20-30 лева за маслен филтър при което марката се запазва ,а производството се изнася къде ли не,но покрит ли е стандарта проблеми няма.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хи,хи, още един превърженик на легендите за стандарти. Особено стандарта ТУВ. :flehan:

Освен Кнехт/Мале и МАН, нелоши филтри са УФИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и мен тва ми го каза миналата седмица, човек, работещ в Порше. Останах потресен.

Още повече като ги знам колко струват реално и на кви цени ги бамкат в офицялното представителство :bia:

Миналата седмица в сервиза пред мен имаше Пасат 6 2007г и от него извадиха Филтрон оригинален въздушен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хи,хи, още един превърженик на легендите за стандарти. Особено стандарта ТУВ. :hilezh:

Освен Кнехт/Мале и МАН, нелоши филтри са УФИ.

Да не са лоши, но далеч от качеството на оригинала, за което говорим. Маса евтини филтри най-често по размер не пасват на мястото ,за което уж са точно предназначени. Просто не е за вярване, че някои и друг мм могата така да объркат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата я написах, защото преди време брах ядове с един въздушен филтър за една RS-ka. Бях го купил от ауто+. Оказа се че е с по-малко на брой ребра и се чуваше по-силно турбината. Реших проблема като си купих друг от ЕураТек. ACE, имаш ли идея колко масло побира моята кошница, че съм загледал longlife 504.00/507.00 което продавате.

Редактирано от Dimitar Velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са лоши, но далеч от качеството на оригинала, за което говорим.

Вероятно за това са по-евтини :hilezh:. Определено на външен вид са по-недодялани, но съм виждал УФИ брандирани БМВ и ВАГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният горивен филтър на 1.9TDI AXR(Golf 4, A3...) е UFI, Made in China. И този, с който дойде колата от Германия, както и този, който купих от Порше бяха такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил и Hengst, към добрите филтри.

Ползвал съм такива за климатика, за въздуха и за маслото.

Не са много по-скъпи, а поне външното качество на изработка

изглежда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е посочил Веско Милев изключително качествени са филтрите Hengst. Използват се за първоначално вграждане на някои немски автомобили. За някои модели на Ауди цената е много добра и ги взимам само тях на колеги - например въдушния на А4-В5.

MANN се внася от няколко фирми в България, а не само от Николай Станков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятате ли че ако купя най-скъпите филтри на Mann,KNECHT или Mahle от тук ще остана доволен?

Редактирано от Dimitar Velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятате ли че ако купя най-скъпите филтри на Mann,KNECHT или Mahle от тук ще остана доволен?

Да защото са прекупвачи което пък е и гаранция за това е те ги взимат от директния вносител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...