Jump to content

Чистачки за Ауди-А4-В5


ivo marinov

Recommended Posts

Здравейте,колеги интересува ме какви чистачки ползвате за вашите автомобили.Дайте мнения и за тези по-евтините,които ги предлагат примерно в ОМВ-аеро чистачки от по 8.00 лв.на бройка.Искам да знам и какъв размер предпочитате да използвате, мисля че беше 53 см.Споделете мнения и струват ли си по скъпите чистачки или и те са някакви ментаци само,че на по-високи цени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам от бензиностанциите каквото има когато се захабят старите. По 7-8лв парчето, 50-и-нещо см (непомня и 1 или и 3). Доволен съм и зе мен е безмислено да се взимат някви по 70-100лв, като във сезона когато се изпозват най-много чистачките, от пътя по стъклото се лепят вкякакви камъчета, луга, пясък които раздират честачката каквато и да е тя. Затва всяка зима по едни нови от ОМВ и си свиркам. 70лв е една бутилка все пак у Курвенския град ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош ... ама не оригинален ... опаковката и надписите по рамената са оригинални :hilezh: за 15 лева.

Изкарват близо 1г. после постепенно вземат да зацапват малко по-малко.

Много зависи от това дали колата през повечето време е в гараж или се гледа на улицата имам впредвид че климатичните условия през сезоните играят различна роля върху перата на чистачките и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Куфлант.... в червена опаковка за по 3 лева когато са на промоция е бройката ,година и повече карам без да замазват прозореца,чистят повече от перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕКО - 10на лева - комплект 2 бр. на гърба на кутията им пише колко см е за Ауди А4.

Чистят отлично!

Редактирано от Sako8222
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Куфлант.... в червена опаковка....

От скоро и аз съм с тях.Доста са добри за парите си :). Стярите ми бяха някакво менте(уж бош за 4лв бр) стържеха ,замазваха. Мойте са 56см и идват малко големички, вземи си 54см. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , благодаря ви за отговорите.Взех си чистачки от ОМВ-за около 8.00 лв.за бройка.Установих, че идеалния размер за Ауди А4-В5 е: за шофьорската чистачка трябва да е дълга-56 см. а тази отдясно да е с дължина-51 см.Ако е примерно 53 см.върха на чистачката опира в уплътнението и го надига леко.Колеги благодаря ви за отговорите, да уточним размера за всички други търсещи колеги: 56 см.за лявата/шофьорската чистачка/ и 51 см. за дясната чистачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята слагам между 51 и 53см. Шофьорската опира съвсем леко в края. Имаше за 10лв едни в ОМВ в зелена опаковка Изкарват повече от година и чистят перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , благодаря ви за отговорите.Взех си чистачки от ОМВ-за около 8.00 лв.за бройка.Установих, че идеалния размер за Ауди А4-В5 е: за шофьорската чистачка трябва да е дълга-56 см. а тази отдясно да е с дължина-51 см....

Фабричните размери са 53 и 51. Иначе има вероятност да удря горе вляво от погледа на шофьора в ръбчето.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 53 см.за чистачката откъм шофьора е късичка.56 см.е добър размер и не упира никъде при движение на чистачката.Проверено от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Малко е старата темата, но да се включа.. на мен много ми харесваха оригиналните (но износени) чистачки, с които купих колата. На водача с антикрило, което я притиска при висока скорост към стъклото, а на пътника - една мазно извита по формата на уплътнението на стъклото долу в дясно - така, че почти не я виждаш докато караш. Адски приятно стояха.. 

 

Някой да има идея от къде могат да се намерят такива? Сега и двете са ми Валео, леко правят ивици и ме дразнят как добре им виждам стойките на перата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според каталога на Champion: www.championaerovantage.com/FM%20documents/Champion%20Aerovantage%20catalogue%20-%20CATCM1303%202/CATCM1303.pdf

 

 

Дават за Audi A4 B5 да се ползва комплект ASC5353, който включва една чистачка със спойлер и една извита чистачка.

( Има подобен с по-големи чистачки ASC5553, но го дават за Alfa 156 )

 

Ползвал съм ASC5353 и съм доволен от чистачките. Издържат достатъчно дълго преди да се заскърцат, а и чистят много добре.

 

Гледам, че ги има в Елит кар.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Благодаря! Пратих им едно запитване на Елит Кар, макар че в каталога нямат цена и може да не е налично. Ако не - ще търся извън БГ..

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валео, лява 53 см., дясна 51 см. Платих 20 лв. за комплект + 1л. течност за чистачки бонус. Карам с тях близо 2 години и са ОК  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

alca Germany. Супер доволен. 

Редактирано от Пламен Янев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещал съм ги на само две бензиностанции във Варна . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките от Илиянци вече втора година ги карам, менте са на аеро туин и за 4 лева двете. Пробвано е и при 120 на магистрала с кола отпред.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръснах се днес за Бош от М Комплект 33... уж оригинални, и наистина супер яко чистят, пък да видим. Че валеото никак не ми хареса и ми втърса само с драскащи чистачки.

На Боша лявата е с антикрило, а дясната е извита по стъклото и е доста приятно. 55 лв. комплекта обаче :( дано изкарат 3-4 години. Колата ми спи в гараж..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те попитам само - под извита по стъклото дясна чистачка нали не разбираш тип банан? Просто стандартна чистачка оформена по стъклото? Благодаря предварително за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...