Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

Най-вероятно е тръгнал, но сигурно не е крайно наложително. Ако трака на всяко палене след 20-30 мин престой или сутрин значи са за смяна. Има случаи с тракане за няколко секунди, но е божа работа кога ще прескочи веригата.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, на мен също ми потракваха обтегачите и скоро при ускорение мисля,че ми прескочи веригата,защото се чу тракане и като спрях мотора почна да се тресе все едно работи на по малко цилиндри..

Оставих я в сервиз утре ще ми кажат какво се е случило...моете питане е какво да очаквам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 13.07.2016 г. at 7:34 PM, RhythmiX said:

Колеги, на мен също ми потракваха обтегачите и скоро при ускорение мисля,че ми прескочи веригата,защото се чу тракане и като спрях мотора почна да се тресе все едно работи на по малко цилиндри..

Оставих я в сервиз утре ще ми кажат какво се е случило...моете питане е какво да очаквам?

 

Колега това с веригите преди или след основния ремонт за 4 бона ? wtf ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 18 юли 2016 г. at 16:11, boboweb написа:

 

Колега това с веригите преди или след основния ремонт за 4 бона ? wtf ... ;)

Преди ремонта колега :)

сега са сменени и мотора пее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, смених само 1 обтегач и то с алтернативен по препоръка на майстора, 250 лв. струва., сега не трака и съм доволен.Ще видим колко ще издържи.Всичко ми стъпи 350лв с работата. Припомням ви, че моята тракаше за 1-2 секунди почти на всеки старт.Ето и видео:

 

Редактирано от godbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, godbg написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Другият един... За долните два, ако ще ги сменяш, по-добре да смениш всичко, щото се разглобява всичко...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не мога да се ориентирам дали имам тракане от обтегачи. При мен веднага след палене има допълнителни звуци, но не ми приличат на обтегачи.

 

В клипа на колегата кое е звука от обтегача - веднага след запалването едно изчукване или едно като пърдене, което продължава малко повече време.

 

Гледах и в интернет - имаше някои, на които не мога да забележа нищо нередно поне на клипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би на клипа заблуждава, но ми се струва много безобиден звук.

 

Освен това при мен при палене винаги отива на над 1000, че даже и 1200 оборота, не знам дали е нормално и при тези обороти си има повече шум.

А на клипа не забелязвам да вдига толкова оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия обтегачи, ако този преди теб не ги е сменял (което при нов внос 100% не е правено), са си за смяна при всички случаи. Минала ли е 250000км трака не трака, това си е консуматив. Това че ние им "удължаваме" живота от скръндзене е друг въпрос. Колко от вас са си сменили ремъка и ролките като купихте колата? В колко случаи това е било наистина наложително? Само дето тука ако се преебе нещо, последиците са доста по-тегави от заминала водна помпа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 225к е и затова си мисля, че трябва да са в ред още. От германия е и е карана с каквото трябва масло и е сменяно редовно - на 30к, което си е много, но толкова го дават.

 

Освен това във форума бях чел, че се чува добре и не може да се сбърка тракането. Обаче този клип ме озадачи.

 

А на "майстори" съм се нагледал, да не започвам.

Нали затова е форума, да си помагаме с информация. Съветите иди при "майстор" да ти извърши маса ненужни ремонти (или само да ги платиш без да ги е правил) - благодаря, но НЕ.

Даже и да е добросъвестен, има и такива все пак, за него отвсякъде е по-добре да ти каже, че са за смяна и да ги смени, за да му е мирна главата, а не да идеш при него след 1 година с прескочила верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...