Jump to content

Samsung Galaxy S2 vs. HTS Sensation


Recommended Posts

Колеги получих аналогични оферти, като цена, за двата модела. Чудя се кой от двата телефона да избера. Поразгледах характеристиките им и виждам, че като параметри са равни. В графа дизайн за мен победител е самсунга, но тъй като съм лаик по отношение на смартфоните с андроид операционна система, немога да претегля кой е по-добрия телефон по другите показатели. Бих искал да чуя мнения на хора, които имат наблюдение върху двата модела. Мерси

Обърках раздела. нека темата бъде преместена в правилния раздел. Извинявам се.

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преместена е :hilezh:

чисто субективно,без да имам поглед и над двата бих си взел хътъцъто, нямам им вяра на самсунзите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите около мен си накупиха Галаксита - пластмасов си е. Със Sensation съм си играл само по магазини, но като дизайн, изработка и GUI (HTC Sense) ми допада повече. Performance-a май в е полза на Хамсунга, както и снимането на снимки/видео.

Аз бих си взел HTC, по чисто субективни съображения, но ако ти харесва вида и дизайна на Хамсунга - гмуркай се. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самсунга има по-добри: GPS и батерия.

а пък Htc-то има и още 1 недостатък, като държиш телефона в ръка по един определен начин му заглушаваш сигнала на антената. Ето как става:

Редактирано от Dido1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя само дето не си го зъвря в ... не знам къде си, само и само да загуби обхват.

Иначе съм за СГС2, това е по-по-най- смартфона към днешна дата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях пред подобна дилема. Зависи за какво ще го ползваш телефона... Ако искаш по-добра камера и по-добър performance - Samsung Galaxy S2. Ако не държиш на тези неща, а искаш да ти е по-благо на очето - Sensation, защото тъчуиза е много дървен спрямо сенс... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Телефона ще го използвам предимно за сърфиране в интернет, поща(в тази връзка, може ли да се ползва Outlook), скайп. GPS-а също ще влиза в употреба от време на време. По принцип не съм много наясно с възможностите на смартфоните като цяло. Като го разуча телефона съм сигурен, че още доста неща ще влезнат в употреба.

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията колеги. Днес поръчах самсунга. И двата телефона са много добри. Наистина избора е много труден. Много равни като параметри и цена апарати. Но в крайна сметка самсунга ме спечели с някои не до там дребни детайли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите около мен си накупиха Галаксита - пластмасов си е. ...

Много ми е интересно как се очаква от устройство за радиовръзка (и то широкоспектърно) да се очаква да бъде от метал. Тая мода е много сбъркана. Би трябвало да е ясно че металът екранира радиовълните и влошава рязко качеството на връзката. Ама някой си го бил направил някак си. Да, точно някак си с цената на голями проблеми и влошаване на някои характеристики.

Относно Самсунг - мисля че поне 25% от световната електроника се прави от тях или техни компоненти. Без да го пише на етикета. Няма да се учудя ако и HTC е Самсунг. Ама друго си е да фърлиш компетентно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че трябва да е от метал. И други марки правят телефони от пластмаса, но те не изглеждат като спечелени от пакетче Зрънчо. Проблема не е в това, че е пластмасов, а че изглежда адски евтин... Някак си не ми се връзва с идеята за high-end телефон за 1000+ лв. Както казах и в предния си пост - дизайна е част от субективните показатели и всеки си има вкус, така че не виждам смисъл да го обсъждаме. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Самсунг - мисля че поне 25% от световната електроника се прави от тях или техни компоненти. Без да го пише на етикета. Няма да се учудя ако и HTC е Самсунг. Ама друго си е да фърлиш компетентно мнение.

Apple ползва чипове на Samsung в устройствата си. Google поръчват изцяло телефоните си на Samsung.

http://www.google.com/phone/detail/nexus-s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцяло, изцяло... първия Nexus беше HTC. :hilezh:

Е може новия да е пак HTC. Или пък LG?

http://www.ibtimes.com/articles/165391/20110619/google-nexus-4g-android-4-0-icecream-sandwich-iphone-iphone5-apple-nfc-samsung-htc-lg-qualcomm-snapd.htm

В момента SGSII е най-продавания смартфон в света. Според повечето хора и най-добрия. Нищо, че не е стъклен, а пластмасов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В галакси 2 единствено задния панел изглежда тънък и чуплив. Явно е, че това е направено с цел телефона да стане ултра тънък и лек. Но интересното е, че докато разглеждах телефона в един магазин, споделих това мнение с продавача. Казах, че задния панел ми се струва слабичък. Той свали панела и почна да го огъва яко. Пробвах и аз. Наистина много еластична пластмаса. Сигурен съм, че ще издържи на удар не по зле от другите телефони. Явно хората свързват здравината с нещо масивно и тежко, но това не винаги е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях пред тази дилема, но я реших много бързо като избрах СГС2. Когато го взех на 8ми Юни имаше само 2 бройки във целия виваком и го взех със 10000 зора и няколко познати в корпоративния отдел. Просто като видях супер амолед дисплея и забравих, че съм се колебал някога :Р След месец като видях сензацията в мтел направо ми се струваше смешно ,че съм се чудил... Единствения плюс е ХТС сенса, но аз не бях ползвал преди смартфон и изобщо не ми прави впечетление интерфейса на Самсунга. Ето едно клипче за задния панел на СГС2...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях пред тази дилема, но я реших много бързо като избрах СГС2. Когато го взех на 8ми Юни имаше само 2 бройки във целия виваком и го взех със 10000 зора и няколко познати в корпоративния отдел. Просто като видях супер амолед дисплея и забравих, че съм се колебал някога :Р След месец като видях сензацията в мтел направо ми се струваше смешно ,че съм се чудил... Единствения плюс е ХТС сенса, но аз не бях ползвал преди смартфон и изобщо не ми прави впечетление интерфейса на Самсунга. Ето едно клипче за задния панел на СГС2...

Е точно за това говорих. Евтината пластмаса не може така :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То разликата е като го пуснеш... Просто като видиш смотания ЛСД на ХТЦто сам ще разбереш за какво говоря :flehan: Както казах и аз бях пред този избор, но видиш ли 2та телефона и ако си поиграеш 10 мин с единия и после с другия разликата лъсва веднага :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

... Няма да се учудя ако и HTC е Самсунг. Ама друго си е да фърлиш компетентно мнение.

Баце, не ти отиват такива ламерски изказвания и то баш по тематика, в която далеч не си ламер!

От както съществуват хенд-хелд дивайси ХТЦ ги произвеждат за другите. ХТЦ правеха 90% от всички покет-пцта със или без GSM модул. Преди ХТЦ да почне да продава на дребно, бачкаше само за големи имена. Правеше им дивайсите и ги брандираше. Всички PDA навремето: Qtek, HP/Compaq iPaq, Asus MyPal, Fujitsu-Siemens Pocket Loox, Acer PDA, MDA, Sony-Ericson Xperia - всичко е произведено от HTC! Последното по времето, когато вече ХТЦ дивайсите се продаваха под ХТЦ логото:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...