Jump to content

Какво да взема - дизел?


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Както виждате в заглавието и описанието се опитах максимално да Ви улесня какво искам да направя...

Имам Ауди А3 1.8Т, но съм решил да го продавам и да си взема друго Ауди, но по-голямо от А3 и да е дизел.

Най-вече Ви пиша за да се допитам до Вас, правилно ли ще направя, ако отида от турбо бензин на TDI? Казвам си честно, че ми се лови скъпо като разход и за това се реших на TDI - въпреки, че изобщо не ми се иска - няма как, защото пак казвам не мога да я изхранвам.

Другото, което искам да Ви питам е какви пари да и търся на колата ми? Колко бихте дали Вие за нея?

Колата е: Ауди А3 1.8Т+ЧИП+ТУНИНГ 190/200к.с. - оптичен тунинг, спортно окачване, ксенонови фарове, рекаро кожен салон с подгряване на предните седалки, музика BOSE + CD CHANGER с 6 диска, blow off клапа, конусен спортен филтър, телефон, уреди на гредата за турбото и др.

Сменени консумативи - масло, ремъци, ролки... Само пистовия ремък и свещите не съм сменял.

Година на производство 1998г. AGU мотора.

Снимка 1 | Снимка 2 | Снимка 3 | Снимка 4 | Снимка 5 | Снимка 6 | Снимка 7

Та какво TDI бихте ми предложили(по-голяма кола от A3) и колко бихте ми дали за моето A3?

Благодаря Ви много предварително! Надявам се да ми помогнете!!!

:):hilezh::D

Редактирано от SLADE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета за новата ми кола ще е парите за които ще дам А3-ката + 1000лв. някъде. Помислих си, че ще ме разберете... За това съм описал така колата ми, че да чуя колко бихте дали за нея - така горе-долу ще си правя изводи колко да и искам, ако ме разбирате. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че е моя, но си мисля, че не може да се сравнява с една от онези. Имам повече екстри, както и добавяни неща, които другите нямат, дето вървят по 4500-5000лв. Демек би трябвало моята да върви по-скъпо или греша? Май никой не гледа разликите в онези и в тази!? Моля за повече мнения по въпроса!!! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да я продаваш? Казваш имаш едни 1000лв добави още 500-600лв сложи и един газов инжекцион и готово, 1.8Т на газ има мнооооого. Защото да не стане като купиш дизел, да налееш още $ да го стегнеш и после разхода му да не ти хареса, повярвай няма как да ти харчи 5/100 освен ако не е някоя корса или Пежо 106 1.5Д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола на газ НЕ искам. Всеки ми се чуди, че не искам, но не искам. За това искам да мина на TDI.

dd81, ако говорим за 2.5TDI може и разхода да е като моя, но, ако говорим за 1.9TDI не съм съгласен.

Интересува ме това, колко бихте платили за колата ми!? Не знам какви пари да и търся, защото и не малко съм дал по нея!?

Моля за малко помощ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега пускай на колкото мислиш че трябва и си направи и опция да си вземеш някой неща от колата и така.

ако имаш железни джанти,ако пазиш оригиналния салон, босе система и така неща който може да използваш при следващото ауди!!!!

никой няма да дойде и да ти каже е много е хубава колата ети едни 1000 -1500 лева + коментираните цени

(4500-5000 )да си жив и здрав!!!- всеки ще гледа да свали цената колкото се може повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или газифицирай или се откажи

С парите от твойта и още 1000 лв. ще вземеш дизел нов внос на 4000000000 светлинни години и докато го докараш в състояние за каране ще глътне още 2 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте по темата господа, да не вземат отношение бензинджии кое колко не можело да гори dry.gif При всяко нормално градско, стига да не е на 2км да няма време да загрее дизела, или да не е някво абсурдно диво задръстване кое да е ТДИ без никакъв проблем прави едно 6-6.5/100. Факт! Иначе моят съвет, макар и да съм печкаджия и да повтарям по-горни мнения при тези условия е ГИ! Колега, стегнал си си колата, пооправил си я и да фанеш да я продаваш да взмеш нещо в съмнително състояние не си струва и ще се псуваш после!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоят случай колега аз бих си сложил един ГИ и ще и взема душата на тая А3, защото както гледам пък и по твой думи си я стегнал ( на вид ми харесва ) и просто няма смисъл да продаваш една кола която си стегнал покарай си я, почакай една година или може би по малко и вземи някакво по ново дизелче примерно не Б5, а Б6 или нещо еквивалентно на този клас автомобил ( седан дизел говоря ). Пишеш, че искаш да я замениш или продадеш, даже до колкото прочетох продадеш и след това купиш дизел нещо в ценовият диапазон на съответните пари за който ще я продадеш като максимум + 1000лв.,а това крие много рискове и неизвестни понеже както всички знаем дизел е на доста повече км. и от там може да попаднеш на нещо по лошо и тези 1000лв. да не ти стигнат до никъде, а като се замислиш ще вземеш пак кола на същите години, но дизел + 1000000 часа нерви и бонус още пари за ремонти.Естествено кола втора ръка си е може би най-вече на късмет,а ти може да го имаш и рискувайки да се сдобиеш с читав дизел..... Иначе конкретно по темата А3-то ми изглежда добре на вид и мисля, че на 5000лв. може да се продаде !!! И по принцип добре си се насочил към дизел, по добър двигател е за ежедневно каране, но при първоначална покупка ( според мен ) иска малко повече парички докато стане на 6 и да можеш да ти се отплати след това ( а това при една добра поддръжка се изплаща много бързо ). Колкото до 1.9 ТДИ .... имал съм няколко коли с този двигател и според зависи от човека харчи аз най-нисък разход съм докарвал 5 на 100 със 100км/час -точно, на магистрален път и повече от 8 на 100 градско в зимно време не ми е давал,а колите са били А3,А4 и Бора. Пожелавам ти успех колега в бъдещата покупка и много безаварийни км. на която и кола да вземеш ( или продължиш да си караш тази естествено и в двата случая). Успех !!!! :zustimm::respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста колеги дадоха правилното решение - газ, ама ти - НЕ. Не си карал на газ, нали?

Пусни я в продажба, разочарованието от пишман купувачите бързо ще те премисли за газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Както виждате в заглавието и описанието се опитах максимално да Ви улесня какво искам да направя...

Имам Ауди А3 1.8Т, но съм решил да го продавам и да си взема друго Ауди, но по-голямо от А3 и да е дизел.

Ако добавиш още 6000-7000 отгоре може и да се надяваш да си намериш някаква читава по голяма дизелова кола. Говоря за б6, б5 е безмислено да се купува освен ако не искаш да видиш какво е стара трошлива кола. За твоята повече 4000 айде преко сили 5000 никой няма да даде. Единствено ще те карат да сваляш разни неща за по ниска цена. Единственото разумно нещо е да сложиш ГИ.

Каква е причината да не искаш газ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за мненията! Четох всичко с голям интерес - най-вече за разходите на TDI-тата и тяхната кубатура.

Насочил съм се към 1.9TDI, защото, ако взимам 2.5TDI или нагоре, наистина е по-добре да си остана с моята 1.8T + ГИ примерно...

Видях една обява, която много ме впечатли, говорих с момчето(струва ми се, че е млад) по телефона и беше доста искрен, че никой не оценява това, което е правил и колко пари е налеял(както е и при мен и както някой колега по-горе спомена в темата) и за това я дава за толкова, а пак нямало обаждания.

Обявата е: http://www.mobile.bg/11304329303270145

Интересува ме какво мислите Вие и дали някой е виждал колата... Момчето дори ми каза, че, ако отида ще ме повози и дори, ако искам ще се регистрира във форума и ще пусне тема за това как е правил колата. Кажете си мнението, моля Ви?

P. S. Забравих да спомена, че май си разбира от дизелови двигатели, защото в момента кара една А3-ка TDI quattro 276 коня, гласи я за 300 коня.

Всъщност и нея я продава, но на много повече пари от 5000лв. Ето и LINK към обявата: http://www.mobile.bg/11305138132970721

Ще се радвам да си изкажете мнението, както и за това дали съм избрал подходящия дизелов двигател(кубатура), а именно 1.9TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, наистина отзаде спойлера или крилото(не знам как да го нарека) е грозно, но кое друго и е грозното?

Ще кажете, че изглежда по-грозно от моята А3-ка ли? Отпред е много по-добре, както и отзад без спойлера(крилото).

За двигателя вече не знам, но за това се допитвам до Вас, защото не разбирам и се надявам да ми помогнете, но с това, което ми пишете като "мен ме кефи уникалния бартер - РК бегачка за ВР бегачка" или "има уникална екстра - простор на задния капак" не ми помагате изобщо!

robobug не знам дали се усети, но мнението ти беше малко обидно. От мнението ти разбрах единствено, че с една дума описваш как и двете коли са селски с оптичния и силовия им тунинг и колко хубав ще бъде бартера. Не знам твоята кола каква е и как изглежда, но моята ми харесва(макар да има малка част от оптичен и силов тунинг).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!

robobug не знам дали се усети, но мнението ти беше малко обидно. От мнението ти разбрах единствено, че с една дума описваш как и двете коли са селски с оптичния и силовия им тунинг и колко хубав ще бъде бартера. Не знам твоята кола каква е и как изглежда, но моята ми харесва(макар да има малка част от оптичен и силов тунинг).

Не съм искал да е обидно, но подигравателно - да.

Две страници те убеждават да си запазиш колата, отделно аз съм пуснал тема в тунинг подфорума за абсолютно същата "дилема". Все някаква поука трябва да вземеш.

Ако се спреш на 1.8Т, в момента има много приличен сетъп за много малко пари за доста коне.

Зависи какво точно искаш от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия пост свързан с извънземния разход на извънземните АФН и техни подобни,несвързани с темата на колегата ще донесат негативи:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, искам бързина. Но повече от 200 коня не ми трябват за моята А3-ка, защото сега неще да си стъпи на гумите, а, ако е 300 не ми се мисли.

A3 много ми харесва като кола, но нямам пари за quattro - какво да правя?

И другото което е, винаги съм си мислил, че дизел с повече коне е по-добре от бензин. Не за вървеж, а за харчене на гориво.

Така ли е или се лъжа?

Хубаво... Ще сложа ГИ на моята, но това няма ли да ми скапе колата? С чип е, както знаете вече - 200 коня е. Какво да говроим, ако мисля да я правя повече, това ГИ няма ли да ми пречи? Ето това ме интересува, колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси..............

Хората карат по 300+ коне на газ и нямат драми,ти за недоказани 200 коня се кахъриш.

Колко ще я караш тая кола?Още 50 години?

Не се занимавай с глупости,а си сложи читав ГИ и си свиркай.А коментари от сорта нямам пари за 4х4 са меко казано смешни,че да не е 5000лв доплащане за това 4х4.

И е добре да осъзнаеш нещо,няма бърза кола,бензин или дизел,която да юркаш и да харчи малко.....за какво са ти много коне,ако няма да ги шпориШ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 200коня само на предно ми се вижда малко безмислено, отделно ако решиш да вдигаш още мощността помисли и за по-големи спирачки, ама там ще се вкараш в един филм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но ме притеснява това, че ще имам газова бутилка в колата. Не знам защо, но все ще ме е страх!

А турбото и разните му там щуротии? Ако съм на газ, това не е ли проблем за тях?

Иначе като се замисля върху всичко, което ми казахте за дизела и газта, май наистина по-добрия вариант е едно ГИ и да продължавам напред...

Редактирано от SLADE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но ме притеснява това, че ще имам газова бутилка в колата. Не знам защо, но все ще ме е страх!

А турбото и разните му там щуротии? Ако съм на газ, това не е ли проблем за тях?

Иначе като се замисля върху всичко, което ми казахте за дизела и газта, май наистина по-добрия вариант е едно ГИ и да продължавам напред...

Колега има много 1,8Т с газ така че не се притеснявай.Ти няма да я караш докато направи >400000 карай я още малко да паднат цените на Б6,спести някой лев и си взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...