Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

Така почна и на 3ка дизел. След 2-3к км започна да се чува и при затворени прозорци.

 

И маслената помпа ли трябва да се сменя при сваляне на мотор? Те бая неща станаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз точно това се чудя често - на какви обороти двигателят работи най-добре? Или на какви обороти, като цяло е най-добре да се кара? Знам, че не трябва да са прекалено ниски, нито пък прекалено високи, но все пак ще е хубаво, ако някой знае. Моето предположение е следното - оборотите на които двигателят развива най-висок въртящ момент. Вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля,че автоматика си знае много точно на колко оборота ще работи двигатела особено на извънградско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и моята изчатърква нещо, когато паля но не всеки път сутрин и някой път около час след като е изгасена, когато е топла и като изгася и веднага запаля няма проблем, зимата също нямаше проблем...на 225 000км по километраж мисля реални, само горни оптегачи ли да сменям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 16.06.2017 г. at 9:15, balu написа:

Не е масло,колата започва да чука на аванс след 1,2км каране без натискане на газта,напъна ли е малко в тези 1,2км няма да го направи,мисля да пробвам с дюзи първо да видим. 

Колега,намери ли някакво решение на проблема,че и моята има същите симптоми и не мога да я хвана от къде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте и аз сам за смяна на вериги ... гледах в нета на FEBI и SWAG комплект за 820 лв да кажете нещо за тези комплекти ?  И искам да знам кой може да ми смени веригите и за колко време е тази операция че сам от Сандански :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниско качество са, а тези части е важно да са издържливи, инак белята е голяма. Виждал съм Феби обтегач на 5000км, в който веригата си беше направила канал... По-добре оригинални или нищо. Само ще се набуташ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата. Тези части са много отговорни и е важно да изкарат дълго. 

Още повече, че няма как да им проверяваш състоянието и смяната е тежка и не си струва да ги сменяш през 20к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, kalinkata90 said:

гледах в нета на FEBI и SWAG 

Феби пакетират само вериги  ИВИС, които са ОЕМ-ския производител на ВАГ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чувам добри думи за фебито, според думите на майстора на много хора вече е сложил и оплаквания няма. Към 1500 лева излизало смяна на комплект вериги с обтегачи на Феби, труда и смяна на маслото, защото се зацапва и маслото. Така че ако някой е за вериги, да го съчетава и със смяна на масло. Мене ме е яд, че дадох половината пари миналата година за смяна на  горни оригинални обтегачи, което пък не е траен вариант. Но както и да е пиша го, за да не повтаря някой друг мойта грешка, а да прави направо всичко.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах майстора ми има Туарег с БМК мотор и сложи Феби обтегач, който оригиналната веригна на 5000км му разказа играта. Не знам какъв е случая с веригите при Феби, но за обтегачите знам. Досега не съм срещал майстор, който да препоръчва нещо друго освен оригиналните части, а тях все пак им дреме само да не дойдеш след 10-20000км с тракащ двигател и да питаш "Кво праим са?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, mili 75 написа:

И аз чувам добри думи за фебито, според думите на майстора на много хора вече е сложил и оплаквания няма. Към 1500 лева излизало смяна на комплект вериги с обтегачи на Феби, труда и смяна на маслото, защото се зацапва и маслото. Така че ако някой е за вериги, да го съчетава и със смяна на масло. Мене ме е яд, че дадох половината пари миналата година за смяна на  горни оригинални обтегачи, което пък не е траен вариант. Но както и да е пиша го, за да не повтаря някой друг мойта грешка, а да прави направо всичко.

И аз първо мислех да сменям горни обтегачи който са 700лв ама като се замисля по добре дай си 2 000 за комплекта за да не те боли глава... !! или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

чета в захлас за тия чудни вериги и обтегачи, коитоо и аз трябжа да сменя.

Писах преди повече от месец на колегата vladi_di, но за съжаление той не е влизал във форума от доста време. 

Дали някой разполага с телефона му за да се чуем по повод "чудния" ремонт? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, 

разбира се става въпрос смяна на горните обтегачи, предполагам и вериги, но нали за това ми трябва майстор да ми каже какво трябва да сменям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не може да прецени. По принцип смяната само на горни е временно решение. Най-добре е смяна на всичко, ако смяташ да караш дълго колата.

 

Но това е само, ако има тракане при палене. Ако нямаш е излишно да се набутваш.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой да ти каже, дали да сменяваш само обтегачите или всичко. Аз като минал по този път със смяна на горните обтегачи , мога да ти кажа, че ако искаш да постигнеш траен ефект и да си караш колата дълго, е по-добре да си смениш всичко. Мога да ти дам на лични номера на майстор, който сменя веригите без да сваля мотора. Може и само горните обтегачи да ти смени, но както казах по-добре всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще съм благодарен за контакт, тъй като на заплата смятам да се ориентирам към интервенция. Иначе специално за тази 6-ца мисля да не инвестирам в пълен комплект вериги и обтегачи защото смятам да се разделя с нея след 30 - 40000 километра :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих си спестил разхода,  но 10-15 минути след палене не спирам да мисля за пустото тракане и стигнах до извода, че имам нужда от този ремонт за да съм психически стабилен :D:D:D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...