Jump to content

Q7 4.2FSI vs 4.2TDI


nmm

Recommended Posts

Ники, честито, много километри да навъртиш с усмивка на лицето!

Четейки впечатленията ти ми припомни какво чувствах като си взех аудито...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, честито, много километри да навъртиш с усмивка на лицето!

Четейки впечатленията ти ми припомни какво чувствах като си взех аудито...

А сега вече не е така. Аз някой път се замислям дали да не сменя аудито с Шаран. Пусто ме спира само двигателя. Нямат толкова мощни двигатели VW.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега вече не е така. Аз някой път се замислям дали да не сменя аудито с Шаран. Пусто ме спира само двигателя. Нямат толкова мощни двигатели VW.

Аиде стига и ти сега....шаран....автобус... :2gunsfiring_v1:

Колега честито за джипката. :bia:

аз навремето не можах да се престраша за джип.... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сколасах да я измия и наснимам, цял ден почти не съм излизал от нея, като малките деца :)

IMGP0543.jpg

IMGP0544.jpg

IMGP0545.jpg

IMGP0547.jpg

IMGP0550.jpg

IMGP0551.jpg

IMGP0553.jpg

IMGP0555.jpg

IMGP0561.jpg

IMGP0563.jpg

IMGP0564.jpg

IMGP0565.jpg

IMGP0568.jpg

IMGP0570.jpg

IMGP0573.jpg

IMGP0576.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала Ники страшна джипка си взел и с правилното гориво :zustimm:

Много здраво да я караш и само радост да ти носи :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Ники, много безаварийни километри! За екстрите, които си написал е по-добре да ги няма, особено стъкленият покрив. Дано продължи да те радва дълго време и да кара сърцето ти да тръпне всеки път като подадеш газта. :zustimm::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никстър, може ли да стои и по-ниско или !? :gruebel:

Може, снимките са правени на режими комфорт и офрроуд, има и динамичен, ама не съм я спускал в града да видя как е. Просто като е навирчена изглежда по брутална, на тоз локомотив не му отива много да се снишква, се едно борец на нисък старт :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как, бе - като ги засилиш с едни 200-220 по highway-а, ще го слагаш да ляга долу ниско :lol:

А иначе в града си гледай от високо...Около тебе, в ниските коли да те гледат така: :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя сама ляга, умна е, като задържиш малко над 130 и сваля надолу.

Мерцедес с въздушно e вредно да се кара на режим "офроуд", незнам за Q7 как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно той така или иначе сам си променя режима спрямо скоростта, с която се движиш. При Мерц едва ли е по-различно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно съм въодушевен от машинката. :dance:

Влизайки вътре попадам в друг свят, далече от шума и прахоляка, а миризмата на кожата е точно такава каквато съм искал и ми напомня досега с първите истински автомобили който съм имал в Германия. Стойката в седалката и кокпита са като на лека кола, широкия подлакътник те предразполага да се разположиш удобно и комбинирано с височината ти дават спокойствие и притъпяват нервите в градската "джунгла". А в джунглата вече малките дупки и бордюрите вече не са ти смъртни врагове. Просто сядаш и тръгваш за някъде, притесненията остават отвън, тук ти си господаря и ти определяш условията :respekt:

А най готино е вечер, когато симфонията от светлини в купето те кара да се чувстваш като малко дете, скрило се в коледната елха. Всичко е изпипано интуитивно, ММИ ти е в помощ ежедневните неща без да ти заема цялото внимание, а хендсфрито е нещо което се чудя как съм могъл досега без него :rolleyes:

На светофара ламята отпред не се чува изобщо и само по оборотомера разбираш че не си угаснал. Подаването на газ кара 8те гърла да се събудят за храна, и макар и да няма дизеловия тласък при натискане на педала, прилив на мощ се усеща постоянно и като поискаш да я използваш я получаваш съпроводена с подобаващ рев и ... водовъртеж разбира се :lol:

Просто не мога да се наситя и 3 минути след като го угася искам да се кача пак и да предизвикам първичното вуууррвввв-вуууурррврв, докато типтроника усърдно сменя скорости, а километража вече показва стойности за глоба :respekt:

Искрено се надявам да не съм се надскочил и да имам възможността да я карам и поддържам подобаващо новата ми приятелка. Пожелавам ви и на всички подобни хубави мигове, всеки автофен заслужава подобна радост да изпита поне веднъж, затваряйки си очите за разумното и получавайки подкрепа от най близките си за да скочи в подобна авантюра :bia:

Боже, боже .. колко много любов!

Дам ... Q7 може само да се обича! :wub:

Да ти е честита, Ники! Много да те радва и за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники , с какъв цолаж на гумите е?

Имаш мегдан да се включиш на някоя офроуд разходка примерно до Мургаш. Може и да си първото Q7 качило се там :respekt:

Ще питам хората горе в станцията дали са виждали такова чудовище да се качва. Има качване като за теб, без щети, така че не го мисли това, само да не си на някои 20-ки.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20ки е, и да ти кажа и през ум не ми минава да я пращам на истински офроуд. За там мога да взема на баща ми фероцата, обаче докато стигна до "Подмургаш" и ще родя :hilezh:

Освен на една платформа да кача фероцата и да я задърпам с куседмицата (имам чисто нов неупотребяван теглич) до "Подмургаш" и да го щурмувам с дайхатцуто :gruebel:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско 15-16, градско 22

засега е това. Ако я подлепя сериозно ще направи 20 + на извънградско. Ама още не съм и свикнал.

100 км на темпомат прави 10, ама май вятъра беше зад мен - по малко от 12 не е възможно според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...