Jump to content

A6 2.5TDI C5 AFB 2001-ва година. Двигателя трака жестоко


zAx

Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е това клипче показва цялата трагдия на 2.5 ТДИ V6 :steinigung:

По гърбиците на вала има 2 мм.ръб,кобилиците са се изправили,та чак вдлъбнали...:stupid: ,това е огромна конструктивна грешка.Каквото и масло да ползваш ,след 300-400К км.това е резултата -100% задължително.

Ремонтчето дет е показано струва супер-минимум 2 бона с нови неоргинални части!

Хубаво е да го изгледад кандидат собствениците на 2.5 тди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия в Ауди какво са мислели като са правели този така наречен (МОТОР) :steinigung: не че и аз него карам ама луд умора няма :stupid:.Аз за сега не съм имал проблеми с него ама явно това е неизбежно

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох цялата тема ... незнам какво да кажа . Да чукам на дърво да нямам проблемите на колегата . Всеки ми вика тва 2.5 тди е най куция мотор как можа да си вземеш такова Ауди ... предупреждаваха ме и преди да си го купя ама аз си казах , че тва ми е колата мечта и всичко е до късмет .Та от 2 месеца карам 2.5 ТДИ куатро и съм много доволен от количката . Не ми се мисли и за подобни ремонти !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвай да отделяш кинти от сега че рано или късно и при теб ще те навестят глинените валове

Казала лисицата колко е кисело гроздето като не могла да го стигне. ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много добре ме насоли <_<

Просто изказах мнение за да е подготвен щото рано или късно ще му дойде като гръм от ясно небе :unsure:

Мой приятел така уж доволен туй онуй и се метна в бездънната яма наречена 2.5 тди - то не бяха валове, автоматичната кутия - 3 аудита да си беше купил с парите които изхарчи.

Мен не ме мисли аз се оглеждам за читава ц5 1.8т поне там ремонтите са смешни :zustimm:

Все пак искрено пожелавам на колегата да няма тия проблеми и да го радва колицата дълги километри :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, нашите коли се оправят само за 2 бона, нали така?

Брат ми купи МЛ 350 бензин, 272 коня, прав, хубав, кожа, нави и какво ли не............

НО проблема се оказа следния: Мерцедес решили да олекотяват МЛ 350 и 500 и ангренажното колело е по-леко от незнам какъв си олекотен метал, износва се и след 150 000 км мотора почва да вие все по-силно и по-силно, а ремонта е 10 000 лв.Там ангр.верига, валове и всииичко трябва да се смени.

От 2004-2006 всички са такива.

Нашите аудита ми се струват прекрасни в сравнение с мерцедес!

Редактирано от Sako8222
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Здравейте колеги и при мен се появи същият проблем при същият двигател 2.5тди 150к.с... днес от раз изчука иначе си върви има си мощност работи си добре но чука яко..като му подам газ и чукането намалява но на тихи си чука стабилно... ако някой от вас може да сподели мнение ще съм много благодарен.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я карай повече, отивай в сервиз да свалят капаците на клапаните за да се види какъв е проблема - кобилици, валове и т.н. Ако продължаваш да я караш рискуваш съвсем да счупиш двигателя и тогава ремонта ще е много по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Mistur с какво масло караш и на колко хиляди километра е маслото?

За грешката която не ти разпознава ключа си го пише в картинката която си сложил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм ти много благодарен ако ми разясниш малко колега наскоро я взех колата... оня ми каза че е обслужена което много ме съмнява..

Но нямаше никакви проблеми карал съм я 20тина пъти и една вечер както я запалих пред един магазин се разтрака жестоко... докарах си я до нас и не съм я палил повече след два дни я запалих заработи за 10 секунди и угасна и се появи въпросната иконка с ключа и няма палене 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...