Jump to content

Recommended Posts

Колеги моля помагайте, че не искам да дам купчинка пари и в последствие да се окаже,че съм направил грешен избор!

Колебая се измежду не големия избор на марки и модели по-скоро в "Диана",тъй като там имаме любезно предоставена повече от други места 25% отстъпка чрез клубните карти.

Спрял съм се на следните марки и модели:

1. Micheline Alpin A4 GRNX

2. Continental ContiWinterContact TS 830

3. GoodYear UG7+

4. GoodYear UG8

До сега съм бил единствено с Мишелин Алпин А4 с двата канала по средата на гумата,но към края на зимата ми се изкривиха по незнайни причини и ги изхвърлих, а сега гледам има нов модел на тази гума. Някой има ли впечатления за него?

Приемам предложения и за други марки като Pirelli,Yokohama,Hankook,Bf Goodrich,Bridgestone и др. Някои от тях се водят от ниския ценови клас, но не знам за качествата им.

Гумите ще са с размери 205/55/16 с теглови индекс Т(до190км/ч), не само защото моето Ауди не може да вдига кой знае колко повечеhilezh.gif, но и пътищата ни не струват особенно при зимни условияsteinigung.gif

Бюджета е около 600-800лв. +/-

Надявам се темата да е в полза и на други колеги ! zustimm.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз миналата година си взех GOODYEAR UG 7+ от avtogumi.bg произведени в Германия, и нямах никакви ядове зимата.А и цената беше доста изгодна. Другото което ми направи впечатление е ,че на сухо са много безшумни. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че се сетих за още една марка, та ако някой може да даде някакво инфо за държание на сухо, на сняг/лед, в киша ще съм благодарен.

Става дума за Kumho tires gruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2011-Winter-Tyre-Buying-Guide.htm

Виж линка това са топ 5 за 2011 според TyreReviews ,аз втора зима ще карам с Continental WinterContact TS 830 и съм страшно доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категорично съм за Континентала. Всичките ми гуми са от тази марка и съм свръх доволен. А не е като да не съм сменял доста марки и модели. Имам база за сравнение сериозна и мога да кажа, че Конти-то е най-балансирано и ставащо и за сухите и за снежните зимни дни. Другите ти варианти също са добри, така че които и да избереш, грешка не може да бъде.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tyrerevie...uying-Guide.htm

Виж линка това са топ 5 за 2011 според TyreReviews ,аз втора зима ще карам с Continental WinterContact TS 830 и съм страшно доволен.

В тази класация посоченият от мен модел на Континентал ContiWinterContact TS 830 отсъства, но пък има друг модел на марката ContiWinterContact TS 830 P, но той е по-труден за намиране в търсения от мен размер и скоростен индекс, а и се казва, че е по-подходящ за спортно насочени автомобили в размери 17"+

UG7+ е била гума номер 1 миналата година,а сега е наследника UG8 особено за коли с гуми средни размери и фамилни коли, та за моят Авант на 16ки ще са подходящи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UG6 имат характерен грайфер, който като се изтрие малко спира да работи и гумата престава да е зимна гума. UG7 гледам, че е със същия грайфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих заложил на GoodYear UG8!

Аз съм vredestein snowtrac 3 уникална гума най добри показатели на сняг подчертавам на сняг!Аз съм скиор и на витоша нямах никакви грижи банско и.т.н!За градско са една идея по шумни от другите амаграйфера като захапе мале...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UG6 имат характерен грайфер, който като се изтрие малко спира да работи и гумата престава да е зимна гума. UG7 гледам, че е със същия грайфер.

И аз направих някакво сравнение и наистина шарката на UG6 е подобна с тези на UG7+ и UG8, дори е подобна и с тази на Мишелин Алпин А4, но дали тази характеристика на UG6 важи и за другите гуми с подобен грайфер?! gruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече взех Goodyear UG8 :)

И как са?

На сухо шумни ли са, понеже сега няма много сняг, за друго поведение едва ли можете да изкажете мнение, гледам сте от Варна, а там дори и дъжд дали е валяло? smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 2 зими с TS830 (195/65/15) и мога да кажа само че на сняг имат зверско сцепление :flehan:

А на сухо/мокро, киша/лед как се представят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на сухо/мокро, киша/лед как се представят?

Ами нормално, не са ми направили някакво супер впечатление, но и пропуски не съм забелязал.

Моите са с индекс H, ако има някакво значение.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са с индекс H, ако има някакво значение.....

И аз не съм сигурен, но предполагам има щом H е за по-големи скорости, трябва да са по-сигурни и да се представят по-добре, следователно производителите би трябвало да залагат на повече естествен каучук в производството им.

Някой да ме поправи, ако греша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pirelli W210sottozero2 205/55 R16 91H някой може ли да даде инфо за тези?

help.gif

Колега, служебната ми кола е с такива гуми само че на 195/65 R15 ..H. Много съм доволен от тях, на сняг и мокро държат добре. На сухо с висока скорост са много безшумни. Това са ми впечатленията за миналият сезон, сега като ги сложа този ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година взех от автогуми 4 бр гудиър уг7- на чист лед се хлъзнаха и колата се спря в друга кола, но скоростта тогава е била непремерена, иначе проблем не съм имала с тях и в дълбок сняг и на тънък лед и по магистрали че даже и малко снежен офроуд из кайлъка и буковлък.. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема. Какво мислите за Hankook Winter i*cept evo W310? Искам бюджетна гума за форда и се чудя каква да взема.

http://www.hankooktire-eu.com/tires/tire-presenter-single-view/view/singleView.html?aoetirepresenter%5Boffset%5D=0&aoetirepresenter%5Btire%5D=757&aoetirepresenter%5Bback%5D=216&cHash=56695b1e6bbc3a87d53f51b0c89c4a17

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема. Какво мислите за Hankook Winter i*cept evo W310? Искам бюджетна гума за форда и се чудя каква да взема.

http://www.hankookti...53f51b0c89c4a17

Интересно защо не са включени в тестовете на ADAC gruebel.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...