Jump to content

Помощ за избор на етикетен принтер


Recommended Posts

Имам нужда от помощ за избиране на принтер, който да печата етикети с ширина 70-100 мм, променлива дължина (за пример 150мм), собствен нож и етикет издържащ на температура към 250 градуса.

Мострата която имам от етикета прилича като печатано на фискален принтер, но при нагряване не почернява.

Капацитета трябва да е 1500 на ден (8 часа). Това за примерен етикет 100/150мм, нарязан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да уточниш в какво помещение/ производство ще се ползва, интересуват ме условия като влажност и температура? Предполагам искаш да има нож за да не ползваш стандартизирани ленти за етикетите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има нож задължително. В нормално помешение с темп 0-40 градуса ще се ползват.

Няма да са секюре таг, трябва да са на проста тънка и евтина хартия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо тогава "етикетен" ?

Има обикновени термо принтери на по-разумна цена.

Разликата с етикетния е в това, че последния открива позицията на етикетите и се позиционира за печат/рязане по прецизно между тях.

Ако ще печаташ на обикновена термо хартия - това не е нужно.

Ако все пак ще се ползват самозалепващи етикети - е добре да са разделени на самата ролка - иначе при по-продължителен печат,

лепилото се натрупва по ножа и става свинщина - не реже където и когато трябва, мачкат се етикетите и т.н..

Ако трябва да се ползва "отпечатъка" при кофти температурни условия - отиваш на друг консуматив и на термо-трансферен принтер...

И все пак - ако решиш - дрънни да ти разкажа повече dry.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам cituzen clp521 вече втора година

печата и на картонени и на лепящи

използва се здраво и не е правил никви проблеми

купих го за 400лв от ибей , има и нож но не го ползвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж във реал вижън там имаха такива пръчки с евтини консумативи.

Аз ползвам 2 такива баркода се експортва с една програма нещо си тендър беше баркодтендър ли нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батя, Влади добре ги е казал нещата - он знае. Аз при мен имам термо-трансферни, за една камара пара, на Карл Валентайн и съм безкрайно недоволен от тях, най-вече от Българския им вносител - фирмата е Девал и спокойно можеш да ги пропуснеш. Не знам какво да ти препоръчам, но мога да ти кажа от кое да бягаш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основния въпрос е дали ще е трансферен или термо принтер.

Ако е термопринтер – има варианти за безконечна хартия, където консуматива е евтин.

Малките машинки на брадър не са лоши, но консуматива им идва скъп.

Дай повече информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж този принтер който ти казах при колегите от реалвижън аз имам 2 такива.

Първия го купих преди 3 години и съм го разпорил от употреба, наскоро му острихме ножа на шмиргел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз ползвам 2 такива баркода се експортва с една програма нещо си тендър беше баркодтендър ли нещо подобно.

BarTender е програмата. Малко е дървена, но върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Недко, ако не си свършил работа, звънни в Дилком във Варненския офис им кажи, че Жоро от Рафлатак те праща. Може и в Софийския им офис. Там тръсиш Чочо.

Иначе като гледам ще ти трябва Термотрансферен и там може да пердашиш с обикнове Велум или с Трансферна хартия ако искаш качествено изображение. За материали ми звънни да те ориентирам, че ние ги произвеждаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...