Jump to content

Recommended Posts

Колеги мисля да си взема по-голямо ТВ и за сега LCD са ми скъпи, реших да е нещо по-евтино искам само да е 100Hz, плосък екран, стерео има цени от 500лв. до... ако ударите едно рамо ще съм благодарен иначе единственото което ми хареса е PHILIPS 29PT9020 ама малко дебело иначе какво ще кажете за Watson, Dewwoo щото Веко, елит ги отписах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

какво ще кажете за Watson, Dewwoo щото Веко, елит ги отписах...

Бате, Елит добре си ги отписал, ма тия трите марки не са много по-напред :blink:

По-добре задръж малко и си купи нерщо истинско, отколкото което и да е от тия изброените :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ... и пред мен стои същата дилема! 29" плосък може и да не е 100 херцов, но искам да дава добре и поне 5 години да не се налага да влиза в сервиз. И моя бюджет е скромен - макс 600-700 лв. и аз като теб обикалях много, но както може би и сам си се убедил в хипермаркетите продавач-"консултантите" са пълни лаици и пълни непукисти. Последно в неделя в Техномаркет го питам един миндил: "Този Томсън колко скарта има 1 или 2?", а оня понеже естествено не знаеше и при мисълта, че трябва тоя тукмак да го завърта, за да види аджеба колко са реши да ме финтира и вика: " Що толкова ли е важно колко са ... и един ти стига!" Обясних му, че и аз съм мързелив и искам да си вържа двд-то и видеото и да не се дупя всеки път да ги превключвам, ако е само един скарт. Като го попитах и за S-video вход вече съвсем се вкисна , но преди да изръси някоя мъдрост му казах, че от време пускам през лаптопа снимки на баба ми, която е недоскив и затва ми трябва. С голям кеф и доза злорадство ми отговори: "НЕ, S-video вход няяяяма". "Добре ... чао и лека работа" ... реших да не му досаждам на човека повече, щото той явно вече се беше настроил отпускарско и хич не му беше до нахални дразнители като мен, които задават неудобни въпроси за мизерна техника от ниския клас. Виж ако бях някои селтик с изсулен анцуг и една топка от 50-левки омотани с ластик и още от здрастито да му поискам първата видяна плазма за 3 бона щеше много да се зарадва, ама не би!

Иначе обратно на въпроса ... много малко информация може да се намери и в нета за телевизори. Досега съм попаднал само на един що-годе професионален форум, където пишат предимно техници. Линка е по-долу. Всеобщото мнение обаче май е че в тоя клас всички марки са боклуци и че е въпрос единствено на късмет на какво ще попаднеш. Не се изхвърляй на много скъпите, щото и при тях гаранция-франция. Трябва да уцелиш златната среда и да имаш късмет.

Моите фаворити засега са следните:

LG RZ-29FB51RX - 599 лв.

TOSHIBA 29VH56G - 619 лв.

SONY KV-29SE10K - 619 лв.

Тези всичките са 100 херца - аналозите им без тази екстра са с по 100 лв. по-евтини и много се колебая.Ако не са един до друг не можеш да видиш въобще разликата.Премигването се забелязва само тогава, а в цветовете и контраста няма никаква разлика поне за моето просто око. След като дълго ги гледах как предават в редица най-силно ме впечатли Л ДЖИ то. Плътна и контрастна картина. Много добри цветове ... до него имаше Деу, Джей Ви Си, Самсунг, Нео, Томсон ... е всичките даваха отвратително ... бело бело като мъгла ... може би не бяха настроени не знам, но разликата беше очебийна.

Офф не знам и аз ... ще се радвам, ако и ти споделиш някакви наблюдения.

Ето и линка за профифорума на елтехниците и темата за 29" телевизори:

Форум Телевизори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като общи съвети по избор на телевизор съм писал ТУК!

Иначе останалото е бюджет, вкус и късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Видях, че търсите нещо прилично на добра цена. В момента си продавам моя телевизор, защото искам да купя плазмен такъв. Телевизора е SONY 32'' и е модел 2005г. Ето вижте го тук: http://www.e-katalog.com.ua/SONY-KV-32FQ86.htm

Цената е малко по-висока от тези за които пишете, но като видите телевизора ще се влюбите (както стана при мен) :blink: . Търся му 1300лв без коментар на цената (ще видите защо). Мисля, че си заслужава още малко да се спести за такъв телевизор.

Ако имате интерес пишете тук или на daniel_stefanov@abv.bg

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите и особено на brunobanani има още какво да си кажем с теб даже на лични или icq но сега аз до какав извод стигнах не съм много на ти с тв но все пак в БГ всичко е един дол дренки марката качва цената това е естествено но качеството не винаги това ми беше и дилемата при купуването на усилвател и разбира се избрах нов 100% и с гаранция и съм доволен от избора си така се очертава и за тв да PHILIPS 29PT9020 е страшен но 900лв. няма да дам просто искам 3 неща 100Hz, плосък и стерео другото е субективно мнение не марка гледаш и решаваш е и ако има поне 3г. гаранция

Това дето казах за Watson съм го чел по мнения, а и е с 5г. гаранция което ми се струва доста защото както казах с нетърпени чакам LCD не да поевтиният а аз да имам повече $ за нещо над 32" просто за мен за сега това ми е достатачно

Иначе ако изхождам от сегашния си тв бих заложил пак на LG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за що отписваш директно Beko?Аз имам вкъщи - 3 години гаранция, много добър дизайн, перфектна картина /то си зависи и от качеството на кабелната де/.И филми от компа си гледам на него и съм доволен.....Не може да се сравнява със Сони, но от Dewoo, Neo и други такива е доста по-добре - сравнявал съм ги и трите преди да го взема.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на приоритети - някои търсят техника, коята 50 години ще работи, без да изгори, пък това, че качеството е като на Електрон 81-во лето няма особено значение :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има БЕКО не лоши модели, и като функционалност и като възможности.

А пък мен ако питате плазмите са на съвсем достъпни цени, една 42" е идеална :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има БЕКО не лоши модели, и като функционалност и като възможности.

А пък мен ако питате плазмите са на съвсем достъпни цени, една 42" е идеална :-)

Сега в нас имам едно LG на 6-7год. 21"не е плоско но е стерео много доволен, другите два са Веко един 14" и 20" да работят добре за сега (да чукна на дърво) единия е на 2 другия на 3г. но просто като видях редицата с тв ~25 различни от 29" единстрено филипса 9020 ми хареса просто черното си е черно цветовете готини само дето предава като все едно гледаш на живо нещо ама нали това му е екстрата свиквало се, после другото което ми хареса са LG- samsung за ~ 600-650лв. и JVC AV 29 L6SU( препорачам ми зашото е на промоция 699лв.) ама като дизайн отврат иначе като цветове пак и най-вече черно просто на всички други нещо ми бледнее и то и цветовете и го питам продавача "шо така бе" и той " епа за тези пари кво искаш"

ха там имаше един Веко 32" за ~ 800лв. не беше лош ама 50 Hz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги последен напън стигнах до:

това ми допада но 32" как се гледа аре двд ясно но обекновенна тв??? няма ли да се губят субтитрите на нормалните 4:3 филми? иначе 36м. гаранция

Телевизор Philips 32PW8651

това е най-хваления 29"

Телевизор Philips 29PT9020/12

тези са най-евтини има още подобни ~600бв.

Телевизор BEKO 29K68 100HZ PIP

LG RZ-29FB51RX

до петак трябва да имам едно от тези неща в нас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако имаш пари си вземи Филипса, ако ли не аз бих си взел Беко-то :blink: Не знам, но на дизайн много ми харесват........От LG монитори и ТВ имам само лоши спомени и впечетления, така че не бих си купил.

На Беко-то мога да превключвам между 4:3 и 16:9 от дистанционното,Има някои филми по ТВ7 дето са 16:9 и на 4:3 изглеждат продълговати и като го превключа стават нормални.А гледам това което си харесал има и PIP........

Редактирано от shavo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да де ама 32" ме притеснява как ще се гледа иначе отивам в магазина и едно хващам за ушите този който ми хареса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега. Недей си купува ни БЕКО ни МЕКО. Там влиза и НЕО и ЕЛИТ и разни други безобразни.

От тях Деу е по-висок клас.

Най-добре LG, JVC, PANASONIC, SONY и т.н. Не че на всичките кинескопите не ги правят в един завод в Шанхай.

Ако не ти стигат парите се откажи от 100 Херца по-добре от колкото да вземеш някой цифров боклук.

Ако има си вземи 32" 50Хц 4:3 и си гледай кефурата. За марките ти казах - БЕКО го забрави. Сам си видял защо.

Тия 100Херца освен стоп кадър и ПиП (който ще пуснеш два пъти за да го пробваш) никаква работа не вършат.

Ако не ми вярваш за 100Херца погледни как изглежда движеш се странично надпис по екрана. Или бързо движение настрани. Ако забележиш едно ГАДНО назъбване по ръба ще се сблъскаш с първия дефект на 100 Херца.

За надеждност на телевизорите не се притеснявай. Отдавна ги направиха вечни. Най-много да ти изгори процесора (ако е 100Хц) и ако е непопулярен ще хвърлиш телевизора. Ово е стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре си се ориентирал към Филипс :blink:
За пореден път сме на едно и също мнение. Филипс, Филипс и ФИЛИПС :blink::blink::(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес бях в техномаркет и като видях LG-то,направо реших да си го купя :blink: добре,че беше жената та се отказах :blink: ,МНОГО ДОБЪР ми се видя за тези пари,според мен вземай LG-то :blink::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да де ама 32" ме притеснява как ще се гледа иначе отивам в магазина и едно хващам за ушите този който ми хареса

Ако взимаш 16:9 телевизор гледай да е поне 36" за да може в режим 4:3 да работи на 29",по принцип 32" е перфектен за англоговорящите страни където повечето от филмите са на английски и нямат нужда от субтитри но тук не е най добрия вариант

Редактирано от QUATTRO_BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес бях в техномаркет и като видях LG-то,направо реших да си го купя  :blink: добре,че беше жената та се отказах :blink: ,МНОГО ДОБЪР ми се видя за тези пари,според мен вземай LG-то :D  :)

:(:dance::dance:

И аз съм за LG-то . Наистина даваше перфектно. И мисля, че до края на месеца и аз ще забия един такъв, но по евтината модификация 50 херца, която е 500 лв. На мен ще ми идва подарък от бъдещия кум, така че лимита ми е някъде толкова, а и както вече споменах за моето просто око не забелязвам никаква разлика. колкото повече електронни екстри, токлова повече опасност от дефекти :blink:

За филипсите по електронните форуми не пишеше нищо хубаво ... не знам що така ... а и като предаване не ме впечатли толкова. А пък 32" като го вида пуснат на кабелна в 16:9 и разпънал хората като балони ми става лошо,а в 4:3 става като 21".

Иначе като дизайн, ако не те кефи какво ще кажеш за това Лг - 629 лв.

LG 29FS2RLX slim fit - с намален обем

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

brunobanani, напротив за Филипс пише, че са последните останали добри телевизори с кинескоп..а за Slim телевизорите особенно на LG ... трагедия дори Samsung правят по-добри Slim телевизори, ако може въобще да се каже, че Slim-овете дават добра картина с това голямо изкривяване поради намаленият обем :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се чете всичко само ще кажа:

PHILIPS 32" Телевизор ~ 4 години няма забележки.

PHILIPS 19" Монитор - много съм извъртял и нямат забележки

PHILIPS - Смешно ама и прахосмукачката ми е такава.....

Май-май не съм безпристрастен но... един глас за TV PHILIPS.

За Fhilips не мога да кажа нито добро - нито лошо  :blink:

П.П. Колага бруноbanani :blink:, Fhilips не бих си купил.

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за PHILIPS :

60% от чиповете за телевизори в света са PHILIPS. Те са нещо като стандарт за телевизор.

Не че марката значи нещо вече. Преди 10 години си купих телевизор Филипс 21 цола и като го отворих на кинескопа пишеше PANASONIC made in Malaisia. А сега вече нищо не е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...