Jump to content

Проект Ауди S2 - ghostdog


Recommended Posts

KMS е електрониката....... бахти колко трудно помня имена :steinigung:

Чакай сега от кой си купил мотора, от коя кола. Тия коли се зная обикновенно.

Говориш с половин уста. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Има ли значение от кой съм купил мотора, нарочно не казах, за да не спекулирам с цени, мотора не е бил на драгерка, такива мотори в бг вече има доста, съмнявам се, че някой знае кой мотор къде е и от кой се кара, особено за стоковите.

Взех мотор 2.2Т с две забележки, няма компресор за климатик и липсва мотроника, но пък в цената влиза смяна на основни, биелни лагери, сегмени, гарнитури, нов ангренаж....Отделно в цената на двигателя включихме и дюзи 440кк и хибридното турбо което се оказа k26/27 май, грубо казано на 5-6 часа каране. По думи на тунера турбото ще надува от малко под 3к оборота до прекъсвач, мотора трябва да е 400-400 и малко коня и 450 нютона. Това малко ме грее реално, ако колата ми хареса как се държи с тоя кюнец отпред дето стърчи и тежи и реша да си я оставя, турбото ще се смени ведната и ще се подкове мотора.

Докато се лутах в опити да събера мотроник, ми пуснаха оферта за kms-а с навързване и настройка, на цена която много ми хареса и я взех.

Тотала е адски смешен на фона на цените които намерих само за стоков двигател, а като добавим, че в цената влиза и настройка и най-важното за мен навързване на инсталацията, излиза грубо казано, че съм си платил електрониката, която е ползвана 4 месеца(взимам я втора употреба, ако въобще може да се твърди такова нещо за електроника) и настройката, а другото ми е подарък.

П.П. хах малкото червено ауди ме изпревари, аз го пиша тоя пост цифра време, щото говорех по телефона 2 часа :hilezh:

П.П.2 не искам да обиждам никой, но има ли някакво значение на кой е бил мотора, на кой е било шасито, на кой е била електрониката, според мен няма. Важното е, че ще ги събера в една кола която ще бъде моя. Ще ми я настроят, ще я подкарам да я разработя малко и живот и здраве ще отидем и на дино, да се надяваме, че и по улицата ще мога да я покарам.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Един палав въпрос, ако ще карам с керамика е по-добре с едномасов маховик нали?

Ако взема демпферен маховик ще му разкажа ли играта се керамиката?

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много странно, докато не навлезнах проект по сериозно, никога не можех да си представя ако гледам отстрани колко много дребни неща излизат и колко много въпроси ще имам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега от кой си купил мотора, от коя кола. Тия коли се зная обикновенно.

Говориш с половин уста. :)

Човека се знае но не е важното това, КМС-то е хубаво ако си джуркаш горивото сам а не зареждаш от бензиностанция, купето доколкото съм запознат е олекотено повече от нормалното и се поогъва доста, щом Косьо си е взел усукано купе за новата кола не ми се мисли това какво му е реалното състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един палав въпрос, ако ще карам с керамика е по-добре с едномасов маховик нали?

Ако взема демпферен маховик ще му разкажа ли играта се керамиката?

Със сигурност....не слагай демпфер,малко е рЕско тръгването ама се свиква па и има усещането ,че караш спортивен аФтомобил :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека се знае но не е важното това, КМС-то е хубаво ако си джуркаш горивото сам а не зареждаш от бензиностанция, купето доколкото съм запознат е олекотено повече от нормалното и се поогъва доста, щом Косьо си е взел усукано купе за новата кола не ми се мисли това какво му е реалното състояние.

освен манипулация по стойките за лапите на двигателят и една простотия на дясният рог аз лично олекотяване не видях, ти щом знаеш повече сподели къде да усилвам, дали е право или криво шасито ще се разбере като го посъбера и го закарам на стенд, в краен случай ще съм вътре още 1-2к за ново шаси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко каквото трябва ще се направи като му дойде времето, понеже писа, че е олекотявано, сподели моля те къде точно, че не съм го разглеждал още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за друго олекотяване не знам... :gruebel:

И аз принципно, но винаги е възможно да бъркам.Надявам се колегата да отговори.

Тези фарове някой виждал ли ги е на живо? На картинка изглеждат ок с изключение на това лед лайно отгоре, което доста лесно ще бъде премахнато.

1.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз принципно, но винаги е възможно да бъркам.Надявам се колегата да отговори.

Тези фарове някой виждал ли ги е на живо? На картинка изглеждат ок с изключение на това лед лайно отгоре, което доста лесно ще бъде премахнато.

1.JPG

Стоят много добре, колегата Николас е с подобни само че в бяло :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сериозно или се ебаваш? Не мога да си ги представя, а не ми се иска да слагам някакви страшни цигании. Мислих, мислих, но на този етап, за мен инвестицията в лупести фарове просто не си заслужава.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На В4 съм ги виждал, тъмно синьо, но определено не му стояха добре. Лично мнение. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тези са други, тези са девил айс или там каквото се вика, тези които пуснах аз са ейнджъл айс. Наистина добре му седят.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех че имат различни разновидности овчите очи, тези на Николас стоят по-добре прав си :)

Редактирано от more
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз принципно, но винаги е възможно да бъркам.

Тези фарове...

Всичко е възможно... ;)

Тези фарове не ми харесват...Или оригинални лупи(ако ще е, да е) Или си остани с трисекционни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молим те ,недей с тия фарове! Просто картинката е потресаЮща :steinigung:

На Николас купето е много хубаво (щот прилича досущ на мойто :hilezh: ) ама тия фарове само от далече ходят...

земи си тия фарове ,които пак са двусекционни ,но не с лупа..пък акко толко искаш лупа,земи едни оригинални и толкова.Ако имаш RS2 огледала ,задалжително ти трябват и лупи ;)

Купето ти не е усукано или олекотявано откъм десния рог,просто такава беше концепцията за въздуха на Явор ,когато още той правеше колата на косю ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ако имаш RS2 огледала ,задалжително ти трябват и лупи ;)

още нямам, но ще ги купя, дебна постоянно, ако изпадне добра оферта ще взема, проблемът е, че не искам фарове втора употреба, а не ми се дават 700лв за фарове с лупи <_<

не, прав си

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...