Jump to content

Въпрос относно филтър твърди частици А6 3.0 TDI?


TMAX

Recommended Posts

  • Отговори 214
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Гоеорих с мишо момчето което работи вкъмпинг враня. Обеждаваше ме че проблема ми е в дюзите. Незнам вече какво е. Даите някое професионално мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми по-професионално от на Мишо едва ли ще получиш. Малко трудно ти се чете между другото, поне от уважение към аудиторията един правопис за 4ти клас да гонинм няма да е излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип мога да ти направя много подробна диагностика като гледам данните, които са в текущия чип. Дори и Мишо тези неща не ги знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може с teamviewer да правя диагностика. По телефона не може, щото докато се дава газ трябва да се гледат стойностите в реално време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е така, прибират се 100-150 лв за смяната им и търговската им отстъпка в джоба... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pavel808 ако ти се вдига нивото на маслото друга алтернатива освен махане на дпф филтъра нямаш аз го смених 3 пъти докато на се свързах с Крематора-стефан и сега вече си карам колата без да се протеснявам и то само градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре го свали ДПФ-а и го напръскай с някоя киселина и го измий 5лв ще ти струва отколкото 50лв за неясна химия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя дпф го свалях 3 пъти и го чистих с обезмаслител,като го киснех по цяла нощ и резолтата е от ден до пладне,пък за добафки тва вече е шегаджийска работа и пълна заблуда.Всички вариянти пробвах колеги софтоерното и хардоерното премахване на филтъра донесе резолтат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A aз малко като идиот да попитам как да разберем дали имаме DPF ? Защото знам, че не всички коли имат преди 2008г.

По рамата на автомобила е 100% сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал тази добавка /JLM/ .Като че ли има по - добър ефект от други След наливането и  карах 600 км. /2 х 300 /

извънградско .Не вярвам че е някаква панацея , тъй като знам че рано или късно ще трябва да се премахва .

Притеснително е само , че в Европа започват да мерят газовете не само при техническите им  прегледи . Това дали 

ще важи обаче само за местните жители / от съответната държава /, ще покаже времето .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че карам моята от Юни месец насам, 90% тежко Софийско граЦко и досега не ми е светвала ламБата за регенерация на DPF-а (не е премахван). Обяснявам си го само и единствено с фактът, че карам само с Maxx Motion diesel...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз отдавна карам само с него и нямам проблеми с ДПФ-а. При нас има една евтинка станция и направо ми е жал като гледам как се зареждат нови коли с тая гадна нафта там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра като почне да се запушва, дори и да го регенерираш той процентно седи затлачен и ефективноста му спада и оттам започват ядовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...